Ідеї для предметної зйомки, які обов’язково допоможуть всім, у кого є Instagram

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 7 мин.

  Хочеш продавати товари в Інтернеті? Зроби якісну предметну зйомку!

  Ми весь час стикаємося з ситуацією, коли Клієнт хоче просуватися в Instagram або в інших соціальних мережах, але у нього немає якісних фотографій! І ні, фото з інтернет-магазину товарів на білому тлі в даному випадку не підійде! У соціальних мережах важлива композиція, передати обсяг, фактуру, вагу і інші характеристики товару і при цьому викликати бажання у Вашої цільової аудиторії купити!

  Без якісних фото товарів краще в соціальні мережі з метою щось продати не потикатися!

  Створення ефектних знімків, що стимулюють потенційного клієнта до придбання товару слід довіряти професіоналам. Але не завжди буває можливість скористатися послугами фотографа. При необхідності ми робимо фотосесії для наших Клієнтів і в цій статті розповімо, як самостійно зробити предметну зйомку. Поділимося ідеями для різних категорій товарів.

  Дотримуйтеся наших рекомендацій і тоді успіх і відмінні знімки Вам гарантовані.

  идеи для предметной фотосъемки

  Де робити предметну зйомку?

  Кажуть, що предметна фотозйомка зобов’язує проводити її в студії або особливому місці. В реаліях для роботи з предметною фотографією досить домашнього простору. Увімкніть уяву, і кухонний стіл в поєднанні з парою простих лампочок перетворитися в лайтбокс.

  Визначення предмета

  Реалізація ідеї для предметної зйомки безпосередньо залежить від фотографа. Предметне фото вимагає нестандартний підхід, тому що предмети побуту потрібно розкрити зсередини, в цьому допоможе уява. Творчий підхід з повним контролем думки допоможе реалізувати сміливу задумку.

  Спочатку слід уникати предметів, що відображають світло (полірованій поверхні, скло).

  Визначення комфортного фону

  Визначальним фактором успіху ідеї предметної фотозйомки, удачі знімків, виступає фон сюжету. Він повинен бути простим і легким, без тиску, тоді не буде заважати. Ідеальним варіантом виступить однотонний і кольоровий фотофон, можливо стіна з рівним забарвленням.

  Подбайте про наявність контрасту між фоном і об’єктом, або навпаки створіть гармонійну обстановку з доповненням відтінків, що додасть колориту вашому об’єкту.

  Налаштування світла, світлове обладнання

  Існує думка, що для отримання якісних знімків необхідна наявність дорогого освітлення, повний набір студійного світла. Це твердження спростовують прекрасні результати реалізації ідеї предметної зйомки, отримані з використанням стандартних ламп.

  Найкраще використовувати природне освітлення біля вікна. Адже світло ламп може залишати неприємні тіні.

  Композиція в предметній зйомці

  При виборі предмета фотограф повинен виділити його розкриваючі риси, зрозуміти необхідність створення композиції з іншими речами або ж зняти його порізно. На даному етапі необхідно експериментувати, штурм композиції подарує непередбачуваний результат.

  Виділяють типи побудови кадру:

  1. Мінімал.

  Використовувати мінімальну кількість деталей при фотографуванні. Ідеальний варіант – один об’єкт.

  Минимал

  2. Хаос.

  Не знаєте, як цікаво піднести фотографію? Для цього досить розкидати деталі, не зациклюючись над ідеєю.

  хаос

  3. Прихований сенс.

  Мій улюблений тип побудови фото. Наприклад: кава з апельсиновим смаком. Для цього на фото використовуємо каву зі стиглим апельсином.

  Скрытый смысл

  4. Гра на контрасті.

  Більш темний предмет знімати на світлому тлі, а світлий на темному.

  Игра на контрасте

  5. По лініям.

  Лінії в зображенні – ефективний спосіб зробити ваш кадр більш яскравим.

  При роботі з горизонтальними або вертикальними лініями, зверніть увагу на лінії, вони повинні бути чіткими і прямими.

  По линиям

  І не забуваємо про реквізити! Кожна фотозйомка – абсолютно новий досвід створення чогось нового і неповторного. Навіть якщо у Вас всього кілька фонів, не варто засмучуватися, адже за допомогою реквізитів можна створити величезну кількість постановочних кадрів.

  РАДА: Використовуйте руки на фото. Це внесе ефект присутності і оживить фото.

  Наприклад: Ви тягнетеся рукою за чашкою ароматної кави.

  Для втілення ідеї предметної фотозйомки потрібно дотримуватися цілісності композиції і нерозривності смислового значення об’єднаних предметів.

  Основні правила вдалих знімків

  Коли підходите до зйомки предмета:

  • не втрачайте дрібниць;
  • не поспішайте;
  • включайте уяву, дивіться зсередини об’єкта;
  • не шкодуйте часу.

  Ви знімаєте не природу, не людину, тут немає довільної зміни світла, немає зміни міміки обличчя. Тут ви господар, розпоряджаєтесь часом, робіть так, щоб результат радував око!

  Зробіть одну розстановку, зробіть пару кадрів, змініть, положення композиції, зробіть нові кадри.

  Максі-міні підхід до фотографії

  Великою підмогою буде робота з макрооб’єктивом, він бездоганно підійде при здійсненні Вашої ідеї предметної зйомки, для виділення найменших деталей на знімку. При відсутності спеціального об’єктива можна спробувати задіяти режим макрозйомки на камері. Імовірність якісного великого плану вашого об’єкта значно підвищується.

