10/12 – книги і фільми про журналістику

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 6 мин.

  Тонкощам, «підводних каменів», міфам, а також реалій і буднях цієї цікавої професії присвячено чимало літературних, документальних праць і кінематографічних шедеврів. Пропонуємо список «10 на 13» пізнавальних книг і цікавих фільмів про журналістику і журналістів. Незмінна класика та останні новинки, які допоможуть поглянути на журналістику з вивороту.

  10 книг для саморозвитку, присвячених журналістиці

  Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин, чесно та об’єктивно подавати інформацію або прагнете розширити горизонти знань в галузі журналістики? Тоді наш список цікавих і змістовних друкованих джерел для Вас!

  1. Олександр Колесніченко «Настільна книга журналіста»

  Основний акцент зроблений на практичній роботі журналіста. Докладно описані стандарти провідних друкованих видань, а також дієві прийоми та, дійсно, корисні рекомендації, що підвищують якість текстового матеріалу.

  2. Віталій Третьяков «Як стати знаменитим журналістом. Курс лекцій з теорії та практиці сучасної російської журналістики»

  У сучасному світі стає очевидним, що журналістика відіграє далеко не останню роль у формуванні громадської думки. Але автор книги всіляко висловлює надію і підкреслює, що журналістика може і повинна бути не тільки придатком тотальних політтехнологій. Ця книга – відмінне керівництво для початківця журналіста, в якому описані теоретичні основи даного ремесла в контексті сучасних умов, в поєднанні з яскравими та наочними практичними прикладами.

  3. Рендалл Девід «Універсальний журналіст»

  Книга займає гідне місце в списку фахової літератури. Автор ділиться своїм багаторічним теоретичним і практичним досвідом, розповідає, як добувати найсвіжіші та точні відомості, щоб стати першим. Як позбутися синдрому «першого дзвоника» і багато іншої корисної та, головне, актуальною і прийнятною, з метою професійного зростання, інформації.

  4. Говард Чапнік «Правда не потребує союзників»

  Докладний путівник по фотожурналістиці. Книга буде корисна та актуальна для початківців фотокореспондентів, являє собою один з фундаментальних праць, що не втратили своєї актуальності в сучасних умовах інформаційної епохи.

  5. Д. Соколов-Митрич «Реальний репортер. Чому нас цьому не вчать на журфаку?!»

  Книга являє собою свого роду навчальний майстер-клас і буде цікава широкому колу читачів: від новачків, які тільки ступили на шлях профрозвитку, до метрів і людей, які досягли певного рівня в цій площині. Автором представлено зібрання практичних порад і зразків репортажного жанру, спостережень, рекомендацій і, просто думок від гуру з великим досвідом роботи у сфері журналістики.

  6. Мельник Г.С., Виноградова С.М. «Ділова журналістика»

  Видання являє собою керівництво у сфері бізнес-комунікацій для початківців і практикуючих журналістів. Тут і методи аналітичного дослідження, і основні моделі ділової журналістики, і її актуальні жанри. Все подається крізь призму сучасних бізнес-відносин.

  7. Олександр Амзін «Новинна інтернет-журналістика»

  Автор багато років присвятив діяльності, пов’язаної з інтернет-ресурсами, будучи редактором «Лента.Ру». А в цей час, будучи менеджером по роботі з іноземними ЗМІ в «Яндексі», описав якою ж має бути робота ідеального інтернет-журналіста. Часто допускаються помилки редакторів і як правильно моніторити інформацію, а потім якісно і продуктивно її обробляти.

  8. Ніна Звєрєва «Школа тележурналіста» (друге доповнене видання)

  Книга про специфіку роботи тележурналіста і містить розділи, присвячені рейтингам і взаємодії з глядацькою аудиторією, командній роботі з оператором і багатьом іншим важливим нюансам. Рясніє наочними прикладами та корисними порадами. Книга буде цікава не тільки майбутнім і вже практикуючим журналістам, а й тим, хто хоче опанувати мистецтво грамотного спілкування.

  9. Володимир Олешко «Психологія журналістики»

  Як виглядає образ самодостатнього журналіста в епоху інтернет-технологій? Що впливає на успіх творчої діяльності журналіста: наявність таланту, психологічні особливості або знання і досвід, креативне середовище, в якій розвивається особистість, а може особисті амбіції? На ці та інші, не менш важливі та цікаві питання намагається відповісти автор книги – журналіст-практик, доктор філософських наук – залучаючи у свою роботу результати соціально-психологічних досліджень і оперуючи думкою експертів в цій галузі.

  10. Вартанова Є.Л. / Ажгихіна Н.І. «Діалоги про журналістику»

  Автори книги зачіпають актуальні проблеми сучасної вітчизняної журналістики, проводять паралелі з журналістикою інших країн, намагаються розібратися в питаннях відносин ЗМІ та влади, в тенденціях розвитку даного ремесла. Видання розраховане на практикуючих журналістів і тих кому не байдуже майбутнє журналістики.

