Огляд 4 корисних інструментів від SE Ranking

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 10 мин.

  Перевірка позицій сервісом SE Ranking

  Позиції – це результуючий показник SEO рішень. Моніторити їх потрібно на кожному етапі оптимізації, щоб чітко розуміти, що вдалося, а що потребує доопрацювання. Але якщо на ручну перевірку більше десятка запитів у вас піде багато часу, а результат може бути неточним (вплив cookie, розташування і т.п.), то автоматизовані сервіси можуть за хвилини перевірити сотню запитів в декількох ПС і різних регіонах.

  Останні два тижні я тестувала сервіс SE Ranking. Це мультитул для SEO і маркетингових завдань. Він дозволяє не тільки перевіряти позиції, але і підбирати ключові слова, відстежувати конкурентів, моніторити беклінки, і це далеко не все. Але мене цікавили насамперед позиції, так що тут я розповім, чим відрізняється перевірка позицій в SE Ranking від інших подібних сервісів, і які завдання за допомогою цього інструменту ми можемо вирішити.

  Початок роботи та перше враження

  Робота сервісу починається зі створення проекту – додавання сайту вашого продукту і налаштування параметрів збору позицій. Відразу зрозуміло, що і в якій черговості робити. Спочатку вказуємо періодичність і глибину перевірки, потім додаємо запити, а після вибираємо ПС і регіон. На кожному етапі система пропонує підказки та стрілками вказує, куди рухатися далі.


  обзор seranking 3

  Як і годиться великому сервісу, є джентльменський набір налаштувань, серед яких – перевірка по конкретному URLу і розподіл запитів по групах. Перше знадобиться, якщо хочете відстежувати дані для конкретної сторінки. А ось якщо працюєте з великою кількістю запитів, стане в пригоді угруповання. З нею зручно розбивати запити на групи за потрібним вам принципом (за категоріями, частотності, темах і т.п.).

  Але крім цього є три важливих опції, на які я хочу звернути увагу, тому що зустрінеш їх не часто:

  • Аналіз позицій в мобільній видачі Google і Яндекса. Позиції на десктопі і мобайлі – це два абсолютно різних показники. А враховуючи, що сьогодні складно знайти ресурси, для яких частка мобільного трафіку була б нижче 30%, ця функція корисна практично для всіх бізнесів.
  • Аналіз позицій роликів YouTube. Якщо ви просуваєте відео-контент, то без SEO та відстеження позицій вам не обійтися, тому що YouTube – це не що інше, як пошукова система, причому друга за кількістю запитів після Google. В SE Ranking ви можете моніторити позиції ваших роликів по URLу і, відповідно, коригувати стратегію його просування.


  обзор seranking 2

  • Облік даних Google Maps. Є запити, за якими ми отримуємо не тільки список органічної видачі, контекстну рекламу, відео або картинки, а й карти. Наприклад “грузинський ресторан Москва”. Так ось за такими запитами критично важливо потрапити саме на карту, тому що органіка майже повністю йде на другу сторінку (з 4-5й позиції). В SE Ranking можна враховувати видачу по картах і отримати більш об’єктивну картину видимості вашого сайту в Google.
   обзор seranking 1

  В цілому, все логічно і просто, що для сервісу з такою кількістю інструментів – велика перевага. Рухаємося далі – до таблиць.

  Основні функції і можливості

  Після того, як завели всі налаштування, нас перекидає до загального дешборд з проектами. Система працює досить швидко. Швидкість обробки даних залежить від кількості запитів.

  Коли все довантажити, з’являється таблиця позицій.

  Таблиця компактна, з маркованими вічками, де відразу видно, які запити впали / піднялися у видачі, а які зберегли позиції. З одного боку, це стандартний формат відображення (а тому легко читається). З іншого, таблиці в SE Ranking відрізняються повною клікабельністю. По кожному запиту можна подивитися URL сторінки, яка відображається у видачі, і кеш-копію позиції в Google або Яндексі. Останнє особливо радує, тому що відразу можна переконатися в точності роботи системи.

  Ще доступні колонки з даними частотності, конкуренції, прогнозованої ціни за клік в Google Adwords, коефіцієнта ефективності ключового слова, кількості результатів у видачі за запитом.

  обзор seranking 4

  Сподобалося те, що система повідомляє, якщо за запитом початку ранжуватися інша сторінка. Червона цифра біля URLа вкаже на такий запит і покаже число сторінок, які ранжувались по ньому за вибраний період. Тут же при натисканні спливають URLи цих сторінок із зазначенням дат, коли вони випереджали інших на цей запит.

  Є три способи відображення даних. Наприклад, “загальний вигляд” – це зведена таблиця для всіх пошукових систем. Правда, в ній відображаються позиції тільки по одній даті. Вид “історичні дані” показують динаміку позицій за один, три або шість місяців. Але врахуйте, що дані доступні тільки з моменту створення проекту.

