Як ефективно просувати мобільний додаток?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 7 мин.

  Алгоритми Google Play та App Store регулярно змінюються. Сьогодні ми пропонуємо поговорити про техніки, які допоможуть вашому додатку бути в ТОПі та обігнати конкурентів. У статті ви знайдете чіткі рекомендації щодо покрокового просування додатків, які можна використовувати як ефективний маркетинговий план. Розберемося, як визначити нішу вашої програми, як проаналізувати дані ваших конкурентів та використовувати їх у своїх інтересах. Ми підкажемо, як розумно спланувати просування, щоб не витрачати гроші та отримувати вигідні результати. Нарешті, ми розглянемо процес просування і виділимо аспекти, що впливають на його ефективність.

  Продовжуйте читати, щоб бути в курсі останніх оновлень в галузі мобільного маркетингу та отримувати практичні поради про те, як просувати програми.

  Робимо ASO сьогодні – економимо гроші та час на просування завтра

  ASO (app store optimization) — заходи, спрямовані на покращення індексації вашого додатка у сторах. Таке собі SEO для додатків. Якщо ви займалися колись оптимізацією сайтів, то зможете провести паралель. Якщо ви хочете проіндексувати свою програму або підвищити її позиції, вам потрібно провести ASO на початку – це значно підвищує ефективність подальшого просування. ASO включає в себе роботу за такими напрямками:

  • формування хмари ключових слів;
  • створення заголовка, підзаголовка для Apple, короткого опису для Google і довгого опису для обох магазинів;
  • підготовка скріншотів та іконки.

  Розглянемо всі ці аспекти докладніше.

  Допустимо, ви просуваєте новий додаток для замовлення їжі. По-перше, вам потрібно потрапити до результатів пошуку. Оберіть ключові слова з меншою складністю для індексації вашої програми. Такі фрази складаються з кількох слів на кшталт «зручне замовлення їжі київ». Тим не менш, цей пошуковий запит допоможе вам у просуванні на запит «замовлення їжі», який ви можете додати до свого заголовка. Для додатків iOS також потрібно додати ключові слова до поля ключових слів. Майте на увазі, що тут можна ввести лише 100 символів, тому використовуйте тільки коми між словами без пробілів.

  Наступним пунктом є опис. Він відіграє важливу роль для додатків Android, тому має бути оптимізованим та унікальним. Ви можете використовувати ті ж самі принципи для App Store, але алгоритм не приділяє цьому уваги. Подивіться, як ваші конкуренти створюють свої описи, додаючи до них ключові слова. Напишіть кілька абзаців із чіткою структурою та закликом до дії. Потім природним чином додайте від 5 до 10 ключових слів – вони не повинні впадати у вічі читачеві. Нарешті, перевірте текст у інструменті Natural Language API. Для успішного проходження тесту, бал повинен бути 0,8 або вищим у відповідній категорії.

  Іконка — це перше, що впадає у вічі потенційному користувачеві. Зробіть її привабливою, покажіть особливості саме вашої програми. Те саме і зі скріншотами. Ми рекомендуємо прописати ключові слова на скріншотах для Google Play — це також допоможе проіндексувати вашу програму. Подбайте про таку оптимізацію перед запуском рекламної кампанії.

  прописать ключевые слова на скринах для Google Play

  Незалежно від того, нова ця програма або вже існуюча, ви можете адаптувати наші поради для свого випадку та отримати вигоду від ASO.

  Збираємо ядро та хмару ключових слів

  Ми неодноразово писали про важливість вибору ключових слів для реклами мобільного додатка. Тим не менш, повторимо, що це найважливіший крок, і ви повинні приділити йому особливу увагу. Щоб зрозуміти, які ключові слова вам потрібні, проаналізуйте продукт, який ви створили. Підготуйте відповіді на такі запитання:

  • Які основні функції програми?
  • Які проблеми він вирішує?
  • До якої категорії належить?
  • Які технічні особливості має?

  Відповівши на ці запитання, ви отримаєте ядро. Ядро – це набір найбільш значущих слів, що описують вашу програму. Це може бути гонки, знайомства, виставлення рахунків тощо. Потім створіть словосполучення з цими словами, щоб розширити свою хмару ключових слів. Ви можете використовувати такі способи:

  • іменник + іменник,
  • іменник + прикметник,
  • іменник + дієслово,
  • іменник + прислівник.

  Приклад: гонки бездоріжжям, знайомства поруч зі мною, додаток для виставлення рахунків в автономному режимі безкоштовно. Чим точніше ключове слово, тим простіше його просувати. Спробуйте створити велику хмару ключових слів, щоб було з чого вибрати.

  Якщо ваша програма відноситься до популярної ніші в Google Play, то може знадобитися від 400 до 600 ключових слів для програми. Не всі пошукові запити будуть корисними для просування, тому варто перевіряти їхню релевантність. Це може зайняти багато часу, тому що вам доведеться робити це вручну. Введіть ключові слова у полі пошуку та проаналізуйте результати пошуку. Якщо програми схожі на ваші та пропонують ту ж функціональність, ваше ключове слово підходить. Ще один спосіб, скористатися автопідказками від стору. Просто введіть своє ключове слово в рядку пошуку та перегляньте, які варіанти пропонує стор. Так ви отримаєте більше ідей для ключових слів.

