Владислава Рикова: “Для мене успіх – це бути щасливою!”

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 6 мин.

  CEO компанії МАВР Владислава Рикова поділилася своїм секретом щастя, розповіла про тренди інтернет-маркетингу і про те, чи мертво SEO.

  Владислава Рыкова

  Які тренди інтернет-маркетингу переважали в цьому році?

  Найбільша помилка, яку я спостерігаю у бізнесу – це сліпе слідування трендам. З’явилися телеграм-канали та чат-боти, давайте туди вбахаємо 100500 грошей. А де стратегія, як будемо виходити на окупність цього каналу? Ніхто цими питаннями не переймається. Тому при аналізі компанії дуже часто стикаюся з тим, що телеграм-каналу рік, йде регулярний постинг, а там 14 підписників, ну і переглядів … самі розумієте.

  Тому дуже не люблю, коли мені задають це питання, тому що передбачається, що своєю відповіддю я повинна допомогти своєму потенційному Клієнту визначитися, куди рухатися далі. Але так не працює.

  Звичайно, якщо говорити взагалі «взагалі», то тренди:

  • використання Big Data і машинного навчання в маркетингу, рекламі. Тенденція давня, я писала про це ще в 2017 р в онлайн-журналі «Про бізнес» – «Продати дорогий товар одному або за 5 секунд розповісти про нього 8 мільйонам – як працює Programmatic»;
  • чат-боти дозволяють скоротити час, який менеджери з продажу витрачають на месенджери, при цьому частково автоматизують воронку продажів;
  • войс-боти – роботи вміють не тільки писати в месенджери, а й дзвонити. Причому дзвонити набагато дешевше, ніж це роблять ваші менеджери з продажу, швидше, без перерв і майже не вимагаючи від вас за це зарплату. Важливо, що дзвонять вони по заданому вами скрипту, при цьому розпізнають і фіксують відповіді і заперечення клієнта. Войс-боти можна використовувати для швидкого отримання інформації від клієнта, для нагадувань, для простих транзакційних продажів або першого дзвінка довгих або складних продажів, для оцінки задоволеності і отримання зворотного зв’язку. Войс-боти вже непогано ведуть діалог з клієнтом і демонструють конверсію вище, ніж у звичайних менеджерів;
  • AR / VR – доповнена або віртуальна реальність – можливість як занурити клієнта в світ вашого товару, провести екскурсію по вашій компанії, так і запросити клієнта в своєрідну гру, скориставшись його цікавістю і новизною даних технологій. Крім того, доповнена реальність (AR) дозволяє наочніше показати клієнтам особливості використання вашого товару і його переваги;
  • Інтернет речей може змінити продажі кардинально. Полиці супермаркетів і автоматизована система обліку вже можуть замовляти наступну поставку автоматично. Як тільки автомобілі (човни, літаки) стануть безпілотними, вони будуть самі заправлятися, проходити мийку, замовляти і проходити планове ТО і ремонт. Те ж саме зможе робити будь-яке обладнання: замовляти обслуговування, ремонт та витратні матеріали. А ваші ваги і браслет, який зчитує ваші показники здоров’я, будуть його консультувати і допомагати вибрати потрібний асортимент;
  • використання технологій блокчейн, як приклад:

  «DeBeers, компанія, що видобуває алмази, застосовує блокчейн, щоб стежити за здобиччю і продажем своїх алмазів. Так покупець може бути впевнений, що він не купує дорогоцінні камені, здобуті на території військових дій, гроші від продажу яких будуть використані для покупки озброєння ( «криваві алмази») ».

  Більше прикладів в статті «Блокчейн в логістиці». Дуже-дуже рекомендую прочитати.

  Чи використовуєте Ви гейміфікацію в своїй роботі?

  Я дуже багато вивчала цю тему перед тим як прийняти рішення чи використовувати гейміфікацію в бізнесі чи ні. Факт: немає ніяких доведених досліджень про те, що гейміфікація реально підвищує ефективність, результативність, залученість співробітників. В цілому це порівняно недавня тенденція, можливо незабаром і будуть підтверджені дані на цю тему. Але зараз цього немає, тому ми в компанії МАВР гейміфікацію не використовуємо.

  Чи правда, що SEO мертво?

  Владислава Рыкова

  А ось це питання я просто обожнюю!

  Давайте міркувати логічно:

  Трафік з пошукових систем.

