Світлана Леханова: Я вивчаю себе через подорожі, це найкрутіший інструмент в особистісному зростанні

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 7 мин.

  Світлана Леханова, експерт з туризму та подорожей, засновник агенції Go2travel, поділилася з нами, як її компанія впоралася з зупинкою світового туризму та як виділитися на конкурентному ринку в тревел тематиці. Маленьким бонусом буде особиста порада від Світлани, куди можна вирушити у подорож, аби отримати натхнення.

  Світлано, розкажіть про свій бізнес. Чим ви відрізняється від інших компаній?

  Для того щоб розповісти про свій бізнес, я маю спочатку відрекомендуватися. Я, тревел Леді, експерт з туризму та подорожей, засновник агенції Go2travel. Наша компанія підбирає для клієнтів індивідуальні, корпоративні, бізнес-тури, захоплюючі подорожі в гори та морський відпочинок, який дарує заряд бадьорості та відновлення сил. Відкриваємо візи будь-якої складності. Агентство розробляє власні ексклюзивні авторські тури.

  Наші відмінності від інших компаній:

  • Орієнтація на особистість клієнта у доборі подорожі. У пріоритеті для нас є глибинні цінності кожного відвідувача.
  • Надійні та безпечні напрямки в найкрасивіші місця світу.
  • Вирішуємо будь-яку складність завдання під час перебування туриста на відпочинку.

  Наші основні цінності: відповідальність, цілісний підхід. Кожен варіант подорожі був досліджений особисто, чи це рекламний тур з метою вивчення готельної бази, чи власна поїздка, чи це звичайний тур з екскурсійною програмою. Завжди на зв’язку із клієнтом. Враховуємо бюджет та всі побажання. Оперативно, чесно даємо інформацію з усіх напрямків. Ми знаємо, що не все що дорого – блищить! Диявол у дрібницях, а ми намагаємось у цих дрібницях стати Ангелами.

  Наскільки змінилася ваша робота за останні два роки з моменту початку пандемії?

  Ніколи не могла уявити собі навіть у страшному сні, що туристична діяльність може зупинитися. Наша галузь найбільше постраждала від Пандемії. Потрібно було оперативно вирішувати питання із замовленими турами на час пандемії, оплатами, поверненнями. Розумієте, у світовій практиці ніколи не було такого прецеденту. Ніхто не знав, що таке справжній форс-мажор, це чудове словосполучення читали у договорі, але так і не розуміли, що це. Форс мажор – це дія непереборної третьої сили. І простими словами, ніхто нікому нічого не винен у наступі форс мажору. Щодня ми перебудовувалися під нові правила з юридичного боку, розуміли, що може бути по-різному: банкрутство компаній, авіакомпаній, туроператорів, які приймають сторони. Зрозуміло, ми завжди були на стороні клієнта, тримали спокій і робили все, що могли, щоб врятувати клієнтські гроші. Щось переносили на 2021 р, щось конвертували у ваучери, наприклад, за квитками, які клієнт успішно міг використати протягом 18 міс., якісь оплати депонували на наступну подорож, щось вдалося повернути. Втім, робили максимум із можливого.

  Свою діяльність ми відновили 01.07.2020 р. Роботи побільшало втричі, бо крім вдалого підбору туру, який агент кілька разів узгоджує за ціною, критеріями запиту, умовами оплати, додалося уточнення та постійний моніторинг умов по в’їзду в країну за «ковідом правилами», включаючи заповнення імміграційних карт, декларацій зі здоров’я та контролю наявності ПЛР-тестів.

  тревел Леди Светлана Леханова

  Довелося наймати помічників для опрацювання документів для виїзду наших клієнтів. Все це входить у вартість пакета від туроператора, ми додатково ніякої оплати не беремо. Також кілька разів з’їздили проінспектувати готелі за масовими напрямами, щоб бути в курсі всіх змін, перевірити правила та вимоги перетину кордонів. Через масове скорочення співробітників у готельному та ресторанному бізнесі у багатьох готелях сервіс впав, знизився до мінімального рівня, це несподівано. Ми розпещені високим сервісом і дешевими цінами на відпочинок. У 2021 р. ми побачили значне підвищення цін на відпочинок у Туреччині, ОАЕ, Єгипті, Мальдівах. Такого як раніше все по 500 дол. на 2 особи на тиждень на все включено вже немає і напевно ніколи не буде.

  Особисто Я після пандемії почала замислюватися про те, що ми зовсім не знаємо свою країну, свої витоки. Ми раніше воліли відпочивати в Італії, Франції, Іспанії, але коли закрилися кордони, довелося пізнавати і відкривати для себе свою Україну. В результаті багатьох клієнтів переорієнтувала на відпочинок у нашій країні. Адже ми маємо чудові Карпати, Одесу, Херсонщину, Закарпаття та Прикарпаття з цілющими джерелами, з чудовою гастрономією та гостинністю. У нас є все. Навіть дороги, для відпочинку та подорожі! Я створила свій унікальний тур Гуцульщиною «У пошуках зцілення», в якому ми знаходимо сенси життя, шукаємо натхнення, дивимося з висоти карпатських гір на свої проблеми та отримуємо задоволення через 5 органів чуття.

