Скільки заробляє копірайтер насправді?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  сколько зарабатывает копирайтерЯкщо Ви початківець копірайтер або тільки хочете їм стати, то напевно задавалися питанням заробітку. Скільки я буду заробляти працюючи на себе? А через рік? А якщо влаштуюся в агентство або компанію? Відповіді на подібні питання – нижче.

  Отже, скільки заробляє копірайтер насправді?

  Умовно розділимо рівні заробітку копірайтера на 3 ступені.

  Новачок

  Початківцям можна вважати того, хто недавно дізнався про те, що можна заробляти в інтернеті і зареєструвався на одній або декількох біржах копірайтингу.

  Орієнтовна вартість роботи такого “копірайтера” – 0,5-1 $ за 1000 символів. “Успіхом” вважається замовлення з оплатою 3 $ / 1000 знаків.

  Хоча подібні гонорари здаються скромними, все ж навіть за такими розцінками можна непогано заробити.

  Припустимо, у Вас є кілька постійних замовників, які платять 1 $ / 1000 знаків. Тобто робота на кожен день забезпечена. Допустимим обсягом я вважаю 20 000 символів в день. Разом, можна заробити 20 * 1 $ = 20 $ в день, або 5 * 20 $ = 100 $ в тиждень, або 4 * 100 $ = 400 $ в місяць.

  Так, гроші невеликі. Але порівняйте, скільки заробляє такий копірайтер і звичайний роботяга в українській або російській глибинці.

  Що робити, щоб стати початківцям копірайтером:

  • Зареєструватися на біржах фріланса: free-lance.ru, advego.ru, textsale.ru, weblancer.net і ін.
  • Завести собі електронні гаманці WebMoney і ЮMoney.
  • Розібратися, як потрібно працювати на біржах.
  • Розібратися з деякими копірайтинговими термінами.
  • Набратися терпіння і починати працювати.

  Читайте також:

  Спеціаліст

  До фахівців відносяться люди, які пропрацювали копірайтерами хоча б 1-2 роки.

  Щоб вирости професійно, потрібно поповнювати свій багаж знань. Тому фахівець повинен читати професійну літературу і покращувати свої навички. Тільки тоді він зможе підвищити розцінки на свої послуги.

  Фахівці найчастіше заробляють 7-15 $ / 1000 знаків. Припустимо, що копірайтер просить 5 $ за 1000 символів і у нього вистачає замовлень, щоб виконувати 10 000 в день. Разом, 10 * 5 $ = 50 $ в день, 5 * 50 $ = 250 $ в тиждень, 4 * 250 $ = 1000 $ в місяць. Виходить досить непогано.

  Що робити, щоб стати фахівцем:

  • Читати професійну літературу. Не обмежуйтеся лише книгами з копірайтингу. Прочитайте праці з SEO, маркетингу, продажам, психології. Упевнений, що все це допоможе писати переконливі тексти. Якщо Ви займаєтеся статтями в який-небудь вузькій тематиці, то постійно поповнюєте знання і в цій галузі.
  • Читайте блоги, відвідуйте майстер-класи та тренінги іменитих копірайтерів.
  • Працюйте на якість, а не на кількість.
  • Постарайтеся, щоб у Вас були постійні замовники. Так Ви зможете більше часу витрачати на написання текстів, а не на пошук клієнтів.
  • Просувайте свій бренд. Зробіть блог і регулярно пишіть в нього пости, що стосуються копірайтингу і суміжних тем, заведіть профілі в соцмережах, напишіть статтю в тематичні ЗМІ і т.д.

  Майстер

  Якщо зазирнути в топ виконавців на Free-lance.ru, можна побачити, що заробіток топового копірайтера може становити 1500-3000 $ в місяць.

  Майстри можуть брати за 1 статтю 150-300 $. І справа не в тому, що вони красиво пишуть, а в тому, що їх тексти здатні збільшувати продажі. Практичні власники бізнесу розуміють, що одноразове вкладення в розмірі 250 $ здатне приносити їм тисячі і десятки тисяч доларів. Тому вони і платять такі гроші майстрам копірайтингу.

  Гуру заробляють не тільки написанням текстів. Крім цього вони промишляють і продажами навчальних матеріалів з копірайтингу (книги, тренінги, майстер-класи), беруть участь в партнерських програмах.

  Головний козир майстрів – це їх досвід. Завдяки йому вони здатні заробляти 2000-4000 $ щомісяця.

  Нерідко копірайтери відкривають свої рекламні агентства.

  Що потрібно зробити, щоб стати майстром:

  • Напрацювати вдалий досвід в продажах за допомогою тексту.
  • Бути розкрученим брендом.
  • Стати фахівцем не тільки в копірайтингу, але і продажах, маркетингу та інтернет-маркетингу.

  Робота в компанії / агентстві

  Нещодавно дослідний центр порталу Superjob.ru опублікував інформацію про пропозиції роботодавців і очікування претендентів на посаду копірайтера в 12 містах Росії.

  З чого можна зробити висновок, що середня зарплата по Росії – 560 дол. / міс.

  Отже, робимо висновок, що професія копірайтера – перспективна, цікава, затребувана і, найголовніше, прибуткова!

  5/5 - (2 голосів)