Що таке “швидкий хостинг” і від чого він залежить

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 5 мин.

  Не секрет, що швидкість завантаження сайту дуже важлива. Згідно з дослідженнями, відвідувач не чекатиме на відкриття сайту більше 3 секунд. Швидкий рендеринг також є одним із факторів, що визначають позицію сторінки у пошуковій видачі Google.

  Найчастіше швидкість відкриття сайту залежить від коду самої сторінки. Той, хто підтримує сайт, повинен стежити за тим, щоб код був оптимізований, використовувалася остання версія програмного забезпечення, і щоб сам сайт не був перевантажений непотрібними плагінами і неоптимізованими зображеннями.

  Крім програмного коду сайту, не менш важливу роль відіграє хостинг, на якому розміщений сайт. Хорошою аналогією може бути швидкий автомобіль та дорога. Швидкість автомобіля відповідає програмному коду вашого сайту, а дорога – хостингу. Щоб швидкий автомобіль розвинув максимальну швидкість, потрібна чудова дорога. Аналогічно і з сайтом — якщо його повністю оптимізовано, важливо переконатися, що він розміщений на сервері, який відповідає його вимогам до потужності.

  У статті розглянемо, що важливо враховувати під час вибору сервера, щоб це позитивно позначилося на швидкості його роботи.

  Тип жорсткого диска

  Існує два типи жорстких дисків – HDD та SSD.

  У сервері, який використовує жорсткі диски, інформація зберігається на магнітних дисках. Коли потрібно витягти певний файл (наприклад, файли зображень сайту), диск фізично обертається, поки файл не буде знайдений і доступний. Це може зайняти кілька мілісекунд, але при одночасному доступі до великої кількості файлів або при виконанні процесів, що потребують великих дискових ресурсів, сайт може сповільнитись.

  У SSD-накопичувачах використовуються мікросхеми пам’яті – флеш-пам’ять. Це дозволяє набагато швидше записувати та витягувати дані.

  Швидкість IOPS (операцій введення/виводу за секунду) під час читання або запису даних на твердотільних накопичувачах вище. Для порівняння, у звичайних жорстких дисків IOPS становить 80-180, а у твердотільних накопичувачів IOPS може сягати 75 000.

  Твердотільні накопичувачі також забезпечують швидший доступ до файлів. Це особливо актуально для динамічних сайтів, які записують та зчитують дуже великі обсяги даних, таких як великі сайти електронної комерції, оголошень або ЗМІ, яким необхідно обробляти великі обсяги файлів для візуалізації.

  Оперативна пам’ять

  Оперативна пам’ять — це короткочасна пам’ять, у якій зберігаються дані. При використанні оперативної пам’яті дані не потрібно щоразу зчитувати з диска, вони швидше передаються до процесору.

  Оперативна пам’ять може бути використана для кешування інформації сайту за допомогою різних систем кешування або плагінів (наприклад, Redis, Memcache). Це дозволяє прискорити час завантаження сторінок.

  Достатній обсяг оперативної пам’яті дозволяє плавно виконувати складні завдання коду, коли на сайті одночасно запущено кілька процесів.

  Оперативна пам’ять також потрібна для операцій імпорту даних, що особливо актуально для великих інтернет-магазинів, яким доводиться регулярно імпортувати дані, наприклад, зі складу або системи постачальника.

  Процесор

  Центральний процесор (ЦП) – це, по суті, мозок сервера. Він виконує основні логічні, арифметичні, вхідні та вихідні операції, які потім передаються програмному забезпеченню у вигляді команд.

  Основна роль центрального процесора полягає у забезпеченні зв’язку між різними компонентами та виконанні обчислень, необхідних для підтримки програмного забезпечення.

  Нині поширена практика поділення центрального процесора на кілька ядер, що дозволяє системам працювати ефективніше. При використанні кількох ядер процеси можуть виконуватись на другому ядрі, якщо перше зайняте. Однак не слід очікувати, що чотири ядра будуть у чотири рази швидше або ефективніші, ніж одне ядро. Підвищення ефективності буде, але не вчетверо.

  Статичні сайти не вимагають швидкого процесора, оскільки не містять програмного коду, який необхідно інтерпретувати чи виконувати. Якщо сайт створюється без системи керування контентом або фреймворку, а сам контент статичний, то не так важливо, якою є потужність процесора вибраного сервера.