  На даний момент% трафіку з пошукових систем по всіх сайтах рунета від 50% і вище. Тобто найбільший трафік сайти отримують саме з SEO.

  Ми регулярно проводимо аналіз ніш і звична картинка, що найбільше трафіку – з органіки.

  Органічна видача.

  Незважаючи на те, що в даний момент дуже багато призначених для користувача сесій (запитів) в Google залишаються без кліків через спец елементи, видача все ще не на 100% забита рекламою і спецелементами, а значить, що МОЖНА і ТРЕБА отримувати трафік з пошукових систем.

  І так, SEO поховали ще років 10 назад, а що мертво, померти не може 😉

  Владислава, підглядаєте Ви за своїми конкурентами?

  Ну, напевно, гріх цього не робити))) Просто це називається не «підглядання», а конкурентний аналіз з метою розробки маркетингової стратегії та ін. Це потрібно робити всім компаніям і підходити до цього максимально з головою, завжди пам’ятати, що є не тільки прямі конкуренти, що завжди є замінники Вашого товару або послуги, а ще, можливо те, що використовує Ваш конкурент неефективне (це можна зрозуміти тільки спостерігаючи за конкурентами протягом часу) і ще дуже багато нюансів.

  Як будується стратегія розвитку МАВР?

  Все за класикою жанру, тут я Вас не здивую. Зазвичай проводиться конкурентний аналіз, SWOT-аналіз, розробляється стратегія на рік, 3 роки, 5 років. Ми не японська компанія, тому на дуже довгострокову перспективу стратегію НЕ будуємо, та й специфіка ринку така, що все швидко змінюється.

  Розкласти по поличках стратегію я не можу, але можу провести паралель, яка мені дуже сподобалася. Мені дуже імпонує думка Волкова Юрія Володимировича, який порівнює поведінку компанії з максимальною гнучкістю в постійно змінюваному світі з щуром! У тваринному світі зразок пристосовності і адаптованості – щур, який проявляє проактивну гнучкість, щоб вижити.

  Нам 5 років і повірте, ми ще дуже довго будемо на ринку!

  Владислава Рыкова

  У чому полягає головна експертиза людини Вашого рівня?

  Дуже мені сподобалися Ваші слова «експертиза» і «рівня» 🙂

  Справа в тому, що я дуже-дуже самокритична і чим більше пізнаю, тим більше розумію, як мало я знаю. В цілому, якщо говорити про мій досвід, то помічаю за собою, що перебуваючи на сайтах або в соцмережах просто не по роботі, звертаю уваги на проколи маркетологів, або навпаки, дивлюся на креативи, які сподобалися.

  Також, експромтом можу відразу зробити побіжний технічний аудит сайту, є типові помилки, яких я в практиці бачила вже дуже-дуже багато і знаю куди дивитися.

  З чого слід починати новачкові в інтернет-маркетингу?

  Ну, я взагалі цілу книгу на цю тему написала))) В залежності від того, в якому напрямку конкретно хоче розвиватися людина, тому що «Інтернет-маркетинг» дуже широке поняття. Я б рекомендувала звузити інтереси до якогось одного-двох напрямків. Наприклад, SMM і таргетована реклама, або тільки SEO … І найголовніше для новачка – це ПРАКТИКА! Практика, тестування, експерименти! Можна навіть без наставника.

  Що для Вас успіх?

  Для мене успіх – це бути щасливою! Тому я так багато часу приділяю всім аспектам життя: сім’ї, здоров’ю, духовному житті, а не тільки роботі. Краще «рости» повільніше, але гармонійно.

  Владислава, як швидко можна вивести сайт в ТОП?

  Уже завтра моя відповідь може застаріти))) Немає правильної відповіді на це питання, тому що все залежить від ніші, гео, конкурентів, а також, по яким конкретно ключовими словами Ви хочете бути в ТОПі. Depend of. Але є непорушне правило для білих тематик: SEO – це робота на довгострокову перспективу.

  Можна просунути будь-який сайт? А чорними методами?

  Так, будь-хто. Якщо звичайно мета – досягти цього за всяку ціну. Правда якщо говорити в розрізі SEO – результат буде недовговічний. Якщо говорити про контекстну і таргетовану рекламу – то тут є обмеження по тематиці, але для цього придумали сайти-прокладки, і тут знову виникає питання про ефективність і результативність. Тому так, мабуть, будь-хто.

  4.8/5 - (6 голосів)