  З погляду управління компанією, теж змінили пріоритети, я почала більше делегувати завдань своїм помічникам, поступово вирощуючи їх у менеджера з туризму. Я вирішила максимально розвивати компанію онлайн. Довелося запустити новий сайт, створити інформаційні групи у вайбері, телеграмі. Я перестала спиратися на старий перевірений добрий сарафан. Адже клієнтська база дуже серйозно порідшала. Якщо по суті, то довелося розпочати діяльність та комунікацію з чистого аркуша, лише за плечима є досвід, який уже почала застосовувати як наставник, керівник.

  Які оригінальні напрямки обирають українці для відпочинку?

  Масовий сегмент – це звичайно відпочинок на морі в Туреччині, Єгипті, ОАЕ, бо з цими напрямками все просто за умовами в’їзду по Ковіду, достатньо ПЛР-тесту та жодних турбот.

  Любителі моря в Європі цього року порадували око Іонічним морем у Греції та Албанії. А хтось милувався океаном на Мадейрі.

  эксперт по туризму и путешествиям Светлана Леханова

  Також люблять Буковель, Одесу, Львів.

  Куди б ви самі радили полетіти і чому?

  Якщо потрібно натхнення і подивитися, чим дихатиме Світ у майбутньому, тоді летимо в Дубай для відвідування виставки Dubai Expo 2020, тут представлені 192 країни та залучені відвідувачі з усього світу. Неймовірні експозиції, величезне місто у місті, гарантую ви станете героєм фантастичного фільму.

  За екзотикою, соковитими фруктами, теплим океаном, яскравим тваринним світом, тропічними джунглями та гарною засмагою рекомендую відвідати Шрі Ланку. Країна відкрита для повністю вакцинованих.

  Для любителів морського світу – це Марса Алам (Єгипет) прямі рейси з Києва, Харкова вас доставлять у найкрасивіше місце, де можна побачити найрізноманітніший підводний світ.

  Для любителів далі і небюджетно, є прямі рейси на Мальдіви, до Мексики, на Сейшельські острови, до Кенії. До речі, в Кенії ми можемо клієнтам поєднати відпочинок на океані та круте сафарі національними парками Кенії, тут побачимо дикий світ, погодуємо жирафів і зробимо крутанські фото.

  А перед Новим Роком для створення настрою рекомендую відвідати різдвяні ярмарки в Європі. Це дуже атмосферно, смачно, п’яно, романтично, гарно. Міста перетворюються на казкові пряникові місця. Можна блукати по крамницях і насолоджуватися покупками подарунків для своїх близьких, потім приїхавши додому у вас точно буде найсмачніше олів’є та найігристіше шампанське!

  Знаєте, я абсолютно впевнена, що рай – це рукотворна річ. Тому все залежить від нас самих.

  Світлана, тревел компанія зараз це про гроші чи більше для душі? Українці, на жаль, не найактивніші туристи.

  Знаєте, коли виходиш на певний рівень зрілості, то розумієш, що не все за гроші. Все ж таки у кожного з нас є своя місія, яку нам потрібно виконати в нашому житті. Спочатку ми вчимося, набуваючи гіркого досвіду помилок, ростемо на труднощах, виконуємо всі свої соціальні зобов’язання, а потім приходимо до сенсу Буття. Я не можу сказати, що туризм для мене хобі, це справа, якою я захоплена. Адже Подорожі для мене – стиль життя. Я вивчаю себе через подорожі, це найкрутіший інструмент в особистісному зростанні.

  Які плани компанії на наступний рік? Чи плануєте нові напрямки?

  Плани наші скромні – масштабувати компанію вдвічі до лютого 2022 р. Чую треба відкривати ще один офіс та розділяти напрямки у роботі з клієнтами. Відокремити масовий сегмент від індивідуального. Планую взяти франчайзинг від великого туроператора та максимально діджиталізувати маркетинг компанії.

  У планах – возити до свого авторського туру до Парижа та на Шрі Ланку. Хочу розвіяти міф про те, що Шрі-Ланка країна разового відвідування. А Париж хочу показати таким, яким я його люблю, не туристичними маршрутами, а особливим, із французьким шармом та естетикою. Можливо відвідаємо в цьому турі антикварні барахолки і торкнемося прекрасних старовинних речей, зі своєю історією.

  основатель агентства Go2travel Светлана Леханова

  Як зараз можна виділитись у вашому бізнесі? Конкуренція висока, УТП у всіх схоже. Якими інструментами просування ви користуєтесь?

  Так, у туризмі складна ситуація з конкуренцією, виділитися можна за рахунок власного бренду менеджера, показуючи свою експертність, виходити в прямі ефіри, збирати відгуки, а також робити прямий ефір з клієнтом з місця відпочинку. Масовий сегмент – це нескінченні знижки, акції, раннє бронювання. Індивідуальний сегмент – лише експертність та особисте відвідування тих місць, які пропонує агент, та бути готовим допомогти у всіх труднощах з якими може зіткнутися клієнт під час відпочинку. Наявність власного офісу в центрі міста, залучення клієнтів у свої спільноти та стати для них лідером думки так, щоб тобі довіряли беззастережно. Ще важливо підвищувати свій інтелектуальний рівень, весь час бути в пізнанні нового, адже іноді клієнту важливо поговорити про свої цінності, болі, собачки, кішечки або про переглянутий фільм. Багато хто почувається самотнім і розчарованим і тут ми теж таким людям на допомогу.


  Інтерв’ю підготовлено у рамках проекту «Інтерв’ю з нашими Клієнтами». Якщо Ви наш Клієнт, а ми досі не розповіли про ваш проект у блозі, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом для підготовки до публікації.

  5/5 - (2 голосів)