Розкадровка відео як інструмент створення рекламного ролика

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Відео можуть розповідати історії графічно і швидко привертати увагу глядачів. Неважливо, пояснювальний це відеоролик, документальний фільм або рекламний ролик. За допомогою розкадровки історію відео можна накидати до початку виробництва. Це спрощує планування і подальшу реалізацію.

  Що таке розкадровка?

  Розкадровка – це візуальна структура відеоролика. Послідовність розкадровки з малюнками або картинками показує, як запис має виглядати пізніше. Малюнки можуть бути докладними або намальованими за допомогою простих фігурок.

  Розкадровки завжди складаються з декількох прямокутників з малюнками або фотографіями, які показують певний запис із запланованого відео. У кожному полі є місце для нотаток: ви можете вказати, що відбувається і про що йдеться в сцені. У розкадровці записуються тільки найважливіші моменти відео.

  раскадровка шаблон

  Найпростіший шаблон розкадровки

  Розкадровка сценарію або Чи важливий сценарій для розкадровки?

  Перед початком відеовиробництва необхідно написати сценарій. Тут впорядковано представлений весь сюжет фільму. Наступні питання допоможуть:

  • Яка тема і мета відео?
  • Ким є глядачі?
  • Як цікаво донести до глядачів сюжет?
  • Які сцени повинні бути в відео?

  Для коротких рекламних відеороликів достатньо записати сцени у вигляді нотаток. Розкадровка – це свого роду намальований сценарій, який дає всім учасникам проекту гарне уявлення про те, як має виглядати готове відео. А також що робити під час виробництва, наприклад, коли повинна звучати музика або шуми або коли слід використовувати камеру для збільшення певної деталі. У певному сенсі, вона слідує за написаним сценарієм як другий крок і переводить ключові сцени історії в зображення, які описують більш пізні настройки фільму.

  Як зробити розкадровку відео?

  шаблон для раскадровки

  Розширений шаблон для розкадровки

  З хорошою розкадровкою ви зможете оживити сюжет вашого відеофільму. Йдеться про пошук і подання переконливого оповідання. Наступні пункти допоможуть вам спланувати і створити розкадровку:

  1. Як ви хочете, щоб глядачі відчували себе після перегляду відео? Які емоції ви хотіли б викликати? Перший крок – поставити собі ці два питання і записати свої відповіді.
  2. Важливо, щоб ваша історія мала часові та просторові рамки. Для цього вирішите, в якому порядку повинні відбуватися події в історії. Які основні події? Чи слід встановлювати задню і передню панелі? Де головні герої за сюжетом? Які сцени повинні з’являтися і в якому порядку? Найкраще скласти список, в якому ви записуєте ці дії.
  3. Тепер справа доходить до головного повідомлення і важливих ключових сцен вашої історії. Вам не потрібно розкадровувати всю історію вашого відео. Скоріше, мова йде про те, щоб підкреслити, як відео може допомогти вам привернути увагу аудиторії. Які моменти в відео найважливіші? Ви можете вибрати ці сцени і відобразити їх в розкадровці. Також важливо, щоб всі поворотні моменти в історії пояснювалися в розкадровці. Так, щоб кожен зміг зрозуміти, яким чином повинна розвиватися історія.
  4. Тепер ви вже виконали важливу підготовчу роботу і можете подумати, як би ви хотіли оформити свою історію. Як повинні бути представлені дії на окремих малюнках розкадровки? Які основні елементи сцен? Наприклад, чи показаний важливий діалог, конфлікт або людина на шляху до певного місця?

  Створення розкадровки: шаблони і приклади

  раскадровка пример

  Приклад вертикальної розкадровки

  Якщо вам подобається малювати, ви можете легко створити розкадровку вручну. Для цього візьміть аркуш паперу і намалюйте олівцем і лінійкою рівні прямокутники. Крім того, під кожним прямокутником можна розмістити три лінії. Пізніше це місце стане в нагоді для заміток по окремим сценам. Рекомендується, щоб розміри окремих прямокутників були в тій же пропорції, що і пізніше на відео. Співвідношення сторін відео YouToube за замовчуванням становить 16: 9.

  Розкадровка відео онлайн (програми для розкадровки)

  Звичайно, є і цифрові пропозиції по створенню розкадровок. Наприклад, ви можете використовувати Microsoft PowerPoint, Adobe InDesign, Adobe Illustrator або Movavi Video Editor Plus. Також існують онлайн рішення, такі як Canva або Supa. Всі ці програми пропонують можливість створювати розкадровки в цифровому вигляді.

  Як малювати розкадровку

  Незалежно від того, з яким шаблоном ви хочете працювати, прийшов час накидати окремі сцени. Бажано звернути увагу на наступні моменти:

  • іміджевий дизайн (передній і задній план, світло);
  • планований ракурс камери, під яким пізніше буде зніматися відео;
  • тип запису (наприклад, великий план або ширококутний вид через плече);
  • певні предмети на картинці (наприклад, ваш продукт);
  • люди, тварини або навіть намальовані рухомі об’єкти на зображенні;
  • якщо заплановано: показати, коли слід використовувати спеціальні ефекти.

  Під кожним квадратом розкадровки є місце для нотаток. Тут ви можете описати, що відбувається в сцені і що кажуть люди. Ідеально, якщо ви можете вказати, як довго має тривати запис. Щоб стежити за тим, що відбувається, ви повинні пронумерувати всі квадрати. Це дозволяє вам ефективніше обговорити різні сцени і настройки з вашою командою.

  Після того, як ви намалювали і описали всі сцени, все, що вам не вистачає, це останні штрихи: переконайтеся, що кожне зображення відображає сюжет так, як вам потрібно. При необхідності ви також можете поліпшити діалоги людей. Ідеально, якщо у вас є друга людина, яка перевіряє вашу розкадровку, щоб переконатися, що всі сцени зрозумілі, а послідовність і діалоги виглядають природними і логічними.

  Розкадровки допомагають структурувати ваш відеоконтент осмисленим чином, щоб основні повідомлення були ясними, а драматургія правильною. Зазвичай розкадровки для цього не потрібно розробляти ідеально. Досить простих начерків найважливіших сцен.

  5/5 - (2 голосів)