Чи потрібен IT-, HR-, Digital-аутсорсинг для малого бізнесу?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 6 мин.

  Сучасний ринок товарів переповнений безліччю відомих (і не дуже) компаній. У споживача вже давно виробилася “банерна сліпота”, і якщо раніше можна було просувати свій продукт просто збільшуючи охоплення обізнаних про товар і компанії потенційних споживачів, то зараз кожен вибирає виключно за якістю і, головне, співвідношенню до ціни. Саме тому на перше місце вже зараз багато провідних світових компаній ставлять саме продукт, і його цінність для кінцевого споживача.

  Аутсорсинг для малого бизнеса

  Для підвищення якості продукту, безсумнівно, в компанії повинні бути ідеально налагоджені бізнес-процеси. І якщо велика корпорація може собі дозволити мати в штаті цілі відділи (або хоча б співробітника) таких напрямків, як: HR; юрист; IT; маркетинг, то невелика компанія, найімовірніше, собі таку розкіш дозволити не зможе. Чи є рішення цієї проблеми? Як отримати ефективно налагоджені бізнес-процеси з професіоналами на своїх місцях і не розоритися на заробітну плату співробітників “back-office”, які, по суті, не приносять додану вартість Вашого продукту, а тільки збільшують собівартість?

  Вихід є – аутсорсинг інформаційного та технічного обслуговування для малого бізнесу. Аутсорсинг є купівлею послуг у кваліфікованого фахівця або компанії в рамках виконання обов’язків штатної одиниці. Аутсорсингова компанія не надає співробітників, а обсяг послуг обумовлюється відповідним договором. Давайте розглянемо основні плюси і мінуси аутсорсингу для малого і середнього бізнесу, а також розберемо, в яких сферах даний варіант застосуємо, а в яких краще взяти штатну одиницю.

  Плюси аутсорсингу для малого бізнесу

  • Економія. Безсумнівно, звернутися до послуг аутсорсингової компанії для малого бізнесу буде вигідніше з фінансової точки зору, ніж взяти в штат кваліфікованого співробітника на повну ставку. Приклад: Вам не потрібен рекрутер 365 днів в році, Вам потрібно закривати 3-4 позиції в рік для стабільного зростання. Чи варто платити за такий обсяг робіт штатній одиниці 12 місяців? Вам не потрібен штатний системний адміністратор, Вам потрібен IT-фахівець 5-6 разів на рік для підключення робочих ПК все тим же новим співробітникам 3-4 рази на рік, і кілька разів на рік планово оновити і почистити ПК.
  • Професіоналізм. На жаль, наймаючи штатного співробітника навіть з бездоганним резюме і рекомендаціями, він все ще буде котом в мішку. Також, ніхто не скасовував адаптаційний період, вхід в курс справи компанії, інтеграція в колектив і багато іншого. І навіть після всіх перерахованих вище етапів не факт, що кандидат буде відповідати Вашим вимогам. У випадку з аутсорсинговою компанією все простіше, бо бізнес-процеси всередині подібних організацій давно налагоджені, а термін на входження в курс справи за проектом / завданням максимально скорочений різного роду оптимізаціями. Крім цього аутсорсингова компанія вже могла мати досвід співпраці з подібного роду бізнесами (на вимогу, найімовірніше, Вам навіть нададуть портфоліо у вигляді прикладів успішних кейсів), тому, ризики в даному випадку значно нижче, ніж при наймі, коли перші 2-3 місяці ви платите штатному співробітникові практично “авансом”.
  • Комплексний підхід. При аутсорсингу завдання, які у Вашій компанії ставилися б одній людині будуть вирішуватися цілою командою професіоналів з досвідом в різних сферах. Крім цього, всі процеси давно регламентовані і прописані, що звільнить Вас від складання додаткової документації для штатної одиниці (якщо позиція нова), за винятком підписання договору з підрядною компанією.

  Цей список не є вичерпним, оскільки переваги, які отримує компанія від подібного роду співпраці можуть бути індивідуальні, і варіюватися в залежності від типу послуг, які надає підрядна організація.

  Попри очевидні вигоди, які отримує компанія від співпраці з віддаленими професіоналами, можна також відзначити кілька мінусів, які іноді можуть перекреслити всі бонуси роботи з аутсорсинговою компанією.