  Пропускна спроможність

  Пропускна здатність — це показник максимального обсягу даних, який може бути переданий за певний час, який зазвичай вимірюється в гігабайтах або мегабайтах на секунду.

  Звичайна паралель для опису пропускної спроможності – це труба. Чим більший діаметр труби, тим більше води може протікати через неї одночасно. Пропускна здатність працює за тим самим принципом. Чим більша пропускна спроможність каналу зв’язку, тим більше даних може передаватися за секунду.

  Висока пропускна здатність забезпечує максимально швидкий доступ до сторінки в години пік. Як аналогія можна привести широке багатосмугове шосе і вузьку односмугову дорогу. У години пік пропускна спроможність широкої багатосмугової дороги краще забезпечить швидкий рух транспорту. Аналогічним чином більша пропускна здатність у години пік забезпечує достатню місткість даних.

  Тип хостингу

  Спільні сервери

  Плани хостингу загального сервера дозволяють розмістити від десятка до кількох десятків сайтів. Усі сайти спільно використовують спільні ресурси, виділені серверу, та можуть впливати на навантаження на сервер. Часто у таких хостинг-планах не виділяється окремий процесор, оперативна пам’ять чи аналогічні ресурси.

  Плани, створені на цих серверах, мають нижчу ціну, що робить їх ідеальними для малих та середніх сайтів. Ці сервери також є хорошим вибором для компаній-початківців, коли сайт ще не отримує великого трафіку і невідомо, чи знадобляться йому виділені ресурси.

  У міру зростання популярності сайту та виявлення недостатності ресурсів загального сервера, можливо, варто перенести сайт на приватні сервери.

  Приватні сервери

  Приватні сервери включають виділені сервери (VDS) та віртуальні приватні сервери (VPS). У порівнянні з загальними серверами, приватні сервери дорожчі та вимагають спеціального обслуговування, але вони набагато потужніші, оскільки ресурси всього віртуального сервера виділяються одному клієнту і не розподіляються пропорційно між іншими користувачами. Збільшення потужності та пам’яті дозволить вашому серверу швидше виконувати запити, що призведе до прискорення часу відкриття сайту. Цей тип сервера є ідеальним рішенням для розміщення ресурсомістких та високотрафікових сайтів чи проектів.

  Розташування сервера

  Коли відвідувач намагається відкрити сайт, запит від його браузера надсилається на сервер, і після отримання відповіді інформація про сторінку повертається та відображається у браузері. Якщо сайт відвідують переважно відвідувачі з України, а сервер розташований у центрі обробки даних, наприклад, у США, то для надсилання запиту через півсвіту та отримання відповіді потрібно більше часу, ніж якби сайт розміщувався на сервері в Україні. У цьому відношенні найкраще, щоб сервер, на якому розміщений сайт, та потенційні відвідувачі сайту знаходилися в одній країні.

  CDN (мережа доставки контенту)

  У глобальному світі може бути важко обмежитися лише однією країною, з якої ви очікуєте трафік. Якщо ви сподіваєтеся отримувати трафік з усього світу, гарною ідеєю буде використання служби CDN. CDN – це система географічно розподілених серверів, яка допомагає забезпечити швидке відкриття сторінки за рахунок скорочення фізичної відстані між сервером та відвідувачем.

  При використанні CDN сайт відкривається із найближчої до відвідувача сторінки точки присутності (POP) через географічно розподілені центри обробки даних.

  Висновок

  Вибір сервера повинен залежати від типу сайту, який ви плануєте розмістити. Для статичного, невеликого сайту достатньо хостингу на загальних серверах. Також важливо, щоб сервер розташовувався в центрі обробки даних якомога ближче до відвідувачів сайту. Без цього сайт буде працювати швидше з будь-якої точки світу, якщо використовувати CDN.

  Для великих, динамічних сайтів з великою кількістю інформації, що змінюється або там, де великі обсяги інформації необхідно регулярно кешувати, слід вибирати сервери з достатнім обсягом оперативної пам’яті.

  Для сайту з великою кількістю процесів запису та читання доцільно розмістити сайт на сервері з твердотілими накопичувачами.

  5/5 - (1 голос)