  обзор seranking 5

  Всю цю інформацію можна завантажити або показати по гостьовій посиланням.

  Загалом, всі дані в таблиці видні і керовані. Багато різних опцій і фільтрів, з якими приємно розбиратися, бо сам інструмент доброзичливий і зрозумілий. Найкрутіше, що всі ці дані можна зібрати і для сайтів конкурентів. Тобто ви можете відстежити, по яких запитах конкуренти добре ранжуються, а по яким просідають, і перехопити по ним ініціативу. Взагалі модуль з аналізу конкурентів сам досить значний і заслуговує окремого розбору.

  Підсумуємо.

  Переваги та недоліки перевірки позицій за допомогою сервісу SE Ranking

  Переваги

  1. Приємний і логічний інтерфейс, інформація швидко зчитується, а всі фільтри і колонки можна налаштувати, як кому зручно.
  2. Окремий моніторинг мобільної видачі в Google і Яндекс.
  3. При перевірці позицій в Google можна враховувати дані карт, для цього потрібно ввести ім’я бізнесу і телефон.
  4. Аналіз пошукової видачі YouTube. Можете відстежувати позиції свого ролика, задавши його URL.
  5. Аналіз позицій конкурентів.

  Що стосується точності даних, що відображаються, то потрібно розуміти, що на 100% точних систем немає. SE Ranking в цьому плані показав себе добре. Плюс, сервіс пропонує по кожній позиції подивитися кеш-копію пошукача для обраного дня, тобто можна відразу побачити, наскільки точно система визначила ту чи іншу позицію.

  Недоліки

  1. В окремих випадках аналіз даних може займати деякий час, особливо, якщо завантажено багато запитів.
  2. Дані доступні тільки з моменту реєстрації проекту, тобто ви не можете оцінити динаміку в порівнянні з періодом, коли ви ще не користувалися сервісом. Якщо покопатися, то історію до реєстрації на платформі все-таки можна знайти, але в іншому інструменті системи – Аналіз конкуренції в SEO / РРС. Тут без детальних даних, але динаміку видно.

  Ціна

  В SE Ranking досить розгалужена система тарифікації, тому відразу розібратися складно. Але така тарифна сітка дає можливість вибрати найкраще цінове рішення для бізнесів різних масштабів: від приватних підприємців, які займаються одним сайтом, до SEO фахівців, провідних кілька проектів одночасно.

  Якщо коротко, є варіант поповнення рахунку та оплати за кожну перевірку позицій. Чим більша сума поповнення, тим більша знижка і тим менше ціна кожної перевірки. Аж до 3 копійок за перевірку.

  В принципі, ціна по ринку середня, але вона покриває цілу валізу можливостей, включаючи аудит сайту, моніторинг беклінків, SEO-аудит сторінки під конкретний запит, аналіз конкуренції в SEO / РРС, конструктор звітів. Все це великі самостійні інструменти, які SE Ranking зміг об’єднати під дахом однієї платформи. Так що з огляду на, скільки інструментів входить навіть в персональний пакет (найменший), ціну можна сміливо записувати в плюси сервісу.

  Висновок

  Хороший інструмент для SEO-фахівця, як ножі для кухаря – не тільки необхідність, а й джерело професійної мотивації. У цьому сенсі SE Ranking відмінно справляється із завданням, тому що працюється з ним легко і з задоволенням. Інструмент Позиції підійде як фахівцям з досвідом, так і у новачкам. На тлі своїх конкурентів інструмент виглядає гідно і цілком заслуговує тріалу, який тут доступний протягом 14 днів (без підключення кредитки та інших зобов’язань).

  Також рекомендую подивитися роботу платформи в демо-доступі. На відміну від інших сервісів, SE Ranking пропонує широку демо-версію і дозволяє подивитися на роботу більшості інструментів ще до реєстрації.

  Генерація SEO звітів

  SEO звіт ні чим не відрізняється від будь-якого іншого звіту, але в ньому відображені важливі показники для SEO, такі як «Пошукові позиції сайту», «Огляд джерел трафіку на сайт» і т.д.

  В першу чергу я рекомендую Вам додати логотип та назву своєї компанії в налаштуваннях, щоб вони автоматично додавалися на все створені звіти.

  Обзор SE Ranking

  Потім Ви можете вибрати який тип звіту Вам необхідно налаштувати:

  • Ручний (якщо необхідно вивантажити певні дані за той період, який Вам потрібен зараз).
  • Автоматичний (якщо Ви хочете налаштувати звіт, який буде формуватися без втручання з боку).
  • Шаблон (якщо Ви хочете створити певний звіт з тим набором даних, які стануть в пригоді і в інших проектах).

