Як стати веб-аналітиком?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Хто такий веб-аналітик?

  Веб-аналітик – це професія, що передбачає збирання та різнобічний аналіз найрізноманітніших даних про відвідувачів веб-ресурсів, а також передбачає усунення цілої низки проблем сайту, пов’язаних з його відвідувачами.

  Навіщо потрібен веб-аналітик?

  Для рядового користувача може здатися, що представники цієї професії зовсім не потрібні – щодня мільйони людей шукають потрібну інформацію в мережі, відкриваючи безліч сайтів, кому необхідно це аналізувати? Але насправді його завдання надзвичайно важливе. Саме він сприяє тому, щоб багаторазово підвищити ефективність роботи ресурсу, збільшити кількість його підписників, у багато разів примножити відвідуваність та популярність сайту.

  Бажаєте зробити свій інтернет-ресурс впізнаваним та відвідуваним? Тоді Вам неодмінно потрібен спеціаліст, що налаштує веб-аналітику!

  Що потрібно, щоб стати веб-аналітиком: базові знання

  Щоб стати одним із представників цієї професії, немає необхідності вчитися кілька років. Отримати необхідну інформацію нескладно як самостійно, так і вирушивши на спеціалізовані курси.

  Одним з головних нюансів, який неодмінно варто враховувати, – це те, що при отриманні базових знань необхідно якнайбільше і частіше практикуватися – саме це стане запорукою найбільш якісного результату.

  Крім того, всім майбутнім веб-аналітикам настійно рекомендується:

  1. Відвідувати спеціалізовані конференції та семінари, які тією чи іншою мірою пов’язані з цією спеціальністю.
  2. «Тримати руку на пульсі» останніх новин та новинок у цій сфері – читати блоги провідних аналітиків, всілякі огляди безпосередньо від систем.
  3. Бути знайомими з роботою Google Analytics, Google Tag Manager, ще краще отримати їх сертифікати.

  Які курси існують?

  Я б порекомендувала віддалені курси, наприклад Веб-аналітика: відстеження ефективності інтернет-реклами від WebPromoExperts

  Що почитати?

  1. Аналітична культура. Карл Андерсон
  2. Маркетингова аналітика. Адель Світвуд

  Які риси характеру допоможуть стати веб-аналітиком?

  Важко посперечатися з тим, що кожен успішний представник своєї професії – це не тільки людина, яка вклала тонни праці та часу у свій розвиток. Для кожної спеціальності можна виділити ті людські якості, які сприяють досягненню поставленої мети. Для веб-аналітика це:

  1. Посидючість і уважність – це дозволить не прогаяти нічого важливого при збиранні та обробці великих обсягів інформації;
  2. Відповідальність та працездатність – саме такі риси сприяють досягненню максимально можливого результату, що особливо важливо за високої конкуренції;
  3. Постійне прагнення саморозвитку.

  Вимоги до веб-аналітика

  Відповідальність представника цієї професії дуже велика, а для ефективності його роботи необхідно володіти знаннями з різних галузей. Отже, середньостатистичний веб-аналітик, який працює в IT-компанії, повинен:

  1. Прекрасно розбиратися та працювати з різними інструментами веб-аналітики;
  2. Постійно використати нові інструменти аналізу, прогнозування, моделювання;
  3. Проводити A/B тестування інтернет-ресурсів;
  4. Мати навички роботи з Google Tag Manager;
  5. Здійснювати коригування стратегії просування сайту, тверезо та раціонально оцінювати ефективність інтернет-маркетингу;
  6. Вміти писати скрипти за допомогою Javascript, а також jQuery та PHP.

  І представлений вище перелік далеко не повний. А це, у свою чергу, доводить те, що ця сфера діяльності потребує максимально серйозного підходу та відкриває безліч можливостей.

  Досвід роботи: що вимагають роботодавці?

  Найчастіше необхідний досвід роботи веб-аналітака варіюється від 1 до 3 років, хоча бувають затребувані фахівці без досвіду зовсім, і ті, що працюють за спеціальністю більше 5 років.

  Бути чи не бути веб-аналітиком: переваги та недоліки професії

  Плюси:

  Ця професія передбачає цілу низку «плюсів», до яких необхідно віднести:

  1. Веб-аналітики відносяться до найбільш затребуваних фахівців на ринку праці;
  2. У фахівців даної сфери зарплата вища за середню;
  3. Працюючи веб-аналітиком, ви зможете максимально зручно підлаштувати під себе свій робочий графік, і навіть працювати на відстані;
  4. Веб-аналітики, співпрацюючи з різними компаніями, мають значне коло знайомств.

  Мінуси:

  Що стосується недоліків, то можна виділити такі:

  1. Веб-аналітикам доводиться спілкуватися з безліччю клієнтів, яким доводиться докладно та терпляче пояснювати важливі аспекти роботи, які можуть бути незрозумілими для них;
  2. У деяких компаніях немає чітко розділених завдань між фахівцями і тоді високий ризик не зрозуміти коло своїх обов’язків.

  Коментар від Іванова Івана, незалежного експерта, веб-аналітика

  Веб-аналітик – молода спеціальність, яка є частиною професії інтернет-маркетолога. Щоб вирішувати завдання, які стоять перед веб-аналітиком, потрібно знати те, як влаштовані та працюють сайти, мати хоча б мінімальні знання про відповідні технології, вміти працювати з даними, правильно їх інтерпретувати, висувати гіпотези та проводити їх тестування. Крім роботи з даними, веб-аналітик має вміти або самостійно впроваджувати та налаштовувати відповідні інструменти, або мати навички підготовки технічних завдань розробникам для виконання таких впроваджень.

  5/5 - (1 голос)