  Мінуси аутсорсингу для малого бізнесу

  Как повысить эффективность сотрудника на испытательном сроке

  • Залученість. У невеликих компаніях максимально важлива ідейність і пристрасть до спільної справи. Саме тому в подібних організаціях підбирають співробітників в колектив по “Soft skills”. Між роботодавцем і здобувачем в такій компанії повинна відбутися “хімія”, в іншому випадку, вони не спрацюються і ефективність роботи буде прагнути до нуля. Складно досягти залученості від “бездушних” (Ви вже вибачте) аутсорсингових компаній, які все ж на 100% працюють за гроші, а не за ідею.
  • Колектив. Якщо Ви плануєте віддавати один з напрямків на аутсорс – очевидно, що підрядна компанія не буде частиною Вашого колективу, а для малого бізнесу колектив і його згуртованість є одним з “китів”, на яких тримається вся організація, відразу після якісного продукту, зрозуміло. Саме тому, ми не рекомендуємо віддавати на аутсорс такі посади як HR, адже крім паперової роботи, підбору персоналу, розробкою KPI, регламентів і планів – ключове завдання HR-фахівця бути частиною колективу, його лідером і покровителем, якщо хочете. І якщо “технічні” напрями, такі, як IT, юридичний супровід, або маркетинг можна спокійно віддавати на аутсорс, то для HR буде більш доречним рішенням взяти молодого фахівця, який буде любити свою роботу, любити і боротися за свій колектив, що, гарантовано, призведе до підвищення продуктивності всієї команди.
  • Недосвідченість в ніші. Одним з ризиків впровадження аутсорсингу на підприємстві є недосвідченість і неможливість отримання необхідної інформації для якісного виконання завдань фахівцями з боку.

  Приклад: Як копірайтер на аутсорс може писати про смак і аромат страви рататуй в ресторані “Вишенька”, якщо він ніколи його там не пробував? Та ще й писати так, щоб йому повірили.

  Як HR може знати, що зараз на душі у програміста компанії “GoIT”, якщо вони бачаться один раз в 2 тижні на мітингу?

  Аутсорсинг маркетингових послуг

  Реклама в Интернете

  Питання аутсорсингу маркетингових послуг, зокрема, послуг digital маркетингу, не один рік змушує задуматися багатьох комерційних директорів та власників бізнесу. Чи варто доручати просування свого продукту сторонній організації, яка, на перший погляд, точно не може знати про Ваш продукт більше, ніж штатна одиниця?

  Відштовхуватися від поінформованості про продукт – це одне з найбільших помилок, так як digital-маркетинг, як і будь-яка інша галузь мають свої інструменти і технології, без навичок володіння якими, про Ваш продукт просто ніхто не дізнається. Аутсорсинг маркетингових послуг є оптимальним рішенням для малого і середнього бізнесу, так як для якісного налагодження каналів лідогенераціі необхідно підключати цілі відділи маркетологів, а також ряд інших фахівців, таких, як веб-дизайнери, контент-менеджери, програмісти. При співпраці з digital-агентством Ви платите за конкретні завдання, які призводять до просування Вашого продукту / послуги.

  Аутсорсинг маркетингових послуг є відмінним рішенням якщо Ваше завдання – отримати повноцінний відділ кваліфікованих фахівців з оплатою за результат. Саме тому, все більше компаній схиляються до співпраці з маркетинговими агентствами “на стороні”:

  • це вигідно;
  • це ефективно;
  • це прозоро (регулярні звіти).

  Крім цього, питання кваліфікації та орієнтації на результат у віддалених агентств варто завжди на чільному місці, так як конкуренція на ринку digital-послуг зростає, а значить якість продукту має відповідати.

  Чи потрібен аутсорсинг для малого бізнесу?

  При правильному делегуванні фахівці на аутсорс можуть обійтися Вам значно дешевше штатної одиниці, і показувати високу ефективність роботи вже з перших днів залучення, завдяки своєму досвіду і навичкам роботи з невеликими компаніями. Але якщо робота так чи інакше базується на людському факторі і людських відносинах, то кращим варіантом стане штатна одиниця. Неважливо, ці відносини на рівні HR – співробітник, або копірайтер – споживач, людина повинна спілкуватися з людиною. Це правило не завжди працює, і не у всіх нішах бізнесу, але коли головне завдання Вашого продукту – викликати емоцію, жоден співробітник аутсорсингової компанії не зможе досягти результату без своїх справжніх емпіричних відчуттів.

  Як ми з Вами говорили раніше, будь-якої компанії, незалежно від розмірів і статусів для того, щоб вижити, потрібен якісний продукт з налагодженими бізнес-процесами. І якщо велика компанія, що має багаторівневу організаційну структуру формує цілі відділи і департаменти, то для малого бізнесу аутсорс маркетингових, юридичних та інших напрямків – може стати справжньою панацеєю, яка дозволить удосконалюватися і досягати лідируючих позицій при мінімізації витрат.

  3/5 - (2 голосів)