7 видів заголовків для комерційного тексту і хитрості їх створення

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 9 мин.

  І інші важливі моменти, які слід враховувати при його написанні

  Заголовок – важлива складова комерційного тексту, тому що на нього звертають увагу 100% ваших потенційних покупців. Саме тому він повинен зацікавити чимось вашу цільову аудиторію, «зачепити» людей. Зробити це можна за допомогою різних прийомів. Наприклад, використовуючи питання, додавши цифри, якусь інтригу і т.п.

  Деякі автори спочатку придумують заголовок, а потім – пишуть текст, інші, навпаки, створюють його в самому кінці. І той, і інший варіант правильні, тому не суттєво як саме будете робити ви. Головне – як на це відреагують ваші потенційні покупці або замовники, тобто яка буде конверсія в ту дію, під яку «заточена» сторінка з комерційним текстом.типы заголовков

  7 основних видів заголовків

  До кожного тексту можна придумати десятки і навіть сотні різних заголовків. Якісь із них будуть вдалими, інші – ні. Визначити це точно без тестування практично неможливо. Але кожен досвідчений автор або копірайтер зможе інтуїтивно вибрати вдалі і прибрати свідомо провальні варіанти, поставивши себе на місце ЦА.

  Рідко коли вдається придумати хороший заголовок для комерційного тексту відразу. Найчастіше доводиться підбирати варіанти, відсівати явно невдалі, а потім – тестувати ті, які залишаться. Якщо у вас є труднощі зі створенням заголовків, спробуйте написати 1-3 на кожен з семи основних видів, спираючись на тему вашого комерційного тексту:

  У формі питання

  Як? Що? Хто? Де? Скільки і т.д.

  Наприклад: Як змусити людей вишикуватися в чергу і благати Вас взяти у них гроші?

  Орієнтований на ЦА

  «Для тих, кому …»

  Наприклад: Як в 45 років виглядати на 27?

  Що містить причини

  Кількість помилок, шляхів, відповідей, порад, прийомів, ознак і т.д.

  Наприклад: 7 рад по створенню успішного агентства нерухомості.

  У вигляді новини

  Інновація, новинка, сенсація та ін.

  Наприклад: Нові надходження …, про які ще ніхто не знає!

  Із закликом до дії

  Читай, дізнайся, покращуй тощо.

  Наприклад: Купуйте ноутбук, отримуйте ліцензовану Windows в подарунок!

  У формі цитати

  Вибирайте невелику закінчену думку, яка може зацікавити ЦА. На відміну від інших видів заголовків, цей завжди виділяється лапками «», що робить даний тип більш вигідним по відношенню до інших варіантів, оскільки додатково сприяє залученню уваги потенційної ЦА за рахунок інтересу до автора цитати.

  Наприклад: «Цей інтенсив допоміг мені заробити в два рази більше на своїх текстах».

  Перефразування відомих фраз і назв

  Наприклад: 11 друзів промоушена, або як зробити найкрутішу рекламу.

  Сніппет і анонс для комерційного тексту, що розміщується в інтернеті

  Якщо ви пишете текст, для розміщення в інтернеті, тоді слід розібратися як формується сторінка кожного сайту. Крім самого заголовка, який побачать згодом потенційні покупці або замовники, вона містить в собі: title і description, анонс, безпосередньо заголовок і основний текст з ілюстраціями до нього.

  Умовна схема будови інтернет сторінки

  ˂Title>…текст… <Title˃

  <description>…<description>

  <h1>…<h1>

  Анонс

  <read more>

  Основний текст

  Title

  Title призначений для пошукових систем. Найчастіше його прописують SEO-фахівці. Саме цей «заголовок» бачать потенційні замовники при пошуку інформації в інтернеті через пошукові системи. На самій сторінці користувачам title непомітний. Але переглянути його можна в рядку браузера, або при наборі вихідного коду, який відкривається при натисканні кнопок Ctrl + U.

  Найчастіше SEO-фахівці не в змозі створити привабливий для потенційних клієнтів title. Тому завдання копірайтера або власника бізнесу – придумати цікавий, оригінальний, що привертає увагу title для пошукових систем, який буде відрізнятися від заголовка всієї статті і містити при цьому основне ключове слово. Його підкаже людина, що займається просуванням ресурсу в пошукових системах.

  Безпосередньо заголовок комерційної статті в схемі інтернет-сторінки буде розташований не на першому рядку, а трохи нижче, після title і description. Його виділяють іншим шрифтом і спеціальним кодом заголовка першого рівня – h1.

