“Товар не знайден”: розбираємо тонкощі пошуку по сайту

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Пошуковий рядок на сайті повинен допомагати продажам, а не зривати їх.

  Нерідко при створенні свого інтернет-магазину або сайту частина важливих деталей просто не беруть до уваги або недооцінюють. Яскравий тому приклад – пошуковий рядок на сайті. Щоб не втрачати потенційних клієнтів через поганий пошук або його відсутність, важливо зрозуміти, які функції повинні бути у пошуковому рядку.

  Потрібний або не потрібний? Ось у чому питання

  Пошук по сайту – функція, яка допоможе користувачам певного ресурсу легко знайти потрібний контент. Якщо на вашому сайті більше 100 сторінок, ця функція просто необхідна. Часто інтернет-маркетологи міркують так – пошук не потрібен, адже досить зручної навігації і угруповання за категоріями і тегами. Така думка є хибною.

  В першу чергу ваш ресурс призначений для користувача, у якого немає часу розбиратися в навігації. Йому потрібно якнайшвидше знайти свій товар в дану секунду. Тут все просто – людина не знайшла потрібний контент, людина пішла. І не важливо, що у вас є відповідний товар, стаття, послуга та інше. Клієнт вже пішов.

  Зрозуміти все – від хуавея до нутбука

  Тепер розглянемо ситуацію з іншого боку. Припустимо на сайті є пошуковий рядок. І він начебто працює. Але щось не так. Прийшов на ваш ресурс клієнт з контекстної реклами за запитом “купити телефон”. І потрапивши на сайт, він виявив сотні пропозицій. Цікавить його певна модель Apple. Він йде до вашого пошуку і вводить назву так, як пам’ятає, так, як йому зручно – айфон, Епл, ifone – варіантів може бути багато (за статистикою Multisearch.io, 10-15% користувачів вводять запити з помилками). Пошук відповідає – такий товар не знайдений. Клієнт втрачений. І не важливо, що у вас є модель, яка його цікавила за приємною ціною. І швидше за все він запам’ятає, що на вашому сайті немає телефону, що його цікавить. 61% користувачів не повернуться на незручний сайт, і ще 40% будуть шукати новий. Гроші, які ви витратили на рекламу, викинуті на вітер.

  Щоб такого не сталося, пошук на сайті повинен:

  1. Розуміти помилки

  При введенні найменування товару користувач може допустити граматичну помилку або випадково натиснути не туди, навіть не помітивши цього. Щоб не втрачати такого відвідувача, пошук повинен визначити, що саме хоче користувач. Які помилки повинен розпізнати пошук:

  • друкарську помилку;
  • перестановку букв;
  • подвоєння літери і навпаки її відсутність;
  • написання кількох слів разом.

  2. Знати могутню російську мову

  “Сумка для ноутбука”, “Сумка для ноутбуків, “Сумка ноутбук “- сенс один, написання різне. Пошук повинен знайти товар незалежно від того, в якому відмінку, числі або відміні написаний запит.

  3. Розуміти запити, введені не на тій розкладці клавіатури

  Знайома ситуація – ввів запит, не переключивши клавіатуру на потрібну мову? Коли ви користуєтеся Google або Яндекс, це не особливо ускладнює процес пошуку. Але ось search всередині сайтів рідко має можливість розуміти таку абракадабру. Щоб полегшити відвідувачам життя, пошук повинен вміти і це.

  4. Знати транслітерацію

  Погодьтеся, не всі знають, як правильно написати сумісного і Хуавей в оригіналі. Пошук повинен однаково розуміти англійські слова російськими літерами і навпаки.

  5. Знати синоніми

  Лептоп і ноутбук, смартфон і мобільний телефон, плазма і телевізор – ви й не уявляєте, по якій кількості різних слів можуть шукати люди один і той же товар.

  6. Допомагати вам покращувати асортимент

  Хороший пошук може показувати вам, що шукали, але не знайшли користувачі. Так ви можете розширити свій асортимент затребуваними товарами і послугами.

  Важливо: Пошук повинен бути на видному місці і зручний у використанні як з телефону, так і з комп’ютера.

  Такі здібності пошукача можна розробити самостійно або ж встановити на свій сайт готове рішення.

  Як зробити свій пошук розумнішими: особливості установки

  Якщо у вас немає можливості розробляти пошуковик, можете скористатися готовим рішенням. Розглянемо особливості установки пошукача на прикладі розумного пошуку Multisearch.io

  Пошуковик можна поставити через плагін або інтегрувати з API. Для початку програміст або розробник сайту повинен зробити вивантаження товарів або контенту сайту, який потім буде індексувати пошук. Важливо, щоб в вивантаження потрапило все, що вам потрібно. Необхідно вказати ціну, віжуал, опис, назву і посилання на категорію. За цими параметрами пошук буде шукати, а в результатах видачі будуть присутні категорії, назва, візуал, ціна і статус “в наявності”.

  Далі необхідно відправити фід розробникам Multisearch.io. Після цього протягом 2 годин вам відправлять готовий рядок JavaScript коду, який потрібно прописати на всіх сторінках сайту перед тегом </ head>. Робиться це так само, як і установка коду Google Analytics. Також для установки можна використовувати Google Tag Manager.

  Після того, як ви пропишете код, пошук на вашому сайті відразу стане розумним.

  А щоб search виглядав як рідний рядок, варто інтегруватися з API. В такому випадку вам будуть передавати відранжируваний список ID товарів і ви самі зможете вивести результати в зручному форматі.

  Якщо ви бажаєте зробити пошук на сайті розумнішими, зверніться в компанію Multisearch.io

  За промокодом https://multisearch.io/?promo_code=mr-30 ви можете випробувати можливості пошуку безкоштовно протягом місяця.

  4.6/5 - (5 голосів)