Як провести інтернет-опитування і заробити на цьому

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Опитування – це прекрасна можливість дізнатися більше про своїх замовників або покупців, але також це відмінна можливість для збільшення продажів. Але тільки в тому випадку, якщо все правильно підготувати. Як це зробити читайте далі.

  Крок 1: Вибрати тематику опитування

  Спочатку необхідно правильно визначитися з тематикою опитування або тесту. Форма тесту краще, вона цікавіша для аудиторії, бо дозволяє дізнатися щось про себе.

  Тематика повинна бути пов’язана з вашим продуктом або товаром і допомагати досягти головної мети – збільшити кількість заявок і продажів. Наприклад, якщо ви продаєте курси онлайн-тренувань, тест може бути про схуднення або поліпшення зовнішнього вигляду.

  Наприклад:

  • Тест на дієту для схуднення
  • Дізнайтеся за допомогою онлайн ТЕСТУ чи є у Вас шанси схуднути
  • Онлайн-тест на харчову залежність

  Крок 2: Підготувати опитування

  В кінці тесту зазвичай людина отримує якийсь результат. Його ви надішлете на пошту. Тим самим зберете базу потенційних клієнтів, з якою зможете працювати надалі.

  Вам потрібно ретельно продумати питання і розрахувати бали, які будуть нараховуватися за ту чи іншу відповідь. Кожне питання має відповідати меті вашого анкетування. Структуровані з конкретними варіантами відповідей простіше для обробки, а відкриті допоможуть отримати несподівану і цікаву інформацію, яка надалі покращить вашу пропозицію і збільшить продажі. Ви можете комбінувати питання, щоб отримати чіткішу картину, але при цьому залишити можливість для швидкого аналізу результатів.

  Приклад питання з варіантами відповідей:

  Пример вопроса с вариантами ответов

  Приклад відкритого питання:

  Пример открытого вопроса

  Після відповіді на таке питання можна надалі працювати з запереченнями потенційних клієнтів, тому що ми виявимо їх «біль».

  Зважена і продумана бальна оцінка тесту необхідна для того, щоб після його проходження, людині на пошту приходив саме той варіант результату, який відповідає дійсності. Якщо ми створюємо, наприклад, тест на тему «Чи достатньо ви рухаєтеся?», То відповідь на нього повинен бути однозначним. Бажано, з конкретними експертними рекомендаціями. До листа з результатом тесту в цьому випадку можна буде докласти запрошення на безкоштовні онлайн-тренування або платне складання індивідуальної дієти, програми для залу.

  Приклад такого листа:

  пример письма

  Крок 3: Зацікавити для проходження тесту

  На жаль, часи, коли людям в інтернеті були цікаві тести самі по собі практично пройшли. Тому щоб збільшити кількість респондентів, зацікавте своїх потенційних замовників або покупців. Подумайте, що їм було б цікаво отримати за проходження тесту? Наприклад, ви можете зробити знижку або запропонувати безкоштовну консультацію.

  Крок 4: Оформити опитування або тестування

  Перед запуском опитування в «великий інтернет» слід його правильно оформити на тих майданчиках, які будете використовувати для поширення. Обов’язково перевірте коректність результатів тесту і як приходять листи.

  Крок 5: Розмістити тест в мережі

  Підготовлене тестове опитування і текст до нього можна:

  • розмістити на власному сайті за допомогою вбудованого функціонала. Наприклад, плагін Quiz And Survey Master для сайтів на WordPress. Приклад реалізації – Онлайн-тест з маркетингу: Який ти інтернет-маркетолог?;
  • розмістити на спеціалізованому сервісі для опитувань. Наприклад, ru.surveymonkey.com або survio.com. Приклад реалізації – Як Ви ставитеся до знижок?;
  • використовувати в розсилці по «теплій» або «холодній» базі. Наприклад, за допомогою сервісу Getresponse, на ньому також є вбудований функціонал для створення тестів.

  P.S. Якщо Ви хочете максимально автоматизувати процес обробки тестів / опитувань, то для цих цілей не годяться Google Форми.

  Крок 6: Провести піар опитування або тесту

  Чим більше людей пройде ваш тест, тим більше буде вибірка для подальшої роботи та потенційно більше закритих угод. Для цього Вам знадобляться такі інструменти:

  • для максимального розшарювання тесту в соціальних мережах відмінно підходить таргетована реклама. Уважно опрацьовуйте рекламну кампанію, щоб не втрачати гроші на показах нецільової аудиторії;
  • розшарити посилання на готовий тест по тематичним майданчикам і блогам за допомогою інструментів статейного маркетингу: Міралінкс, Gogetlinks, Ротапост, Блогун і т.п.;
  • поширити посилання на тест / опитування через тизерну або контекстну рекламу;
  • і інші варіанти залучення трафіку до тесту.

  Крок 7: Зробити аналіз ефективності

  Будь-яка рекламна кампанія повинна закінчуватися аналізом її ефективності. Створений і проведений вами тест – не виняток. Вам необхідно ретельно підрахувати кількість:

  • зібраних email;
  • запитів;
  • замовлень або покупок.

  результаты опроса

  Не забувайте, опитування проводиться в тому числі для того, щоб краще зрозуміти цільову аудиторію. Завдяки йому ви зможете зібрати основні заперечення для подальшої роботи з ними в інших рекламних кампаніях. Чим більше респондентів відповість на тест, тим менша похибка буде в отриманих вами даних.

  Подумайте, який саме опитування або тест був би цікавий для ваших потенційних клієнтів або замовників і використовуйте таку схему у вашій ніші. Успіхів!

  5/5 - (2 голосів)