Як створити та масштабувати онлайн-школу

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 7 мин.

  Одним із найприбутковіших способів отримання доходу є запуск власної онлайн-школи. Це чудова можливість монетизувати багаж знань та отримувати стабільний прибуток. Цей спосіб передбачає розробку власної системи бізнесу у віртуальному форматі, яка має аудиторію та максимально розкручений та відомий бренд. Додатково онлайн школа відкриває широкі перспективи для подальшого зростання, дозволяючи збільшити свій прибуток до мільйонного масштабу.

  маркетинговое агентство

  Що таке онлайн-школа

  Процес навчання та здобуття будь-яких нових знань з метою підвищення кваліфікації довгий час носив виключно офлайн-формат. Нерідко потрібно подолати велику відстань, щоб зустрітися з викладачем, пройти урок і витратити зайвий час і гроші. Додаткову складність становив потік охочих отримати знання від експерта, який не вміщався в одну аудиторію. В результаті пройти навіть платне навчання вдавалося не всім, а доступ до дійсно якісної та корисної інформації був обмежений.

  Завдяки сучасним цифровим технологіям навчатись тепер можна в онлайн-форматі, не витрачаючи зайві фінансові та часові ресурси. Аудиторія, яку збирає експерт, який дає нові знання, тепер не має обмежень і може бути багатомільйонною. При цьому кожен бажаючий навчається у комфортних для себе умовах. Онлайн-школа – це бізнес, заснований на подачі якісної та корисної інформації, яка дозволяє покращити свою компетентність у вибраному напрямку, придбати нову професію та розпочати власну справу.

  Подібний процес навчання – чудовий спосіб збільшити свій дохід. Головне — правильно організувати систему онлайн-школи, зробити подачу матеріалу зручною та якісною.

  Ключові ролі онлайн-школи

  Запуск будь-якої онлайн-школи вимагає роботи в команді, впоратися з розбудовою інформаційного бізнесу одній людині не під силу. Як експерти можуть бути задіяні будь-які фахівці — маркетологи, коучі, менеджери вищої ланки, досвідчені співробітники відділу продажу тощо. Вибір викладачів, які проводять навчання, залежить від спрямованості онлайн-школи.

  Першорядними фігурами в організації віртуального навчання є експерт, який дає знання, та продюсер, який займається продажем курсів та всіма фінансово-технічними питаннями. В одній онлайн-школі таким чином може бути кілька експертів, якщо планується не один напрямок подачі знань аудиторії.

  Основні функції, які виконує експерт в онлайн-школі:

  1. Складання інформаційного контенту, який поступово передаватиметься клієнтам школи, що навчаються.
  2. Проведення спільних онлайн-зустріч та індивідуальних віртуальних консультацій, якщо цей момент передбачений курсом.
  3. Перевірка виконання домашніх та індивідуальних завдань.
  4. Участь у зворотному зв’язку за умовами, які є в онлайн-школі. Наприклад, клієнти можуть зв’язуватися з коучем у певний час за допомогою месенджерів або відеозв’язку.

  Експерт – ключова роль носія знань, за які готова платити вдячна аудиторія, яка відвідує його вебінари та онлайн-зустрічі. Однак будь-які дії цього фахівця виявляться марними та безрезультатними без участі хорошого продюсера, котрий дозволяє якісно піднести навички учням. Онлайн-школа вимагає розкрутки та реклами, що підвищить її популярність та створить потік бажаючих отримати новий багаж знань.

  Функції продюсера, який відповідає за просування навчального бізнесу:

  • «упаковка та презентація» пропонованих курсів;
  • пошук клієнтів на онлайн-зустрічі;
  • розробка та впровадження реклами, яка підвищує популярність онлайн-школи;
  • здійснення фінансових дій – прийом оплат, відстеження продажу курсів;
  • створення та впровадження планів щодо масштабування онлайн-школи.

  Діяльність продюсера, проте, немає сенсу без наявності хорошого експерта, чиї знання перший має продавати. Для невеликих онлайн-шкіл прийнятне поєднання одразу двох посад. У такому разі експерт сам себе «просуває» і дбає про продаж власних знань для готової їх купувати аудиторії. З розвитком інформаційного бізнесу поєднувати у собі дві посади досить важко.

  Основні етапи запуску онлайн-школи

  Створення онлайн-школи тільки здається трудомістким процесом, насправді впоратися із завданням зможе навіть людина, далека від бізнесу. Головне, слідувати загальноприйнятій покроковій технології, яка дозволить швидко сформувати, правильно подати та розкрутити проект.

  Аналіз ринку та цільової аудиторії

  4P: Product, Price, Promotion, Place

  Будь-який бізнес завжди починається з аналізу конкуренції у вибраній ніші, який включає дослідження ринку, а також потреби потенційної цільової аудиторії. Не обійшло це стороною і створення онлайн-школи, де для стабільного доходу та набуття популярності серед клієнтів слід грамотно виділитися.

  Коли вибрано напрямок діяльності, в якому експерт планує ділитися своїми знаннями, необхідно проаналізувати обрану нішу. Для цього потрібно вивчити компанії, які мають успіх у заданому сегменті. Зібрати необхідну інформацію допоможуть спеціальні сервіси, пошукові системи, а також живе чи віртуальне спілкування з іншими експертами.

  Основні моменти, на які важливо звернути увагу:

  • ціна пропонованих курсів;
  • способи просування послуг;
  • як відбувається формування доходу;
  • які компанії є на ринку, приблизний рівень конкуренції;
  • зразкові пакети послуг, що вони включають;
  • реальні відгуки клієнтів, що пройшли навчання, тут важливо врахувати негативні думки, щоб не повторювати чужих помилок.

