Топ програм зі створення інфографіки

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 7 мин.

  Погодьтеся, одноманітний текст без картинок, графіків, діаграм та інших доповнень викликає нудьгу і геть-чисто відбиває бажання читати його далі. І наскільки простіше сприймається навіть найсерйозніша і найскладніша інформація, якщо вона розбавлена додатковими матеріалами. Вони називаються інфографікою. Створювати її нескладно: достатньо завантажити редактор на свій комп’ютер чи планшет. Також можна працювати онлайн, використовуючи один із конструкторів. Розглянемо докладніше ТОП сервісів для створення інфографіки, їх плюси та мінуси.

  Що таке інфографіка

  Отже, інфографіка — це спосіб подання контенту, який передбачає мінімум текстової інформації та велику кількість різних картинок, схем, карт тощо. Її головне завдання — спростити та прискорити передачу будь-яких інструкцій, фактів, статистики та іншого. Тому найчастіше її використовують у таких сферах, як освіта, різні презентації та інтернет-маркетинг.

  Здається, що цей простий інструмент нічим не відрізняється від звичайних ілюстрацій. Однак насправді є відмінності. По-перше, ілюстрація більше розрахована на емоції, тому часто вона не несе у собі жодної конкретики. Інфографіка – це завжди факти та точні цифри. По-друге, на відміну від інфографіки, картинки вимагають пояснення і наявність супровідного тексту.

  Даний спосіб подачі контенту буває декількох видів:

  • Інструкції. Є візуалізацією будь-якого процесу. Так, наприклад, це може бути допомога у питанні, як зробити новорічний виріб або салат олів’є.
  • Таймлайн чи тимчасова шкала. Показує, в якій послідовності йшли події. Зазвичай це пряма чи вигнута лінія, яка позначає якийсь період, і кілька тематичних ілюстрацій.
  • Мапи. Тут усе зрозуміло без пояснень. Це класичні, знайомі всім зі шкільних уроків географії мапи місцевості. Це також один із видів інфографіки.
  • Характеристики. Опис властивостей та відмінностей того чи іншого предмета. Найчастіше це його зображення крупним планом та підписи поруч.
  • Порівняння. Це ті самі характеристики, але об’єднані між собою.

  Ще один поширений вид інфографіки – статистика. Використання графіків та діаграм – це неоціненна допомога у спробах показати зв’язок між будь-якими об’єктами чи явищами та виділенні найважливіших моментів.

  Існує десятки сервісів для інфографіки. Між собою вони відрізняються набором функцій, доступністю та іншими параметрами.

  Програми для створення інфографіки онлайн

  Canva

  Посилання на сервіс – canva.com

  Найпростіший і найпопулярніший сервіс для створення інфографіки. На вибір користувачів представлено кілька сотень безкоштовних шаблонів та безліч корисних функцій. Готову інфографіку можна створювати і після завантажувати безкоштовно і в будь-якому форматі. Сервіс має дуже простий і зрозумілий інтерфейс з набором усіх необхідних для редагування інструментів.

  Canva має безкоштовну версію та набір додаткових платних функцій. Її головними перевагами є:

  • наявність великої кількості безкоштовних шаблонів;
  • понад 100 типів дизайнів;
  • безкоштовна версія з можливістю обробки фото, а також створення графіків та діаграм;
  • безкоштовна «хмара» з 5 Гб пам’яті;
  • можливість використовувати свій шрифт;
  • наявність платного тарифу з розширеним набором інструментів для інфографіки.

  З недоліків програми можна виділити відсутність анімованих функцій, інтеграції даних у реальному часі та можливість вставляти відеоролики.

  Piktochart

  Piktochart

  Посилання на сервіс – https://piktochart.com/

  Цей сервіс для створення інфографіки настільки ж простий у використанні, як попередній. Але він не має російської мови, весь інтерфейс англійською. Тому потрібно або володіти мовою, або розбиратися інтуїтивно.

