Як зробити портфоліо копірайтера успішним?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Портфолио копирайтера

  Думаю, не потрібно пояснювати, навіщо потрібно портфоліо копірайтеру. Але все ж, хто ще сумнівається в доцільності онлайн-портфоліо, наведу пару пунктів «за».

  1. Ускладните життя конкурентам і плагіаторам. Вказавши авторство на своєму сайті, буде простіше довести права на свою інтелектуальну власність.
  2. Онлайн-портфоліо – Ваше обличчя, імідж, бренд і стиль. За унікальному поєднанню всіх цих складових і будуть оцінювати Вас Клієнти.
  3. Вас безпосередньо, без посередників (біржі) знаходитимуть замовники.

  Як зробити портфоліо копірайтера ефективним?

  Вибір текстів. Правильно буде впорядкувати Ваші роботи за темами, часу написання, а також видів (рерайтинг, копірайтинг, SEO-копірайтинг, журналістика та ін.).

  Якість і кількість.

  Намагайтеся показати кращі свої роботи:

  • можна давати посилання на них (якщо це онлайн-текст);
  • або написати коротку рецензію на свій же текст (якщо це оффлайн ЗМІ);
  • або привести приклад з фото (якщо це буклет і Ви працювали спільно з дизайнером);
  • в разі, коли не можна розголошувати інформацію про замовлення, або тексти не такі хороші, як Вам здається, постарайтеся домовитися з Клієнтом про розміщення логотипу їх компанії у себе в портфоліо.

  Контакти і особиста інформація. Ознакою гарного смаку вважається залишати основні контактні дані в шапці сайту. На яку б сторінку ні потрапив потенційний Клієнт, у нього завжди буде перед очима Ваш номер телефону і e-mail. Також бажано зробити додаткові сторінки «Контакти» (розширена інформація для зв’язку з Вами: Skype, ICQ, профілі в соц. Мережах), і про себе, де Ви будете розповідати про свої професійні досягнення, освіті тощо. Подумайте і про форму зворотного зв’язку , яку можна заповнити прямо на сайті.

  Соціальні мережі. Даючи посилання на свої акаунти в соц. мережах, Ви показуєте свою:

  • відкритість,
  • індивідуальність (наприклад, з моїх профілів можна дізнатися, що я люблю stretching, skydiving, rope-jumping, swimming, paintball),
  • авторитетність, тобто Ви відстежуєте професійні новини.

  Комерційна сторона. Природно, у вас повинна бути сторінка з вартістю послуг, прайсом.

  Як створити портфоліо копірайтера?

  как создать портфолио копирайтеру

  Портфоліо копірайтера має включати в себе набір різноманітних за жанром і тематикою текстів, які дійсно відображають професіоналізм автора. Це найголовніший момент.

  Не обов’язково текстів має бути багато. Але кожен з них зобов’язаний бути написаний на вищому рівні.

  Оптимальний варіант – 20 різних текстів. Краще, якщо ви покажете Вашу спеціалізацію в невеликій кількості тем і жанрів, ніж писати «про все і ні про що». Цим також Ви покажете свій авторський стиль, який зберігається від тексту до тексту.

  Альтернативний варіант вибрати і опублікувати 20-30 найкращих Ваших робіт.

  Якщо ж Ви не фрілансер-копірайтер і шукаєте роботу в штаті (або на компанію, але віддалено), то рекомендую Вам ознайомитись з кількома сайтами з працевлаштування: вакансії в Алмати (Казахстан): karierist.kz; вакансії в Україні на сайтах: rabota.ua, hh.ua; вакансії в Росії: TrudVsem.ru і СНД: top-job.ru.

  Де ж взяти тексти копірайтеру, який толком ще нічого не писав?

  Щоб створити портфоліо копірайтера треба:

  1) Написати тексти!

  • a) Написати тексти безкоштовно своїм знайомим з умовою, що Ви включите їх у своє портфоліо.
  • b) Домовитися писати тексти «по бартеру». Ви – текст на сайт, вони – посилання на Ваше портфоліо, або інфо як з Вами зв’язатися.
  • c) Прибуття разом з професіоналом. Тобто писати тексти під керівництвом досвідченого копірайтера. Зазвичай так буває, що у затребуваних копірайтерів багато замовлень, які неможливо охопити. Найпростіші вони можуть віддавати «учням». При цьому обов’язково проконтролюють якість Вашої роботи. До речі, потрібно відразу обумовити, чи зможете Ви потім ці тексти використовувати в своєму портфоліо.
  • d) Піти на курси копірайтерів, де будуть практичні заняття. Тексти, написані за завданням, можна буде включити в портфоліо.
  • e) Знаходити Клієнтів і писати їм повноцінні тексти.

  2) Вибрати кращі роботи. Які тексти покажуть Вас як сильного фахівця? Які виділяють Вас? Які були найефективнішими? скільки прибутку принесли Клієнтам?

  3) Розмістити тексти на своєму сайті (або на ресурсі типу Школа Життя.ру).

  4) Можна зробити альтернативне портфоліо. Наприклад, інфографіку з етапами створення текстів, включити туди такі дані, як кількість Клієнтів, написаних текстів, символів, зароблених грошей та інше.

  Також бажано, щоб Ваше портфоліо було якісно прив’язано, в супроводі картинок.

  4.7/5 - (7 голосів)