Як створити контент-план для блогу чи соцмереж? Огляд кращих інструментів

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 9 мин.

  Контент – це джерело інформації для користувачів в інтернеті і в той же час важливий інструмент для бізнесу. За допомогою правильної контент-стратегії просувають компанію, підвищують впізнаваність бренду, залучають клієнтів, доносять до них цінність продукту і в кінцевому підсумку спонукають придбати товар або замовити послугу.

  Витрати на контент-маркетинг зазвичай менше, ніж на рекламу. При цьому якість трафіку і відсоток конверсій, які він приносить, вище. Щоб отримати максимальну користь від контенту і досягти поставлених цілей, необхідно почати з планування.

  Контент-план – це графік створення і розміщення публікацій компанії на певний період часу. Публікаціями можуть бути статті для блогів, пости в соцмережах, відео для YouTube, email-розсилки та інший контент. Місця розміщення публікацій вибирають виходячи з того, де сконцентрована цільова аудиторія.

  Для чого потрібен контент-план?

  Контент-план допомагає:

  • упорядкувати процес створення і публікації контенту;
  • окреслити цілі контенту які завдання бізнесу він повинен вирішувати;
  • зафіксувати цікаві ідеї і вибрати актуальні теми;
  • визначити деталі контенту: його вид, форма подачі, обсяг;
  • розподілити завдання між виконавцями і контролювати робочий процес;
  • робити послідовні публікації, досягаючи кінцевої мети.

  Контент-план. приклад

  пример контент-плана

  Як створювати контент-план? Основні етапи

  1. Визначити цілі контенту

  Перш за все, необхідно відповісти на такі питання:

  1) Які завдання бізнесу повинен вирішувати контент?

  2) Хто цільова аудиторія?

  Це дозволить зрозуміти, про що писати і для кого, знайти ідеї для майбутніх текстів та визначити майданчики, які відвідують потенційні клієнти, щоб поширювати там інформацію.

  Якими можуть бути цілі контенту?

  • підвищення довіри до бренду, PR;
  • продажі;
  • інші конверсії (підписка, запис на захід та інше);
  • лояльність, перетворення нових клієнтів в постійних;
  • відповіді на часті питання;
  • інформування про новинки та спеціальні пропозиції;
  • інші.

  Портрет потенційного клієнта залежить від тематики бізнесу. У одного продукту може бути кілька цільових аудиторій. Щоб створити корисний контент, потрібно представляти, ким є споживач: регіон проживання, стать, вік, рід занять, інтереси, актуальні проблеми та інші корисні деталі.

  2. Вивчити конкурентів

  Це хороший спосіб зрозуміти, які матеріали по темі доступні в інтернеті зараз, наскільки вони інформативні, чого їм не вистачає, а також отримати більше ідей для свого контенту. Варто проаналізувати, які способи поширення використовують лідери ринку, що публікують в соцмережах і які питання висвітлюють у статтях.

  Щоб знайти схожі сайти, роблять пошук по основним запитам. Також на спеціальних SEO-платформах можна знайти семантично близькі ресурси і провести аналіз конкурентів по кожному домену окремо: побачити ефективність тих чи інших сторінок, їх позиції в пошуку і приблизний трафік.

  3. Визначити види контенту і місця розміщення

  В якості засобів для поширення контенту використовують:

  • розділ зі статтями на сайті компанії;
  • тематичні ресурси, які відвідує цільова аудиторія;
  • соцмережі (Facebook, Instagram і т.д.);
  • email-розсилки;
  • канал компанії на YouTube;
  • інші.

  Коли майданчики обрані, слід вирішити, який саме контент розміщувати. Якщо у компанії багато товарів або послуг, в корпоративному блозі може бути кілька рубрик. Тоді теми публікацій поділяють по групах. Також можуть відрізнятися види статей: загальна інформація про продукт, інструкції, порівняльні огляди, приклади та кейси, PR-тексти та інше.

  Постинг в соцмережах (SMM) зазвичай має на увазі поєднання інформаційних, що продають, розважальних публікацій. Відповідні деталі заносять в контент-план.

  4. Зібрати статистику пошукових запитів

  Щоб контент був корисним, він повинен відповідати на питання цільової аудиторії. Аналіз пошукових запитів дає розуміння, про що запитують користувачі в конкретній ніші, як часто роблять ті чи інші звернення і які ІНТЕНТ (наміри) за цим стоять.

  Також використання популярних запитів в якості ключових слів збільшує видимість текстів при ранжируванні і допомагає користувачам знаходити їх в пошуку.

  5. Створити контент-план для кожної площадки

  Якщо контент-стратегія орієнтована на кілька каналів маркетингу, тип публікацій і графік їх виходу будуть відрізнятися, а над їх створенням може працювати команда фахівців: копірайтери, SMM-щики, дизайнери, email-маркетологи.

  Щоб працювати більш системно і продуктивно, для кожного каналу просування зроблять окремий контент-план. Нижче наведена приблизна структура контент-плану для статей і соцмереж.