  Головною відмінністю Piktochart від інших програм для створення інфографіки є наявність певної структури шаблонів і розширеного змісту. За їх допомогою можна безкоштовно робити не лише графіки та діаграми, але й презентації, різні звіти тощо. Система має кілька тематичних розділів, безліч корисних функцій, як, наприклад, додавання тексту, значків, карт чи відео.

  У Piktochart можна створювати інфографіку безкоштовно, оскільки тут є безкоштовна версія. Також вигідно придбати платну версію із розширеним доступом. Всі елементи зручно розділені на категорії, що значно спрощує пошук. До того ж, редактор оснащений вже готовими колірними схемами.

  BeFunky

  BeFunky

  Посилання на сервіс – https://www.befunky.com/

  Ще один сервіс для створення інфографіки з безкоштовною версією, або платною – близько 7 доларів на місяць. Спочатку його створювали як редактор фотографій та конструктор, у якому можна безкоштовно робити колажі.

  У безкоштовній версії є лише 1 шаблон. Платна версія пропонує ще 3. Небагато, але з урахуванням тієї кількості інструментів, за допомогою яких можна структурувати інформацію, достатньо і цього. Кожен користувач отримує доступ до різних фотостоків, набору шрифтів та іконок. Завдяки цьому можна зробити будь-які за стилем та дизайном банери, плакати, порівняльні таблиці тощо.

  Visme

  Visme

  Посилання на сервіс – https://www.visme.co/

  Платна версія цього сервісу зі створення інфографіки пропонує два тарифи:

  1. 20 $ – дозволяє вести одночасно до 15 проектів, надає сховище обсягом до 250 Мб, є можливість створення палітри кольорів. Користувачі можуть вибирати будь-яку преміум-функцію.
  2. 30 $ – кількість проектів необмежена, обсяг сховища 10 Гб, у розпорядженні користувача бібліотека слайдів. Редактор дозволяє записувати аудіо та організовувати дані за допомогою папок.

  На відміну від платної версії, безкоштовна надає лише 7 шаблонів. Але зручно безкоштовно створити їх з нуля, використовуючи набір шрифтів, зображень, значків та інших корисних доповнень. За потреби можна завантажувати аудіо та відеозаписи, а також робити озвучення онлайн у самому конструкторі.

  Цікава особливість Visme – можливість налаштовувати параметри конфіденційності. Редактор дозволяє відкрити файли для спільного перегляду, певній групі людей або тільки за запрошенням. Готову інфографіку можна завантажити в блоги або сайти, а також обмінюватися нею через соцмережі.

  Easelly

  Easelly

  Посилання на сервіс – https://www.easel.ly/

  У цьому сервісі для інфографіки можна працювати безкоштовно. Також є платна версія, представлена ​​двома тарифами: від 3 та від 4$. Вони включають сотні тисяч преміум-іконок, більше 300 000 фотографій, 20 графіків, більше сотні шрифтів і 300+ шаблонів. Приємний бонус – можливість персональних консультацій з менеджерами. Пробної версії у цьому сервісі немає.

  Які інструменти є у редакторі:

  1. Редагування готового шаблону.
  2. Створення шаблону з нуля.
  3. Вибір кольору об’єкта, його розміру, написів, розташування.
  4. Завантаження своїх зображень.
  5. Додавання фонів, стрілок тощо.

  За потреби інфографіку можна завантажити у форматі JPEG або поділитися нею у блозі та на сайті.

  Venngage

  Venngage

  Посилання на сервіс – https://ua.venngage.com/

  Хороший сервіс для створення таких видів візуального контенту, як звіти, плакати, афіші тощо.

  Користувачам, які лише зареєструвалися в системі, доступні підказки, які зникають після збереження першого проекту. Усі шаблони зібрані у категорії. Це інфографіки, звіти, логотипи, графіки, діаграми. Кожен розділ ділиться ще на кілька підрозділів. Так, інфографіка включає інформаційний підрозділ, статистичний, порівняльний, географічний.