  автоподсказки

  Саме так з ключовими словами працюють усі ASO спеціалісти. Це найефективніший метод. Однак іноді цього недостатньо.

  Аналізуємо конкурентів

  Якщо у вас закінчилися ідеї для вашої хмари ключових слів, настав час пошукати схожі програми та проаналізувати їх. По-перше, це допоможе вам зрозуміти, що вам потрібно покращити. Але важливіше маркетингове розуміння полягає в тому, що ви знаходите слова та фрази, які приносять конверсію. Якщо програма оптимізована, вона містить ключові слова в заголовку, підзаголовку та описі. Більше того, професійні ASO-фахівці використовують ключові слова й у мотивованих відгуках. Знайдіть програми з найбільшою кількістю показів у вашій ніші та прочитайте їх описи та огляди. Виберіть фрази, які можуть бути актуальними для вас, і додайте їх у свою хмару ключових слів.

  Лайфхак від keyapp.top – платформи строгого маркетингу

  Не вказуйте назви брендів у своїх текстах, оскільки алгоритм може заблокувати вашу програму. АЛЕ, Ви можете додати їх у свої відгуки, скориставшись сервісами, які допомагають із цим.

  Закінчивши збір ключових слів самостійно, зверніться до безкоштовних інструментів для аналізу ключових слів, які дадуть вам ще кілька ідей. Наприклад, на платформі keyapp.top ви можете безкоштовно отримати ключові слова, що рекомендуються системою. Просто додайте свою програму, кілька ключових слів і перевірте, що запропонує система.

  Анализируем конкурентов

  Інтерфейс платформи keyapp.top

  Також платформа дає можливість безкоштовно дізнатися рейтинг, популярність та кількість пошукових запитів за своїми ключовими словами. Для менеджера ASO – це дуже корисна інформація.

  Запускаємо тестову рекламну кампанію

  Тепер коли ваша програма оптимізована і у вас є релевантні ключові слова для роботи, ми дісталися до просування програми за допомогою ключових слів.

  Для запуску рекламної кампанії вам потрібні конкурентні ключові слова. Виберіть найбільш актуальні, але не висококонкурентні ключові слова, якщо вам потрібно, щоб алгоритм проіндексував додаток. Якщо ви вже знаходитеся в результатах пошуку, використовуйте ключові слова із середньою оцінкою конкурентності. Для початку вам потрібно провести скринінг, щоб оцінити необхідну кількість установок за кожним ключовим словом. Запустити тестову кампанію можна також на платформі keyapp.top. Почніть із 4-5 ключових слів, замовивши близько 20 інсталлів на кожне. Слідкуйте за динамікою свого рейтингу у вкладці “My keywords”

  Интерфейс платформы keyapp.top

  Деякі ключові слова легше просувати, і вони мають швидкий темп зростання за середньої кількості установок. У свою чергу іншим може знадобитися більше установок для підвищення рангу. Тому ви повинні регулярно відслідковувати свої зміни та коригувати свою кампанію.

  Поширена помилка менеджерів ASO — пошук безпомилкового рішення. Вони використовують назви брендів або популярні пошукові запити, не пов’язані з їх додатками, і дивуються, чому вони неефективні. Майте на увазі, що просування за ключовими словами не дасть вам миттєвих результатів. Ви не можете замовити 1000 установок і чекати, поки ваш додаток потрапить до топ-3. Ваша маркетингова стратегія має складатися з релевантних ключових слів та розумної кількості установок. Це займе більше часу, але кінцевий результат принесе вам органічний трафік у довгостроковій перспективі.

  Підведемо підсумки

  Ми обговорили вище основні моменти ефективного маркетингу додатків. Дотримуйтесь цих правил, щоб досягти успіху в просуванні ключових слів:

  • Оптимізуйте свою програму перед просуванням. Створюйте привабливі візуальні ефекти, додайте конкурентні ключові слова у заголовок, короткий та повний опис. Не зловживайте ними, тому що ваш текст має виглядати природно та складно.
  • Виберіть релевантні ключові слова. Вони повинні відображати функції вашої програми. Визначте ядро ​​і розширте його, використовуючи комбінації іменник+іменник, іменник+прикметник, іменник+дієслово або іменник+прислівник. Якщо вам потрібно проіндексувати програму, просувайте фрази з низькою складністю. Вони складаються з 4-5 слів та будуть корисні на початковому етапі. Для подальшого просування вибирайте ключові слова із середньою частотністю або середньою популярністю. Регулярно збільшуйте хмару ключових слів.
  • Не намагайтеся отримати негайний результат. Поступово збільшуйте кількість установок після того, як потрапите до топ-20. Не зосереджуйтесь на найпопулярніших пошукових запитах. Не всі з них мають відношення до вашого додатка та не по всім легко піднятися у ТОП пошукової видачі.
  • Використовуйте 1 або 2 аналітичні інструменти, щоб не заплутатися. Аналізуйте дані в консолі розробника та коригуйте свою кампанію на їх основі. Ви також можете відстежувати його на платформі, яка надає вам установки. Додайте в закладки keyapp.top, щоб скористатися повним набором функцій.

  Бажаємо кожному з вас займати топові позиції за найбільш відвідуваними ключовими словами.

  Автор: keyapp.top – сервіс просування мобільних додатків та аналітики

  5/5 - (1 голос)