  Контент-план для статей

  • список тем;
  • вимоги до текстів: стилістика, обсяг, ключові слова і т.д .;
  • ім’я копірайтера;
  • термін написання;
  • дата публікації.

  Приклад:

  Контент-план для блогаКонтент-план є основним для подальшого написання вимог до статей (технічних завдань), яким будуть слідувати копірайтери при написанні.

  Контент-план для SMM

  • тип поста: інформаційний, який продає, розважальний;
  • тема публікації – про що буде пост;
  • дата і час виходу.

  Огляд інструментів для створення контент-плану

  По суті контент-план являє собою таблицю з інформацією про майбутні публікації і графік їх виходу. Є сервіси для планування та розміщення контенту, які допомагають упорядкувати роботу і заощадити час.

  Серед інструментів для планування є безкоштовні варіанти або ті, які пропонують ознайомитися з можливостями платних тарифів в тестовому режимі. Цінова політика і акції сервісів постійно оновлюються, тому тут будуть наведені розцінки, актуальні на сьогодні.

  Таблиці та календарі

  • Таблиці Exсel.

  Вартість: безкоштовно.

  Найпростіший спосіб створити шаблон контент-плану на будь-якому пристрої, незалежно від доступу до інтернету. Все, що потрібно додати колонки, заповнити їх, виділити кольором для зручності. Щоб таблицю могли бачити і редагувати інші користувачі, її завантажують в Google Таблиці та відкривають права доступу за посиланням на документ.

  • Сервіси Google.

  Вартість: безкоштовно.

  • Google Таблиці.

  За функціоналом такі таблиці схожі на Exсel. Перевагою є можливість спільної роботи, читання і редагування таблиці в режимі онлайн, об’єднання даних різних таблиць в одну, додавання зображень.

  • Google Календар.

  За допомогою календаря можна планувати публікації, налаштовувати нагадування у вигляді email або SMS, запрошувати інших учасників, фільтрувати заплановані події за часовими періодами.

  Вартість: базовий тариф безкоштовно; два інших в залежності від опцій: 9,99 $ і 20,83 $ в місяць при оплаті за рік.

  Перевагою сервісу є дизайн з візуалізацією завдань і додаткові інструменти: стікера з можливістю переміщення по робочій зоні; зберігання виконаних завдань в архіві; додавання в план міток і картинок; готові шаблони для різних типів контенту; чек-лист для перевірки виконаних завдань. Також Trello можна синхронізувати з іншими сервісами.

  Вартість: базовий тариф безкоштовно; також доступні версії Premium (10,99 $), Business (24,99 $) і Enterprise (індивідуальний розрахунок ціни).

  Ця програма для спільного управління проектами. У ньому запропоновано маркетингові шаблони для планування контенту, куди можна додавати теми публікацій в якості завдань і вибирати виконавців.

  Вартість: є безкоштовна версія (Basic) з основним набором функцій, пакет Premium 65 грн в місяць і Business 279 грн в місяць.

  Додаток для контент-плану, управління завданнями, створення списків справ і професійних цілей, інтеграція з іншими сервісами, додавання заміток у вигляді тексту / зображень / аудіофайлів, підтримка документів різного формату, командна робота.

  Інструменти для SMM

  Програми та сервіси для створення розкладу, включаючи автоматичну публікацію постів у соціальних мережах, дають можливість керувати кількома сторінками одночасно.

  1. SMMplanner.

  Вартість: діапазон цін на тарифи від 450 до 7500 рублів, залежно від кількості сторінок. Є безкоштовний 7-денний період.

  Єдина панель управління різними соцмережами і мессенджерами без обмежень в кількість акаунтів. Публікації можна розміщувати і видаляти за розкладом.

  1. Amplifr.

  Вартість: в залежності від розміру команди і кількості сторінок в соцмережах є кілька пакетів S, M, L, XL. Ціна стартує від 15 $ на місяць зі знижкою при оплаті за півроку або рік. Також є пробний період на 7 днів.

  Сервіс пропонує наочний календар, де видно заплановані і розміщені публікації, і зручний редактор постів. Серед інших можливостей є алгоритм для створення оптимального розкладу, спільна робота, одночасний постинг в кілька соцстей.

  Ресурс надає докладну аналітику. За активністю користувачів можна визначити найкращий час для публікацій, а також відстежити взаємодію з контентом (лайки, репости, коментарі).

  1. SmmBox.

  Вартість: перші два тижні доступ безкоштовний. Серед платних пакетів Start, Pro, VIP і VIP + з можливістю додавати функції на свій розсуд. Ціна за місяць в рублях: 300 (Start), 600 (Pro) і 1000 (VIP). При оплаті відразу за 3, 6, 12 місяців передбачені знижки до 50%.

  Одна з опцій сервісу просунутий контент-план »з окремим розкладом на кожен день тижня і відображенням тематики постів. Є функція командної роботи і публікації відкладених постів. Розміщення контенту за планом може відбуватися автоматично відразу в декількох соцмережах. Для зручності користувачів створено відео-інструкція.

