Як написати правильне ТЗ копірайтеру?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Чи багато статей вам довелося прочитати, де слова не в’яжуться між собою, а іноді та зовсім неможливо зрозуміти сенс пропозицій? Рядовий користувач мережі може подумати, що автор не сильно розбирається в тому, про що пише, або ж і зовсім іноді може засумніватися в адекватності цієї людини. Ну, а люди, які займаються пошуковою оптимізацією можуть зробити висновок: на обличчя – неправильно поставлена задача для копірайтера. Потрібно терміново виправляти!

  Далеко не кожен SEO-фахівець вміє ставити правильні та чіткі завдання. Для цього потрібно довго вчитися висловлювати свої думки так, щоб було зрозуміло навіть маленькій дитині. У цій статті ми з вами постараємося навчитися правильно складати ТЗ для копірайтера, яке буде нести в собі максимум інформації для плідної роботи.

  Етапи написання ТЗ

  1. Збір семантичного ядра

  Припустимо, що цей етап вже пройдено і ви відкинули геть усі непотрібні фрази, а залишили лише ті, які найбільше підходять за змістом до майбутнього тексту. Ну а якщо немає, то тоді спочатку складіть семантичне ядро.

  2. Дайте копірайтеру інформацію про сайт і ЦА

  Для того, щоб копірайтер краще розумів, про що і для кого він пише – розкажіть в декількох реченнях про сайт, на який він буде писати статтю, а також його цільову аудиторію. Адже дуже важливо в тексті звертатися до різних типів ЦА, особливо, якщо ми намагаємося людину в чомусь переконати чи щось йому продати.

  3. Вкажіть вид тексту

  Це дуже важлива інформація, адже без неї ви практично даєте копірайтеру повну свободу. Якщо ви не вкажете, що стаття повинна бути інформаційною, то він може написати просто огляд або ж викласти свої думки на цю тему.

  4. План статті

  Ви можете придумати його самі, або ж підглянути у конкурентів, якщо вже в ТОП видачі є готові статті на дану тематику. Це дуже важлива частина ТЗ, адже на цьому етапі ви мінімізуйте шанси відправити текст на доопрацювання. З докладним планом ймовірність «налажати» у копірайтера стає в кілька разів менше.


  ТЗ копирайтеру

  5. Покажіть приклади

  Якщо ви вже зовсім переживаєте за якість статті, то рекомендуємо вам підібрати кілька прикладів, щоб копірайтер міг чітко зорієнтуватися, про що, а головне – як йому потрібно писати для вас текст.

  6. Вказуємо фрази в «точному» і «розбавленому» входження

  Тут все по-старому – найважливіші та високочастотні фрази додаємо в точному входження, інші можемо трохи розбавити іншими словами.

  7. Описуємо вимоги до статті

  Тут вже можете писати все, що вам потрібно отримати на «виході»:

  • Об’єм.
  • Унікальність.
  • Підзаголовки, тези.
  • Маркери.
  • Максимальна кількість символів в реченні та абзаці.
  • Вимога писати без помилок!

  8. Слова і фрази, які визначають тематику

  Надайте копірайтеру список тематичних фраз / слів, які він може використовувати для написання тексту. У цьому випадку велика ймовірність того, що копірайтер напише якісний текст. Їх можна підглянути за допомогою сервісу від arsenkin.RU – Парсинг підсвіток Yandex або ж за допомогою Serpstat – Пошукові підказки.

  А тепер «склеїмо» воєдино всі перераховані вище пункти та отримаємо готовий шаблон для ТЗ копірайтеру.

  Как написать правильное ТЗ копирайтеру?

  Етап перевірки тексту, написаного копірайтером

  Після того, як копірайтер видає нам готовий текст, його потрібно ретельно перевірити. Необхідно переконатися, що текст повністю відповідає всім описаним нами вище вимогам.

  1. Перевіряємо кількість символів, граматичні помилки та унікальність

  Найоптимальнішим інструментом для даної перевірки, я вважаю, сервіс Text.ru. Адже відразу можна все побачити та на місці виправити, якщо буде потрібно.

  2. Перевіряємо смислові блоки

  Не забудьте про це! Адже не дарма ви парсили сайти конкурентів і вичитували їх статті. Погодьтеся, що буде прикро, якщо копірайтер проігнорує цей пункт, з урахуванням того, що ви намагалися полегшити йому роботу.

  3. Перевіряємо ключові слова

  Необхідно перевірити, чи правильно копірайтер вжив потрібні нам ключові фрази в тексті. Випадково, не поставив він ключі в кінці тексту? Якщо ні, і в цьому пункті все виконано правильно – йдемо далі.

  4. Перевіряємо додаткові вимоги

  Сюди можна віднести:

  • Подивіться на марковані списки, якими часто нехтують деякі копірайтери, хоча це – вкрай корисна річ. Адже коли користувач заходить на сторінку, в першу чергу зупиняє свій погляд на зображенні та будь-якому перерахування у вигляді списку.
  • Також важливо перевірити загальну читабельність тексту. Адже якщо текст написаний незрозуміло або в занадто вільній формі, його буде вкрай неприємно і складно читати.
  • Не забувайте про корисність статті для користувача. Якщо він зуміє відзначити для себе щось цікаве і важливе, то це можна зарахувати як маленьку перемогу.
  • Дуже важливо використовувати в тексті пару підзаголовків. Перевірте, якщо такі є, та й ще з використанням ключових фраз – все круто!

  Якщо копірайтер врахував всі ваші вимоги в ТЗ при написанні статті – сміливо можете брати його для подальшої співпраці. Адже зараз вкрай рідко можна зустріти виконавчу людину, який буде уважно читати технічне завдання і видавати якісні тексти.

  Здається, що саме писання ТЗ дуже копіткий і тривалий процес – це так. Але тільки вперше. Коли ви складете для себе шаблон, в якому врахуєте всі нюанси – справи підуть набагато швидше. Але рекомендую час від часу все-таки переглядати свій шаблон, адже зараз все так стрімко розвивається – можуть з’явиться нові інструменти та алгоритми, під які потрібно підлаштовуватися.

  Якщо в цілому резюмувати цю статтю, то можна зробити висновок – пишіть докладні ТЗ! Адже чим більше ви напишіть, тим більш ймовірний шанс отримати на виході бажаний результат.

  4.7/5 - (4 голосів)