  Description

  Description, як і title, прихований від очей користувача при безпосередньому перегляді сторінки. Потенційний покупець бачить їх лише під час перегляду видачі пошукових систем. У вихідному коді сторінки подивитися description можна натиснувши Ctrl + U. Так як в сніпеті, описі сторінки який бачить користувач у видачі пошукової системи, обмежена кількість інформації, що відображається, це слід враховувати при його створенні. Так, наприклад, рекомендована довжина title – 60 символів, description – 180 символів. При цьому вони повинні бути досить цікаві для користувачів, щоб спровокувати їх перехід на сторінку для перегляду більш детальної інформації та читання комерційної статті, а також містити ключові слова для просування, які підбирає зазвичай SEO-спеціаліст.


  Как корабль называешь, так он и поплывет

  Title, як правило, більше впливає на коректне відображення сторінки сайту в пошуку, тому слід прислухатися до рекомендацій фахівця з просування при його написанні. Завдання description – ще більше зацікавити і підштовхнути потенційного відвідувача сайту до переходу на сторінку.

  Анонс

  Анонс – короткий опис статті. Іноді анонс і description можуть збігатися, але в цьому випадку перший буде представляти із себе  уривок контенту, що «заманює», з більшою кількістю символів, ніж у description. Анонсом може бути невелика частина з основної статті або спеціально написаний невеликий унікальний уривок. Це робиться для того, щоб уникнути дублювання контенту розміщеного на різних сторінках сайту, наприклад, на сторінці з загальним списком всіх статей і на сторінці з самою статтею. Мета – домогтися унікальності і хорошого ранжирування в пошукових системах.

  Після анонса в схемі сторінки прописується зазвичай <read more>, тобто тег «читати далі», який виконує перехід до основної статті або розкриває прихований текст.

  Рекомендація: якщо сумніваєтеся який саме з типів заголовка використовувати в готовому варіанті тексту, можна скористатися одним з методів, улюблених маркетологами, і провести спліт-тестування. Його суть полягає в наступному: контрольна група користувачів, яка складається з представників ЦА, вибирає найкращий варіант для заголовка. Для цього можна використовувати контекстну рекламу Google Ads c ротацією оголошень з невеликим бюджетом. При цьому можна змінювати не тільки основну назву статті, а й інші її частини, щоб визначити який саме варіант є найбільш конверсійним.

  Фішки по заголовкам

  Заголовок має велике значення при роботі над комерційним текстом, тому що він буде помітний всім потенційним покупцям продукту. Хоча варіантів для його написання існує безліч, це все одно викликає труднощі. Умовно можна виділити кілька тематик, які найбільше цікавлять людей.

  Формула 5 С і 1 Д

  • Сенсації (революція);
  • Скандали (розслідування, інтриги);
  • симпатії;
  • Секс (слова і поняття близькі за значенням);
  • Самі себе;
  • Гроші.

  фишки по заголовкам

  Шаблонами і банальностями людей зараз не здивувати. Але в разі оформлення вдалого заголовка зросте шанс, що основний посил статті буде помічений користувачем, а вся основна частина буде прочитана або хоча б переглянута. Все це, в свою чергу, підвищить конверсію.

  Нудний, непривабливий заголовок можна прирівняти до марної трати коштів на весь проект. Саме з цієї причини варто вибирати з тих варіантів, які засновані на вищевказаних тематиках 5С і 1Д:

  • «Сенсації» актуальні, так як завжди є люди, яких цікавлять якісь нововведення, революційні відкриття, розробки та інновації. Наприклад, «Дивовижне відкриття вчених дозволило вирішити проблему безпліддя абсолютно новим способом».
  • «Скандали» – невід’ємна частина соціальної і суспільної практики людей, яка у багатьох викликає інтерес через резонансність. Тому використання інтриг, викриттів, скандальних фактів – завжди 100% потрапляння в відповідну ЦА. Приклад такого заголовка може бути таким: «Навіть Трамп страждає від цієї хвороби разом з 70% населення землі».
  • «Симпатії» – це не саме слово або його похідні, а, наприклад, ім’я людини, яке, імовірно, викликає симпатію у читацької аудиторії, будучи для неї авторитетом, прикладом для наслідування. Наприклад, заголовок «У кого лікує своїх дітей доктор Комаровський?» або «Чому стоматологи всього світу рекомендують зубну пасту Blend-a-med?». Постановка питання свідомо викликає довіру до тексту. Але слід звернути увагу на такий нюанс: при використанні прізвища, або якихось інших персональних даних можна зіткнутися з порушенням авторського права чи забороною на розголошення та використання особистої інформації без дозволу її власника.

  Як вчинити в разі, якщо хочеться використовувати відоме прізвище, але немає на це великого бюджету? Можна, наприклад, вчинити як герої відомого фільму «День виборів-2»: знайти пересічну людину з точно таким прізвищем знаменитості і підписати з ним контракт на використання його персональних даних з метою реклами.