  1. ContentPlan.pro.

  Вартість: є тестовий 7-денний період. Витрати на використання залежать від проектів. При оплаті відразу за кілька місяців передбачені знижки. Мінімальна ціна 599 руб. при оплаті за один місяць.

  Сервіс допомагає маркетологам і SMM-фахівцям створювати контент-план і робити відкладені публікації в соцмережах. Серед опцій одночасне планування в різних вкладках, прив’язка до кожного плану окремого акаунту і виконавців. Також є вбудований графічний редактор; календар drag and drop з можливістю переміщення, спільна робота, аналітика, створення і відправка звіту та інші.

  1. Kuku.io.

  Вартість: є 14-денний тестовий період і чотири платних тарифи, в залежності від кількості акаунтів в соцмережах, постів, що публікуються, можливостей аналітики. Ціна в місяць від 7 до 30 $.

  Інструмент для створення контент-плану доступний в якості розширення браузера і додатка для Android. З його допомогою можна створювати і планувати публікацій в 10 соціальних мережах. Серед опцій є відстеження залученості, кліків, динаміки в кількості підписників, а також рекомендації, як поліпшити показники.

  Читайте огляд онлайн сервісу для планування постів Kuku.io

  Інструменти для CMS сайту

  Для розміщення контенту на сайті використовують системи управління (CMS). Однією з найпопулярніших платформ для ведення блогів і постинга є WordPress. Нижче наведені плагіни для WordPress, за допомогою яких планують і розміщують контент на сайті. Деякі з них дозволяють робити автопостінг в соцмережах.

  1. Editorial Calendar.

  Вартість: безкоштовно.

  За допомогою плагіна можна контролювати стадію готовності контенту; змінювати дату публікації, просто переміщуючи пост в розкладі; використовувати чернетки; легко редагувати заголовок, час розміщення та інші параметри поста; проводити командну роботу.

  1. Edit Flow.

  Вартість: безкоштовно.

  Програма для контент-плану допомагає спільно працювати зі статтями всередині WordPress. У ній є зручний календар з переглядом по тижнях і місяцях, статуси публікацій для контролю робочого процесу, створення груп користувачів, ланцюжки коментарів для обговорення між авторами та редакторами, отримання сповіщень.

  1. CoSchedule.

  Вартість: є безкоштовний 14-денний період. Щомісячний платіж за використання становить 39 $, а при оплаті відразу за рік вартість одного місяця 29 $.

  У маркетинговому календарі передбачено створення карти контенту на тривалий період, вибір авторів, спільна робота над проектами, інтеграція з іншими сервісами. Також плагін дозволяє робити масовий постинг в Facebook, Pinterest та інші соцмережі. У календарі є шаблони для задач і рекламних кампаній.

  1. SchedulePress.

  Вартість: мінімальна ціна становить 49 $, іноді діють знижки.

  Інструмент, корисний при створенні розкладу для контенту. Є можливість спільної роботи з відправкою повідомлень авторам про статуси постів, шаблони публікацій, функція автопостінга в Twitter, Facebook, Pinterest і LinkedIn.

  1. Blog2Social.

  Вартість: у плагіна є безкоштовна версія. У розширеного пакета Premium три варіанти оплати: Smart, Pro, Business, від 79 до 249 $ за рік.

  З плагіном можна створювати розклад контенту, автоматизувати публікації сайту в 13 соцмережах, вибирати оптимальний час для їх розміщення, робити кросспостінг і відновлювати старі пости. Доступне редагування зовнішнього вигляду і налаштувань публікацій: хештеги, коментарі, картинки, зберігання у вигляді чернеток.

  Як підготувати контент до публікації?

  Крім інструментів для створення контент-плану на місяць або тиждень будуть корисні сервіси для поліпшення якості контенту перед його публікацією.

  Є багато варіантів програм і додатків для обробки фото, наприклад, Сanva і VSCO. Як правило, в таких сервісах можна використовувати готові шаблони в якості основи, комбінувати зображення, наносити на них текст, підбирати фон і рамку і багато іншого.

  Для впевненості в тому, що в тексті немає помилок орфографії і пунктуації, його слід перевірити на спеціальних сайтах на кшталт Text.ru або LanguageTool. Багато сервісів для перевірки на помилки застосовні для контенту на різних мовах. Потрібно вставити текст або його частину в спеціальну форму. Програма підкреслить проблемні слова і запропонує правильний варіант для автоматичної заміни.

  Висновок

  Контент-план це основа успішного просування компанії шляхом створення і поширення публікацій. З його допомогою можна продумати графік розміщення постів і ефективно організувати роботу фахівців.

  Планування з використанням додаткових сервісів, модулів, додатків буде допомагати економити час, реалізовувати контент-стратегію і досягати маркетингових цілей. Ці інструменти вирішують такі завдання, як:

  • створення контент-плану;
  • підвищення привабливості контенту (обробка візуального контенту);
  • перевірка тексту на помилки.
  5/5 - (1 голос)