  При роботі з цим сервісом зручно безкоштовно завантажувати відео з різних платформ, наприклад, YouTube, додавати написи та опитування, змінювати шрифт, колір, фон, розташування об’єктів. Готові проекти можна або зберігати і надалі знову редагувати або публікувати в соцмережах.

  Безкоштовна версія містить менше інструментів та функцій, ніж платна. Пробного періоду немає. У платній версії є кілька тарифів. Так, наприклад, за 19 $ на місяць система дає преміум-шаблони, 50 зображень для завантаження, можливість додавати кілька сторінок та користуватися преміум-іконками. А за 49 $ користувач отримує практично необмежені можливості. Плюс до цього він може консультуватися з менеджером і брати участь у живих консультаціях.

  Snappa

  Snappa

  Посилання на сервіс – https://snappa.com/

  Подібно до інших редакторів, має безкоштовну та платну версію. Підходить для використання як окремими користувачами, так і компаніями. Має такі корисні функції, як оповіщення про акції та запланований постінг у соціальних мережах.

  Система пропонує близько 50 безкоштовних шаблонів, набір діаграм та форм, та можливість налаштовувати параметри відповідно до своїх уподобань та вимог. Інтерфейс простий та зрозумілий. За потреби можна скористатися навчальними статтями та відеороликами.

  Користувачі можуть застосовувати ресурси сайту або завантажувати свої власні. Готові проекти, за бажання, експортуються до соціальних мереж (це безкоштовно). А ось для їхнього збереження доведеться купити підписку. Вартість в середньому 10-20 $.

  Genially

  Genially

  Посилання на сервіс – https://genial.ly/

  Хороший сервіс для створення презентацій та інфографіки в режимі он-лайн. Навіть у безкоштовній версії користувачі можуть створювати повноцінні графіки, діаграми, таблиці, порівняння тощо. У їхньому розпорядженні набір всіх необхідних інструментів. У платній версії доступні додаткові шаблони та деякі можливості.

  Система пропонує безліч готових шаблонів та об’єктів. Серед них:

  • зображення;
  • текстові блоки;
  • графіки та діаграми;
  • іконки;
  • анімації;
  • смарт-об’єкти;
  • завантаження роликів із зовнішніх ресурсів.

  Крім презентацій та звичайної інфографіки, за допомогою сервісу можна створювати звіти, що показують динаміку зростання, проекти з гейміфікацією (використання ігрових елементів), інтерактивні плакати та посібники користувача, різноманітні тести.

  Infogram

  Infogram

  Посилання на сервіс – https://infogram.com/

  Цей ресурс найбільше підходить для створення інфографіки статистичного типу. Його головними особливостями є:

  1. Наявність понад 35 шаблонів графіків та близько 500 карток, що дозволяють створювати діаграми, гістограми, таблиці тощо.
  2. Контент можна доповнювати значками, фотографіями, анімаціями або з бібліотеки на сайті або зі свого пристрою.
  3. Для оформлення передбачено понад 20 тем, шрифтів та кольорів.
  4. Готові проекти можна зберегти у вибраному форматі або викласти у соціальні мережі.

  Користувачам надається безкоштовна версія з можливістю створення до 10 проектів по 3 сторінки в кожному. Платні версії збільшують кількість проектів та сторінок у них. Так, за 25 $ можна робити до 100 проектів ємністю до 10 сторінок, а за 179 $ – до 3000 з необмеженою кількістю сторінок.

  Отже, сервісів для створення інфографіки дуже багато. І кожен із них пропонує найрізноманітніші інструменти для оформлення контенту. Який із них краще, сказати однозначно неможливо, оскільки свої плюси та мінуси є у кожного. Орієнтуватися потрібно на свої потреби та можливості.

  5/5 - (1 голос)