  Якщо бюджету на подібні дії немає, тоді можна спробувати не використовувати в заголовку прізвище, а обмежитися тільки ім’ям, з яким пов’язані стійкі асоціації. Наприклад, «Хочете голос, як у Алли?» або «Хочете м’язи, як у Арнольда?». Навіть без зазначення прізвищ знаменитостей стає зрозуміло про кого саме йде мова.

  • «Секс» – ще один з актуальних тематичних напрямків, який завжди привертає до себе увагу публіки. Заголовки з сексуальним відтінком, як правило, виглядають помітно, яскраво і нетривіально. Наприклад, оголошення на дошці біля під’їзду багатоповерхівки: «SEX. Порядна сім’я зніме затишну однокімнатну квартиру в цьому будинку ».

  За допомогою нестандартного заголовка можна привернути увагу до змісту сторінки або комерційного тексту навіть в тому випадку, коли вони абсолютно не пов’язані між собою. Хоча тоді прочитання може викликати негативну реакцію, тому що людина не знайде того, що шукала.

  Хоча тема сексу є досить популярною і у неї є численні прихильники, є люди, які є затятими противниками подібних рекламних проявів, відчуваючи дискомфорт і роздратування до них. Тому варто врахувати всі «за» і «проти» перед тим, як використовувати такий метод залучення уваги до тексту.

  Мои любимые пельмешки, фото

  • «Самі себе» передбачає безпосередній зв’язок з персоналізацією заголовка. Наприклад, «Вам слід це знати, якщо ви Олександр». Існує безліч можливостей, щоб зробити подібне автоматичне додавання імені за допомогою різних додаткових інструментів (наприклад, автопідстановка в email-маркетингу або використання методики динамічного контенту на сторінках сайту).
  • «Гроші» – те, що завжди буде цікавити потенційних покупців. Все, що пов’язано з грошима, купюрами, значками, заробітком – це безпрограшний варіант, який 100% знайде свою ЦА. Наприклад, «Ви можете заощадити 40% на комунальних платежах».

  Що робити, якщо немає ніяких вдалих ідей для заголовка комерційного тексту? Скористайтеся папкою «Спам» електронної пошти, щоб «підглянути» варіанти в листах, що присилаються вам. Але для текстів Email-маркетингу подібний спосіб не підійде, тому що заголовки вже потрапили в «Спам» через стоп-слова. Але для застосування в інших сферах публікацій подібний переосмислений і інтерпретований під ваш товар або послугу і ЦА варіант може бути цілком життєздатним. Приклади таких заголовків, які здатні привернути увагу потенційного покупця: «У нас є список Ваших втрачених клієнтів», «А Ви робите такі помилки в англійській мові?», «24 способу заробити 24 тисячі за 24 години».

  Як зробити заголовок, що чіпляє для комерційного тексту

  Щоб зробити заголовок або підзаголовки комерційного тексту більш помітними і такими, що привертають увагу, можна використовувати деякі спеціальні фішки:

  1. Використовуйте в заголовках «чарівні» слова: досконалий, дивовижний, безкоштовно і т.д.

  Слід зазначити, що ці додаткові слова при всій своїй простоті дійсно «чарівним» чином впливають на потенційних покупців. Наприклад, слово «безкоштовно» часто підштовхує людину дізнатися докладніше про пропозицію компанії. Але варто пам’ятати, що цей спосіб не спрацює в Email-маркетинзі, так як фільтри перенаправляють лист з таким заголовком в папку «Спам». Інші слова з «чарівних» підштовхують до того, щоб розібратися в особливостях товару або послуги, яку пропонує компанія.

  2. Зробіть заголовок таким, що обчислюється, вимірюється, певним за часом або все відразу.

  Хороший приклад цього методу: «24 способи заробити 24 тисячі за 24 години». Тут використані «візуальні гачки», які привертають увагу читача.

  3. Впливайте на проблему, посиливши її.

  Порівняйте два заголовка: «У Вас лисина?» і «Страждаєте від лисини?». Другий сильніше б’є по хвилюючому ЦА питанню. Головне – «намацати» саме ту проблему, яка викликає найбільші переживання і побоювання. Тільки в цьому випадку звернення викличе емоцію і буде сприйнято всерйоз.

  4. Підсильте вплив через візуалізацію.

  Для цього ви можете використовувати:

  • більший шрифт;
  • виділення кольором;
  • написання всіх слів з великої літери;
  • лапки;
  • інші ефекти, тобто підкреслення, курсив і ін.
  5/5 - (1 голос)