Як забезпечити безпеку криптовалюти?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Как обеспечить безопасность криптовалюты?

  Технологія блокчейна відома як безпечна платформа. Користувачі вибирають блокчейн для проведення транзакцій, тому що ця система включає гідний механізм захисту від хакерів. Але, у зв’язку з тим, що вже з початку 2022 року фінансові втрати NFT-токенів на 667% вищі, ніж у 2021. Тому рекомендується дотримуватись додаткових заходів безпеки від кіберзлочинців.

  Що загрожує криптовалюті сьогодні?

  Вперше хакери звернули увагу на криптовалюту у 2011 році. У 2018 вкрадені токени вартістю $1.7 млрд, у 2019 – $4.5 млрд, у 2020 – $1.9 млрд.

  Станом на квітень 2022 року, хакери вкрали криптовалюту, еквівалентну $1.3 млрд. Для цього вчинили 78 кіберзлочинів. При цьому, за останні десять років, сума крипти, яка привернула нездорову увагу шахраїв, дорівнювала $12 млрд.

  Ви ризикуєте криптовалютою, коли не виводите її з обмінника чи криптобіржі. А враховуючи, що локальне сховище є вразливим, є загроза втрати даних, адже будь-який шахрай може простежити за транзакцією і вкрасти токени. Крім того, якщо хакер вийшов безпосередньо на вас, він може застосувати фішинг або іншу атаку, щоб обійти механізм аутентифікації та зняти гроші з чужого гаманця. Нарешті, криптовалюта може загубитися випадковим чином у результаті форс-мажору. Але остання загроза зазвичай враховується під час інвестування у конкретну криптовалюту. Тож розглянемо випадки навмисної крадіжки.

  Незважаючи на видиму анонімність, є сотні способів, як встановити особистість людини, проаналізувавши транзакцію в біткоїні. У той же час, якщо користуватись шифруванням, можна захистити електронні гроші. Наприклад, ось як описує ситуацію ExpressVPN у мануалі. Ви підключаєтеся до захищеного VPN-з’єднання, і трафік переходить з пристрою до мережі, яка прихована у спеціальному тунелі. Якщо ви робите цю нескладну операцію на гаджеті, де проводите транзакції в крипті, вашу особу ніхто не розсекретить.

  Але це не все! Розглянемо найпоширеніші проблеми, із якими стикаються власники крипти. І побачимо, чи можна щось зробити.

  Секрети трекінгу

  Кожна транзакція включає мінімум один елемент, який показує, звідки надходять біткоїни. А також аналогічний показник того, куди вирушають. Так виникає міст, за яким можна простежити, як здійснювалася транзакція. Крім того, кожна транзакція в біткоїні повинна так чи інакше співвідноситися з попередньою. Тому чим більша кількість транзакцій, тим вищий шанс залишатися анонімним у мережі. І це – перший лайфхак.

  Також часто за транзакціями в біткоїні можна дізнатися ім’я власника крипти. Наприклад, ви купуєте товари та послуги онлайн, вказуєте власну адресу доставки. Єдиний спосіб уникнути такої деанонімізації – не використовувати біткоїн, коли вам потрібно фізично доставити предмет.

  Проводячи транзакції в біткоїні, ви природно створюєте повідомлення на смартфоні або комп’ютері, відправляєте меседж в мережу. Однак якщо хтось постійно сидить у мережі, ця людина може легко співвіднести деякі з ваших транзакцій з IP-адресою. А потім піддати деанонімізації цілий набір токенів. З іншого боку, від цього легко захиститися. Достатньо проводити транзакції через Tor. До того ж, більшість біткоїн-клієнтів та гаманців для криптовалюти підтримують проксі Socks5.

  Нарешті, коли біткоїн-адреса потрапляє у мережу блокчейн, вона висвічується у базі даних. Але поки цього не сталося, адреса відома лише двом сторонам – відправнику та одержувачу. Так що, якщо почати шукати адресу, яка ще не з’явилася в блокчейні, виходить, що тільки ви – той самий власник адреси, або людина, яка просить оплату. Тож таким чином також можна стежити за іншою особою. Щоб уникнути стеження, проводьте запити на оплату через зашифровані канали. Наприклад, у процесі пошуку біткоїн-адреси переконайтеся, що сайт, який ви відвідали, захищений з’єднанням https. Комбінуйте VPN та Tor. А також забезпечте шифрування за допомогою таких інструментів, як ключ PGP (додаток Pretty Good Privacy) та OTR (криптографічний протокол Off-the-Record Messaging).

  5/5 - (1 голос)