  Проаналізувавши отриману інформацію, можна скласти зразковий проект майбутньої онлайн-школи. Головне питання — яку проблему вирішуватиме бізнес, сюди входить не лише визначення портрета цільової аудиторії, а й те, які проблеми ЦА вирішуються.

  Додаткові питання, відповіді на які дозволять експерту чи продюсеру скласти правильну робочу схему майбутнього бізнесу:

  1. Що являє собою новий продукт, чим він якісно відрізняється від існуючих?
  2. Що буде кінцевим результатом пропонованого навчання – що отримає клієнт, пройшовши курс?
  3. Скільки коштує навчання в онлайн-школі щодо розцінок, що існують у обраній ніші?

  Найкраще при розробці ефективної стратегії просування вибрати один профіль навчання в онлайн-школі. З набуттям досвіду можливе розширення до значних масштабів.

  Вибір концепту та формату навчання

  Этика делового общения

  Головний момент у виборі формату та концепту навчання – результати, які отримають клієнти, пройшовши обраний курс школи. Зазвичай це:

  1. Передача знань. Це найпростіший і найшвидший спосіб отримати стабільний дохід від відеоуроків, циклу статей або живих вебінарів, які можна продавати клієнтам. Щоб поліпшити результат, можна запропонувати практичні завдання для закріплення матеріалу з перевіркою експерта. Сам собою курс передачі знань зазвичай приносить багато прибутку, проте використання тестування наприкінці значно підвищує його вартість.
  2. Другий концепт навчання, який є більш прибутковим для будь-якого інформаційного бізнесу, — набуття навичок для аудиторії, що проходить курси. Завдання експерта — не просто поділитися своїми знаннями, а й переконатись, що слухачі можуть застосовувати їх на практиці. В результаті клієнт отримує цінний досвід та самостійно вирішує проблеми з первинною підтримкою вчителя. Вартість таких курсів, які часто містять виконання певних завдань зі звітами в різних форматах, набагато вища за просту передачу знань.
  3. Третій варіант – своєрідний вид консалтингу, який передбачає тривалу підтримку експерта. Коштує подібний пакет послуг набагато дорожче.

  Онлайн-школа — область великих можливостей, де є безліч форматів навчання, які не вимагають особистих зустрічей клієнта та експерта. Найбільш бюджетний варіант – створення авторських статей. Для ефективнішого розвитку інформаційного бізнесу краще підкріпити подання знань вебінарами, відеоуроками, онлайн-консультаціями.

  В ідеалі створити повноцінний онлайн-курс, який міститиме всі необхідні матеріали. Їхнє подання здійснюється за розкладом, де присутні як лекції, так і семінари.

  В якості платформи для проведення живих уроків ви можете вбудувати та кастомізувати на сайті вашої онлайн-школи спеціальну систему, яка є зручним інструментом з необхідними функціями для проведення ефективних відеоконференцій. Крім того, ви можете керувати всіма своїми співробітниками та проводити одночасні онлайн-уроки в обліковому записі вашої Організації.

  Запуск пробного курсу

  Щоб перевірити попит на інформаційний продукт і не витрачати час на впровадження одразу всієї системи навчання, яка може виявитися неефективною, бажано запустити пробний урок. Він є «малюнком» курсу, що дозволяє перевірити правильність обраного напрямку.

  В якості пробного уроку може бути невелике відео або цілий лендінг, які приваблюватимуть клієнтів на навчання в онлайн-школі. Аналіз отриманого результату зацікавленості потенційних покупців дозволить відповісти питанням, чи буде повноцінний пакет послуг ефективним.

  Розробка основного продукту

  Розробляти повноцінний пакет слід не перериваючи продажі пробного курсу, за умови, що отримано високі результати. Важливі етапи:

  • створення структури;
  • підготовка матеріалів;
  • формування перевірочних вправ.

  Останній етап суттєво підвищує мотивацію студентів.

  Розробка воронки продажів

  За допомогою воронки продажів організується ефективна маркетингова модель шляху клієнта від знайомства з запропонованою послугою до моменту її оплати. Докладніше про те, як її створити та покроково впровадити, можна почитати за посиланням.

  Налаштування клієнтського потоку та точок торкання

  Після створення воронки продажів важливо забезпечити в неї постійний приплив клієнтів. Головні інструменти для зростання відвідуваності:

  • форуми та майданчики відповідної тематики;
  • SEO-оптимізація, контекстна реклама;
  • реклама у соцмережах;
  • арбітраж та СРА;
  • реклама у лідерів думок та інші доступні засоби онлайн-маркетингу.

  Головною точкою торкання клієнта із пропонованими послугами є сайт онлайн-школи. Додатково можна створювати розсилки, вести блог, пропонувати марафони.

  Як масштабувати онлайн-школу

  З метою розширення інформаційного бізнесу та збільшення доходу від онлайн-школи необхідно провести її масштабування. Ефективні інструменти зростання прибутку:

  • створення міні-курсів;
  • збільшення цін;
  • додавання напрямків, підвищуючи таким чином асортимент пропонованих послуг;
  • співпраця з партнерками — зазвичай вимагає менше вкладень, ніж самостійне масштабування.

  Додатковий варіант масштабування, що підходить для розкручених онлайн-шкіл, – продаж франшизи. Це дозволить розширити ринок збуту інформаційного продукту без витрат.

  5/5 - (1 голос)