Хостовоі чинники ранжирування при SEO-аудиті сайту

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Сьогодні хочу розповісти вам про ту частину аудиту сайту, яка відноситься до перевірки хостових факторів. Ми розглянемо коректність використання редиректів на сайті, перевірку коректності використання сторінок з кодами відповіді 4 **, аналіз сторінки з кодом 404, а також як виправити виявлені помилки.

  Коректність використання редиректів на сайті

  Якщо на вашому сайті неправильно налаштовані редіректи, то це може привести до втрати статичної ваги, зміні вхідних сторінок і випадання сайту з індексу. А отже, і до погіршення ранжирування сайту.

  Помилки, які можуть привести до цього:

  • Використання багатокрокових редиректів (по можливості краще не допускати такого роду редіректи, щоб вони швидше спрацювали і передалося максимум посилального ваги). Приклад стандартної помилки: site.ru/truby/ppr-truby/ppr-truby-art-123 → 301 редирект на site.ru/ppr-truby/ppr-truby-art-123 → 301 редирект на site.ru/ppr- truby-art-123
  • Використання неправильного типу редиректу (наприклад, замість 301 редиректу використовується тимчасовий 302). Хоча пошукові системи зараз однаково їх розуміють і ранжирують, все одно при переїзді сайту з http на https або з одного домену на інший (наприклад, при покупці ТМ в Україні сайт може перейти в доменну зону .ua), краще використовувати 301 редирект.
  • Використання редиректу замість rel = “canonical”, або використання мета-тега refresh замість 301 редиректу.
  • Застосування будь-яких редиректів для txt.
  • Редирект на зовнішній ресурс з внутрішнього посилання.
  • Редирект на сторінку, яка віддає код відмінний від 200 OK. (Редірект повинен вести на правильно працюючу сторінку, що віддає код 200).
  • Редирект між сторінками з різним контентом.

  Корректность использования редиректов на сайте

  Перевірка коректності використання сторінок з кодами відповіді 4 **

  При проведенні аудиту сайту дуже важливо виявити такі помилки і виправити їх, так як наявність 4 ** помилок може призвести до погіршення поведінкових факторів, втрати статичної ваги і навіть втрати грошей. Наприклад, якщо сторінка замовлення послуги / товару віддає замість 200 ОК – код 404, а значить недоступна для користувача.

  На сайті не повинно бути таких помилок:

  • Неіснуюча сторінка віддає код відповіді відмінний від 404.
  • Існуюча сторінка віддає код 404.
  • Сторінка повинна бути видалена з індексу, але замість коду 410 віддається 404. 410 Gone ( «що знаходиться на відстані») дозволяє видалити документи швидше.
  • Змінилася адреса сторінки, але не проставлено редирект.

  Проверка корректности использования страниц с кодами ответа 4**

  Аналіз сторінки з кодом 404

  Сторінка з кодом 404 має:

  • зберігати дизайн сайту;
  • давати користувачеві можливість повернутися назад або на головну сторінку;
  • давати можливість відвідати важливі розділи сайту;
  • віддавати код відповіді 404.

  правильное оформление 404 ошибки

  Сторінка 404 і маркетинг

  Також 404 сторінку Ви можете використовувати в своїх маркетингових цілях, наприклад, подивіться добірку 404 помилок, які використовую різні бренди.

  404 помилка і редирект

  Є ще 1 практика роботи з 404 помилками. Наприклад, замість 404 помилки користувач редиректиться на головну сторінку сайту. Це буває виправдано в разі, коли сайт дуже великий і старий і встежити за появою і виправленням битих посилань дуже важко. Також користувачі люблять ділитися посиланнями на форумах та інших зовнішніх сайтах, а з плином часу посилання «застарівають» (товар видалили з сайту, контент перенесли в інше місце, фільтр по товарах перестав працювати та інше). Якщо ми залишимо все як є, то втратимо багато зовнішнього посилального, тому що посилання на 404 помилки не беруть участі в ранжируванні сайтів. Якщо ж ми ставимо 301 редирект на головну сторінку, то весь контрольний «сік» буде передаватися на головну сторінку.

  Виправлення помилок

  Прикольное оформление 404 ошибки

  Для того щоб виправити всі 404 помилки, необхідно їх знайти.

  Зробити це можна за допомогою різних інструментів. Наприклад, Google Search Console, Screaming Frog SEO Spider і Netpeak Spider. Також можна використовувати сервіс СайтРепорт і інші подібні.

  Що ж робити після того, як ви знайшли помилки?

  Потрібно розібратися чому вони з’явилися і як їх виправити.

  • Якщо некоректно працюють редіректи, то необхідно налаштувати їх. Зробити це можна прописавши необхідні параметри в файл .htaccess (знаходиться в корені сайту).
  • Якщо 404 помилки знаходяться на самому сайті, то їх потрібно виправити (замінити на правильні посилання) або видалити.
  • Якщо посилання з зовнішніх ресурсів віддають 404 помилку можна спробувати зв’язатися з адміністрацією сайту і виправити непрацюючі посилання, але навряд чи вам хтось відповість. Тому краще налаштувати 301 редирект на більш релевантні посилання або на головну сторінку сайту.

  Не завжди є можливість виправити помилки самостійно. Якщо це ваш сайт, то з цим у вас не буде проблем. А якщо це сайт клієнта і у вас, наприклад, немає доступів до сайту. Який вихід? Необхідно зробити детальний звіт, де потрібно вказати на яких сторінках знайдені помилки і як їх виправити, як налаштувати редіректи (вказати необхідні директиви для файлу .htaccess).

  Наприклад, так:

  1. Необхідно виправити 404 помилки – налаштувати редіректи для url:

  URL з помилкою 404URL для редиректу
  http://kristall-shop.com.ua/tsepi-i-brasletihttp://kristall-shop.com.ua/tsepi
  http://kristall-shop.com.ua/image/data/Foto-k-statjam/Statjahttp://kristall-shop.com.ua/

  На сторінці http://kristall-shop.com.ua/kristall-blog/korall-v-ukrashenijah-iz-serebra-raznovidnosti-svojstva/ є текст «прикраса з коралом», виділений посиланням, але таким не є! Потрібно або зробити текст звичайним без тега a href, або додати коректну посилання.

  На сторінці http://kristall-shop.com.ua/kristall-blog/serebrjanye-ukrashenija-v-stile-boho-shik/ є текст <a href = “http://kristall-shop.com.ua/nabor -barselona “> <u> Барселона </ u> </a>, де посилання веде на 404 помилку, потрібно це посилання (http://kristall-shop.com.ua/nabor-barselona) замінити на http: // kristall-shop.com.ua/nabor-barselona1.

  Для малих / заголовних потрібно прописати директиву в htaccess:

  <IfModulemod_rewrite.c>

  RewriteEngine On

  RewriteRule[A-Z]-[E=HASCAPS:TRUE,S=1]

  # Пропускаємо секцію, якщо великі літери відсутні.

  RewriteRule![A-Z]-[S=28]

  # Заміна букв латинського алфавіту з A-Z на a-z.

  RewriteRule^([^A]*)A(.*)$ $1a$2

  RewriteRule^([^Z]*)Z(.*)$ $1z$2

  # Запускаємо повторний обхід, якщо є ще великі літери.

  # В кінці додаємо постійний редирект htaccess.

  RewriteRule[A-Z]-[N]

  RewriteCond%{ENV:HASCAPS}TRUE

  RewriteRule ^/?(.*)/$1[R=301,L]

  </IfModule>

  5/5 - (1 голос)