  Натхнений живописом

  Робота йде, а кадру немає? .. Не вгадали зі світлом, структури немає, ступор з композицією. Безвихідних ситуацій не буває. Звертайтеся по допомогу до безцінних шедеврів Відродження. Гугл в допомогу, відшукайте безсмертні творіння в мережі.

  Дослідження натюрмортів вікової давнини підкаже вам ідеї предметної фотозйомки, як доопрацювати свою композицію, зрадивши силу і енергетику.

  І ще надихайтеся чужими знімками в Instagram, Pinterest, переходите по чужим тегам, але головне не копіюйте їх.

  Застосовуйте ідеї на практиці

  Одяг та взуття

  Розкрийте ваші товари з лицьового, і з виворітного боку. Дозвольте доторкнутися, відчути запах шкіри нових туфель, бархатистість пальто. Зробіть брендові бірки, відкрийте їх окремо. Відзнімемо деталі, зробіть кілька варіантів:

  • презентуйте застібки;
  • дайте поглянути на декоративні елементи, гудзики;
  • допоможіть відчути фактуру матеріалу;
  • не оминіть стороною красиву упаковку, акцентуйте на ній увагу, по ній зустрічають;
  • використовуйте розкладки флетлей (композиції з декількох предметів) з обов’язковим додаванням стильних компонентів для обстановки, тільки без перетягування акценту.

  одежда и обувь

  Декор і посуд

  При зйомці речей домашнього вжитку робіть фотографії затишними. Додайте тепла в кадрі за допомогою деталей з життя – запаліть свічки, чашку наповніть терпким чаєм, тапочки залиште в кутку кадра.

  Дайте можливість помацати поглядом, відчути предмети, зрозуміти пропорції відносно один одного. Потенційний покупець повинен сприймати розмір і конфігурацію стільця, підношення. Дозвольте відчути реальний масштаб в навколишньому оздобленні.

  Для демонстрації посуду подайте всю повноту текстури:

  • дерев’яні спили з шорсткою поверхнею;
  • благородний фарфор, що світиться;
  • матові прилади без найменшого відблиску;
  • грубість і чистота глиняної миски.

  Нехай клієнт почує свої побажання, які пробудить ваш знімок.

  Декор и посуда

  Прикраси та аксесуари для предметної зйомки

  • Найпростіший спосіб презентувати товар – з’єднайте його з тілом. На руці браслет оживає, на шиї зрозумілий відчутний розмір намиста.
  • При демонстрації сили прикрас і значущості аксесуарів не втрачайте деталей. Знімайте під різними кутами, використовуйте перспективу, покажіть замочки, приховані кишені, ланки ланцюжка. Нехай знімок відкриє всі подробиці.
  • Залиште фон «вільним», без найменшої претензії на участь. Залиште все, що акцентує ваш товар, не більше. Фон залишається безликим – папір, холодний бетон, базальт сірого, білого, пастельного відтінків.

  Украшения и аксессуары

  Їжа

  • Знімок не допоможе передати смак, аромат дині, але може розкрити його в кадрі. Покажіть будову продукту, який він – щільний, що несе вологу або осушуючий до приємного хрускоту, а може ніжний оксамит.
  • Неодмінно сфотографуйте структуру страви. Покажіть інгредієнти. Донесіть максимум інформації через знімок про продукти, що становлять страву.
  • Показуйте всі етапи приготування. Відображення деталей відображає наявність страви і оригінальність продуктів.
  • Не уникайте довільних композиційних рішень, тут немає алгоритму. Використовуйте мінімалізм і геометрію. З їжею теж можливі експерименти!

  РАДА: використовуйте розрізані фрукти і овочі, які виглядають набагато смачніше і соковитіше, ніж цілком.

  Еда

  Косметика

  • Прагніть подати композицію виробу – крему, туші, помади. Дайте кадру «ожити», нехай він стане відчутним.
  • Покупець повинен бачити склад, відчувати його. Підкиньте на знімок елементи, включені в нього, пограйте графікою. Таке дійство цілком допоможе розкрити аромат парфумів. Покажіть, що витає в висхідному струмку – смак яких фруктів, запах квітів, спецій і трав.
  • Покажіть продукт як невід’ємну частину багатого навколишнього світу. Запропонуйте його в незвичайному поєднанні. Скажіть в кадрі – ваш продукт, це частина навколишнього світу.

  Косметика

  Предметна фотографія і її реалізація залежить від практики. Не бійтеся експериментувати, знімайте більше, пробуйте нове світло, колір, ракурси. З кожним разом ваші знімки будуть захоплювати все більше. Досягніть того, щоб знімок викликав радість у вас. Тоді і клієнт відчує тепло і життя відзнятого матеріалу. Результат приходить з часом. Отримуйте емоції від професійних робіт. Навички і досвід приведуть вас до бажаного ефекту. Дорогу здолає той, хто йде!

  Поширені запитання

  Предметна зйомка – що таке?

  Предметна зйомка – це зйомка, під час якої фокусуються на фотографуванні окремих предметів або об’єктів. На відміну від портретної чи пейзажної зйомки, предметна фотозйомка передбачає створення зображень, у яких предмети стають головними героями та фокусом уваги.

  Які потрібні реквізити для предметної зйомки?

  Для предметної зйомки можуть знадобитися різні реквізити залежно від конкретного завдання та об’єктів зйомки. Однак деякі загальні реквізити можуть включати студійне освітлення, фонові декорації або фони, підставки або тримачі для предметів, різні аксесуари, такі як дзеркала, шибки або тканини для створення цікавих відбитків або ефектів. Крім того, важливим реквізитом для предметної зйомки може бути штатив або інший пристрій для стабілізації камери, щоб забезпечити чіткість та стабільність зображень.

  5/5 - (3 голосів)