3 правила, що дозволяють зберегти конфіденційність в мережі

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Одна з найважливіших людських цінностей 21 століття – конфіденційність особистої інформації (природно, після життя і здоров’я людини). Якщо рятувати життя і підтримувати здоров’я, людство навчилося на вельми високому рівні, то з можливістю приховати свої дані від сторонніх очей – поки сутужно. Тому, нижче будуть перераховані 3 основних правила, завдяки яким, можна бути впевненим у своїй мережевій безпеці, на достатньому, як для рядового користувача рівні.

  Швидке виявлення фішингових сайтів

  лучший менеджер паролей

  Фішингові сторінки – одні з найпідступніших засобів перехоплення ваших даних, а в тандемі з прийомами соціальної інженерії, фішинг і зовсім – творить чудеса, надзвичайно небезпечні для приватності кожного з нас. Суть в тому, що завдання фішингової сторінки – дати користувачеві повірити в те, що сервіс, на який він заходить – оригінальний, і можна безпроблемно вводити дані для авторизації. Після введення інформації, ваші дані переходять в руки зловмисника, який скористається ними в корисливих цілях.

  Єдиний спосіб відрізнити реальний сайт від фішингового – вдивитися в доменне ім’я, і ​​порівняти його з оригінальним. У більшості випадків, доменне ім’я там дуже дивне, по типу “sjgskdjgksdgsd.com”. Але бувають і більш хитрі варіанти, наприклад “instagramm.com”. Так що просто будьте уважнішими, і не переходьте за підозрілими посиланнями (саме ця рада вбереже вас від 95% фішингових сторінок).

  Блискавичне виявлення сніфферів

  Сніффер – це шкідлива програма, завдання якої – прослуховувати всі ваші дії в мережі, а також, по можливості – перехоплювати авторизовані дані для різних сервісів. Потім, отримані дані, передаються зловмисникові, і він вже користується ними на свій розсуд (зазвичай, це поповнення своєї бази паролів для брутфорса і спроба злому всіх можливих сервісів з подібними логінами і паролями).

  Виявити сніффер вельми непросто, набагато легше не допустити його потрапляння на пристрій, ніж потім розгрібати наслідки такої роботи. Якщо дане шкідливе програмне забезпечення, підготовлено професіоналом, а не дилетантом, то виявити самостійно цей шматок коду просто неможливо.

  Єдине, що завадить сніфферам вкрасти ваші дані – хороший ВПН-сервіс, бо саме повноцінна шифрация не дозволить дізнатися недоброзичливцю, що саме ви переглядали. Все, що отримає зловмисник – абсолютно зашифрований порядок ваших дій в мережі. На дешифрування цього масиву інформації, навіть при використанні всіх поточних потужностей, займе не менше 100 років (за умови, що використовуються сучасні протоколи безпеки).

  На жаль, зараз дуже багато недобросовісних ВПН-провайдерів, і вибрати дійсно надійний ВПН-сервіс серед них – дуже складно. Однак, за посиланням https://10best-vpn.com/, можна ознайомиться з кращими, на думку редакції сайту, провайдерами ВПН.

  Один сервіс – один пароль

  корпоративный менеджер паролей

  Один-єдиний пароль для всього – це ж так зручно, не потрібно морочитися, щось запам’ятовувати, і так далі. По суті, воно так і є, один пароль для всього – це зручно, але ні крапельки не безпечно. Варто хакерам отримати базу даних з авторизаційними даними одного сервісу, так вони тут же перевіряють всі дані, що їх цікавлять з такими ж логінами і паролями.

  Так що виходить, що зламавши один сервіс, вони отримують доступ до всіх ваших ресурсів. А факт того, що сайти, які не відносяться до фінансових організацій, абсолютно не піклуються про власний захист, спонукає злочинців зламувати їх в першу чергу. А потім вже, з наявними даними, переходити до більш серйозних сервісів, на кшталт банку або соціальних мереж.

  Висновок

  Пам’ятайте, інформаційна безпека, залежить тільки від вас, адже якщо буде байдужість до всіх дій, то ні дороге обладнання, ні програмне забезпечення, не врятує ваші дані від витоку. Як відомо, сама небезпечна уразливість, сидить перед монітором, так що читайте, вчіться, розвивайтеся!

  Але не забувайте те, що при бажанні, зламати можна кого завгодно, питання лише в доцільності цього заходу. Якщо ви звичайна людина, яка не володіє багатомільйонною компанією, то швидше за все, ви злочинцям не цікаві, і досить елементарних знань мережевої безпеки (щоб не попастися в пастку до так званих ламерів).

  5/5 - (1 голос)