  12 фільмів про журналістику і журналістів

  Представляємо рейтинг з 12 фільмів про журналістику, журналістів і папараці, гідних Вашої уваги.

  1. «Громадянин Кейн» (1941)

  Щоб зрозуміти всю глибину професії журналіста та осягнути її вершини, часом, доводиться починати з роботи в скандальній «жовтій пресі». Але гнучкість розуму і непереборне бажання здобути перемогу здатні зробити з простого журналіста великого медіамагната, який зможе впливати на думку «кожного перехожого». До речі, цей фільм зайняв перше місце в списку «найвидатніших американських фільмів», на думку Американського Інституту Кіно.

  2. «Професія: репортер» (1975)

  Іноді, щоб пізнати самого себе в професії, якій займаєшся багато років, доводиться йти на несподівано крайні заходи, як і вчинив головний герой фільму журналіст Девід Локк (роль якого блискуче зіграв Джек Ніколсон). Він повністю змінив свою ідентичність, інсценувавши свою смерть, і спостерігав за тим як «посмертно» оцінюють його журналістську діяльність.

  3. «Афера Стівена Гласса» (2003)

  Заснований на реальних подіях, фільм про те, що все таємне рано чи пізно стає явним і викриття неминуче. Про те, що визнання і слава проходять, а добре ім’я журналіста залишиться заплямованим назавжди.

  4. «Блондинка в ефірі» (2014 року)

  Журналістика багатогранна. Це не тільки «серйозні» розслідування і гучні скандали. До професії журналіста можна і треба ставитися з гумором і позитивом, без нічого і з посмішкою. Фільм про блондинку журналістку Меган Майлз.
  фильм "Блондинка в эфире"

  5. «Божевільний місто» (1997)

  Чи завжди гідні необдумані техніки маніпуляції в гонитві за сенсацією? Виправданим чи буде результат в цьому випадку? На ці та багато інших питань Ви зможете знайти відповіді розгортається сюжет трагічної історії разом з головним персонажем – журналістом Максом Бреккетом (в ролі Джон Траволта).

  6. «Журналіст» (1967)

  Класика вітчизняного кінематографа. Для відчуття щастя успішної кар’єри не завжди буває достатньо. З такою ситуацією зіткнувся і головний герой фільму – молодий столичний журналіст, перед яким постав вибір: кар’єра чи кохання.

  7. «Вся президентська рать» (1976)

  Фільм, що став легендою завдяки покладеної в основу сюжету реальної історії-розслідування двох професійних журналістів. Уміння бачити деталі, зіставляти факти, при цьому озброївшись об’єктивним і неупередженим судженням, а також чесністю перед собою і читачами, є одними з основних показників високого професіоналізму. Історія про одне з найбільших в історії США політичних викриттів під назвою «Вотергейтський скандал».

  8. «Доброї ночі та удачі» (2005)

  В основу сюжету також покладена реальна історія середини минулого століття. Дуже яскраві та харизматичні герої фільму – команда соратників і однодумців на чолі з телеведучим Девідом Стретейрн – уособлюють ідеал журналіста: чесного, розумного, непідкупного і в міру саркастичного.

  9. «У центрі уваги» (2015)

  Тож не дивно, що журналісти, репортери, кореспонденти часто виявляються в самій гущі гучних розслідувань і викриттів. Адже це їх робота: добувати достовірністю інформацію і правдиво її викладати! Фільм про чесному та неупередженому журналістськім розслідуванні.

  10. «Дівчина з татуюванням дракона» (2011)

  Іноді журналіст може розкрити саме заплутане і ретельно спланований злочин, не дивлячись на небезпеку і складність становища, в якому, виявляється. Про що свідчить детективна драма, в епіцентрі подій якої виявляється головний герой – журналіст Мікаель Блумквіст. Ретельне розслідування і неминуче викриття – це, дійсно, вищий пілотаж професії журналіста.

  11. «Репортер» (2016)

  Не дивлячись на комедійний жанр кінострічки, у фільмі основним акцентом є наступне: в гонитві за цікавою інформацією для сюжету, варто враховувати безліч різних чинників, аж до культурно-національних відмінностей і особливостей між людьми.

  12. «Фрост проти Ніксона» (2008)

  Журналістська інтуїція, професійне чуття і хватка, в передчутті сенсації, іноді цинічність – це все невіддільна частина професії перспективного журналіста, особливо політичного оглядача. Цими якостями відмінно володіє один з головних героїв картини – досвідчений журналіст. Фільм чудово демонструє основні техніки ведення інтерв’ю і різні способи маніпуляції, до яких вдаються головні герої.

  Приємного читання і перегляду!

  4.8/5 - (5 голосів)