ТОП програм для створення інтелект-карт (Mind Map)

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Ментальні карти або Mind Map стрімко набирають популярності. Ви можете бачити їх у рекламних презентаціях та щоденниках друзів. Бажаєте навчитися складати mind map самостійно? В цьому вам допоможуть програми для створення інтелектуальних карт, які дозволяють упорядкувати всю необхідну інформацію в режимі онлайн.

  Програми для створення інтелект карт

  Wise Mapping

  Wise Mapping

  Посилання на сервіс – https://www.wisemapping.com/

  Безкоштовна програма, що підтримує роботу на базі коду HTML5. За допомогою цієї програми можна створювати інтелект-картки безпосередньо на сайті. А можна завантажити та встановити її на власний сервер – для більш інтенсивної роботи. Повнофункціональна програма дозволяє створювати різноманітні ментальні карти, від простих до складних багатоступінчастих.

  Coggle

  Coggle

  Посилання на сервіс – https://coggle.it/?lang=ru

  Веб-додаток з безкоштовним доступом – ось що таке Coggle. Простий і зрозумілий інтерфейс не ускладнює роботу, має достатню функціональність для створення різноманітних інтелект-карт, від найпростіших до найскладніших. У створювану mind map можна додавати картинки, підбирати оригінальні поєднання кольорів, покроково повертатися до попереднього варіанту карти, якщо поточний результат не відповідає очікуванням. Готову інтелект-карту можна перетворити на формати PDF/PNG та експортувати на інші пристрої.

  Mapul

  Mapul

  Посилання на сервіс – https://www.mapul.com/ru

  Оригінальна онлайн-програма, що дозволяє створювати досить різноманітні за дизайном інтелект-карти. Програма працює на основі платного доступу, щомісячній підписці.

  XMind

  XMind

  Посилання на сервіс – https://www.xmind.net/

  Програма, яка розповсюджується в умовно-безкоштовному та платному форматах. Відрізняється кросплатформеністю – придатна до роботи з Linux/Windows/Mac, сумісна з офісними пакетами Microsoft, є можливість роботи з діаграмами Ганта.

  MindMeister

  MindMeister

  Посилання на сервіс – https://www.mindmeister.com/ru

  Онлайн-додаток, що передбачає платний доступ (у безкоштовному, тестовому режимі можна створити лише три карти). Є версії різними мовами, у тому числі російською. Експорт файлів доступний. Програма зручна для регулярного використання, має непогані функціональні можливості.

  Freemind

  Посилання на сервіс – http://freemind.sourceforge.net/wiki/index.php/Main_Page

  Java-додаток, орієнтований працювати з різними платформами. Безкоштовний доступ, непоганий набір функцій, безліч можливостей для експорту файлів. Дещо архаїчний дизайн карт, на контрасті з ультрасучасними варіантами, виглядає дуже непогано. А зручний інтерфейс допоможе впоратися навіть зі складною інтелект-картою.

  Bubble

  Bubble

  Посилання на сервіс – https://bubbl.us/

  Програма доступна для створення інтелектуальних карт у веб-форматі. Працює на базі Flash, яка недоступна на смартфонах. Оригінальна плакатна графіка, широкий вибір інструментів для створення mind map. Результати роботи з легкістю експортуються у форматі зображень.

  MindNode

  MindNode

  Посилання на сервіс – https://www.mindnode.com/

  Додаток, орієнтований на роботу з iOS/Mac, доступ платний, працює як у десктопних, так і мобільних версіях, у тому числі на смартфонах Apple. Доступний експорт файлів у форматі Freemind або у вигляді документів форматів PDF, TIF, JPG, текстових файлів. Для ознайомлення доступна light-версія програми з обмеженими функціональними можливостями.

  MindManager

  MindManager

  Посилання на сервіс – https://www.mindmanager.com/ru/

  Програма, доступна в платній та умовно-безкоштовній (на 30 днів) версіях. Має великий функціонал, дозволяє створювати, редагувати, доповнювати інтелект-карти зображеннями, посиланнями, іконками, інтегрована з Microsoft Outlook/Word/Project/Share Point. Можна зберігати дані у хмарному сховищі, експортувати дані у форматах веб-сторінок або зображень. Існують версії для Mac і Windows.

  iMindMap (Ayoa)

  iMindMap (Ayoa)

  Посилання на сервіс – https://www.ayoa.com/previously-imindmap/

  Програма, що має великі графічні можливості. Багато функцій, аж до малювання від руки, візуалізація в 3D, власне хмарне сховище, імпорт та експорт файлів у різних форматах, інтеграція з Twitter і Facebook, створення відеопрезентацій на базі mind map. Доступ платний є пробна версія.

  M8! – Mind Map

  M8! - Mind Map

  Посилання на сервіс – https://www.microsoft.com/ru-ru/p/m8-mind-map/9wzdncrfj9nr

  Безкоштовна (у базовій версії) програма. Дозволяє створювати яскраві, оригінальні, стильні інтелект-карти, синхронізація облікового запису на різних пристроях, експорт у форматі зображення, відправка по e-mail в оригінальному форматі .m8. Програма орієнтована працювати з Windows від 8.1 версії.

  ConceptDraw MindMap

  ConceptDraw MindMap

  Посилання на сервіс – https://www.conceptdraw.com/products/mind-map-software

  Програма із платним доступом (є пробна версія). Маса можливостей створення, редагування, експорту інтелект-карт. Інтеграція з Twitter. Перетворення тексту на інтелект-карту. Експорт у MS Word як чек-листа. Непоганий набір розширень, у тому числі інтегрованих зі сторонніми програмами.

  SimpleMind Desktop

  SimpleMind Desktop

  Посилання на сервіс – https://simplemind.eu/download/full-edition/

  Кросплатформова програма, що працює в тому числі на гаджетах з Android OS. Доступ платний, є безкоштовна тестова версія. Інтеграція з Dropbox, MS Outlook, експорт файлів у різних форматах, від текстових до зображень та HTML.

  А яким сервісом ви користуєтеся?

  Поширені запитання

  Що таке ментальна карта?

  Ментальна карта – це графічне уявлення ідеї, концепції чи інформації, що відображає взаємозв’язки між різними елементами. Вона є діаграмою, в якій центральна тема розташовується в центрі, а пов’язані з нею ідеї, підтеми або ключові слова розташовуються навколо неї у вигляді гілок.

  Як створити ментальну карту безкоштовно?

  Для створення ментальної карти безкоштовно ви можете скористатися онлайн-інструментами та програмами. Деякі популярні безкоштовні інструменти для створення ментальних карт включають “Coggle”, “MindMup”, “Bubbl” та “Draw io”. Ці інструменти надають можливість створювати та редагувати ментальні карти у зручному візуальному інтерфейсі та зберігати їх у різних форматах. Також можна використовувати безкоштовні програми, такі як “FreeMind” та “XMind”, які пропонують розширені функції та можливості для створення ментальних карт.

  5/5 - (2 голосів)