  Вибираємо для прикладу ручний звіт і натискаємо «Створити». Перед нами відкривається конструктор:

  Обзор SE Ranking 2

  В якому ми можемо:

  • Вибрати наш сайт (перед цим додавши його в сервіс, натиснувши на кнопку «Додати проект»).
  • Вибрати формат звіту (pdf, html, xls).
  • Вибрати період даних (початок і кінець).
  • Колонка Частотність (необхідно вказувати частотність в звіті чи ні).
  • Завантажити шаблон (якщо ми вже створили готовий формат звіту раніше).
  • Додати Секцію (це власне кнопка за допомогою який Ви можете додавати ті чи інші сторінки звіту).

  У підсумку ми можемо отримати ось такий оглядовий звіт.

  Переваги та недоліки генерації звітів за допомогою сервісу SE Ranking

  Переваги

  • Дані можна довантажувати окремо по Google, окремо по Яндекс і навіть сумарно зробити дані по двом Пошуковим Системам.
  • Можна вивантажувати звіти щодня, раз на тиждень, раз на місяць, або зробити шаблон і вивантажувати на вимогу.
  • Можна налаштувати розсилку на пошту до 5 адрес.
  • Можна компонувати звіт, як захочеться. Порядок даних вибираєш сам і можна після кожного звіту додавати коментар від себе.
  • Можна зробити звіт по всім сайтам з акаунту.

  Недоліки

  • Немає можливості всередині одного звіту зробити окремий лист з частотністю ключових фраз і окремий без.
  • Знімання позицій по кожному окремо ключу в звіті можна лише порівняти з конкретними датами, наприклад 01.08 і 31.08, можна вибрати період і середній показник позиції по конкретному ключу в цьому місяці.

  Беклінки (Контроль анкор листа)

  Беклінки – це повний список зворотних посилань для будь-якого домену та інформація по кожній з них.

  Для перевірки посилальної маси вкрай важливо контролювати кількість посилань, бо різке падіння або ж зростання посилань може спровокувати накладення санкцій від пошукових систем.

  Інструмент від SE Ranking дає нам такі можливості:

  1. Додавати анкор можна вручну або файлом.
  2. Контролювати «Знайдена чи посилання на сторінці” (тобто чи не була помилково видалена та посилання, яка розміщена).
  3. Укладено чи в теги nofollow і noindex (бо нам важливо, щоб посилання проіндексувалася і віддавав вага від донора нам).
  4. Чи не закрита сторінка від індексації у файлі Robots.txt (точно так само, як і в 3 пункті).
  5. Проіндексована чи вона в Google і Яндекс (щоб пошукові системи враховували її в наш контрольний профіль).
  6. Перевірка ТІЦ (поки цей показник ще є, але я впевнений, що в зв’язку з неактуальністю незабаром команда SE ranking замінить його на ІКС).
  7. Текст анкора і сама посилання на сайт (так можна перевірити, чи не змінилися чи помилково посилання і текст анкора).

  Ось як може виглядати статистика:

  Обзор SE Ranking 3

  Web-монітор

  Web-монітор – це інструмент, який відстежує зміни на сторінках сайту.

  Корисний у випадках, коли до сайту мають доступ кілька людей і вносять правки в його вміст без відома один одного. Ви завжди будете в курсі, якщо клієнт або контент-менеджер змінив важливі для просування сайту елементи: наприклад, видалив з Title ключові слова, переписав заголовки або додав витікаючі посилання. Це може привести до просідання позицій, тому важливо виявити і усунути небажані зміни раніше, ніж вони будуть проіндексовані пошуковими системами.

  Перш ніж почати працювати з цим інструментом, необхідно скористатися сервісом «Аналіз сайту», щоб можна було з аналізованого сайту додати сторінки в «Web-монітор».

  Web-монітор дає нам такі можливості:

  • Додавати сторінки можна вручну або завантажити список сторінок файлом.
  • Стандартні відслідковують елементи, які пропонує сервіс:

  Обзор SE Ranking 4

  • Додатково можна налаштувати відстеження певного контенту на сторінці (наприклад Alt і Title картинки) або ж виключити певний контент на сторінці з моніторингу, за допомогою спеціальних тегів:Обзор SE Ranking 5
  • Можна налаштувати періодичність відстеження (кожен день, раз в 3 дні, раз в тиждень, раз на місяць, в певні дні, на вимогу).
  • Можна налаштувати відправку повідомлення на пошту або в самому сервісі.

  Висновок

  SE Ranking – відмінний інструмент для SEO фахівців від Junior до Senior. Величезний набір інструментів допоможе виконати всі необхідні завдання за проектом. Плюс до всього можна придбати власний досвід роботи з сервісом без грошових вкладень з DEMO аккаунтом, в якому відкрито доступ до всього функціоналу. Пробуйте і ви точно зрозумієте, чи підходить вам сервіс чи ні.

  5/5 - (1 голос)