Як вибрати тему для статті? ТОП-13 найпопулярніших джерел для пошуку ідей

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Не знаєте як вибрати тему статті? Пропоную список з 13 (моє улюблене число) найпопулярніших джерел для пошуку ідей для контенту, який би зацікавив Вашу цільову аудиторію. З прикладом по кожному пункту.

  як вибрати тему для статті

  Як вибрати тему для статті: 13 джерел

  Пошукові системи

  Як SEO-фахівець я люблю користуватися цим прийомом, особливо мені цікаві питання, які користувачі пишуть в рядку пошуку. Для цього скористайтеся сервісами Google Keywords Planner і Serpstat. Введіть ключове слово (тему) і питання. Наприклад, «що + маркетинг».

  В Яндексі Ви також можете подивитися колонку «Що ще шукали люди, які шукали «ключове слово», де також добре черпати ідеї або робити мікс.

  В англомовному інтернеті дуже популярні статті «How to», особливо якщо вони супроводжуються ще й оптимізованим під Youtube відео.

  Приклад: Як стати копірайтером? 3 простих кроки

  Google Alerts

  Це оповіщення від Google про появу нового контенту, дуже корисний інструмент не тільки для черпання ідей, а й для відстеження згадок про Вас, Вашої компанії, ключових співробітників тощо. (Тобто для роботи з репутаційним менеджментом – SERM); виявлення плагіату та ін. Він оновився в березні 2014 року і тепер є можливість вибрати мову і регіон.

  Twitter

  Twitter – це найоперативніший засіб масової інформації. Ви можете користуватися пошуком за ключовими словами в самому мікроблозі для глибшого аналізу і моніторингу цікавих повідомлень.

  Тематичні новини, ресурси, форуми

  Думаю, що в кожній ніші є свій профільний сайт, соціальна мережа і професійний форум, де спілкуються як потенційні клієнти, так і експерти, продавці.

  Сервіси питань і відповідей

  Найпопулярніші знову ж від пошукових систем:

  Наприклад: Як дізнатися відвідуваність чужого сайту?

  Товариства в соціальних мережах

  На жаль, зараз люди в спільнотах більше поглинають контент, ніж генерують його самі, але все-таки деякі ідеї для контенту в обговореннях і коментарях можна виловити.

  Приклад: Як стати SEO фахівцем?

  Вебінари, семінари, конференції

  Взагалі, на всіх цих заходах дуже люблять ставити цікаві, а іноді й провокаційні питання. Тримайте вухо в гостро і записуйте!

  Коментарі

  Тут я маю на увазі не тільки коментарі у Вас в блозі, але також на інших сайтах, в соціальних мережах і взагалі, все, що викликає бурхливу дискусію має бути Вам цікаво.

  Листи читачів

  Як приклад приведу лист одного мого читача, який попросив відповісти на питання про створення нового сайту туристичної тематики.

  Книги

  Читайте книги та буде Вам щастя! Після прочитання дійсно якісної книги народжується маса ідей, тому що інформація проходить через Ваш індивідуальний досвід, свідомість і картину світу. Тому неоднаковий ефект для різних людей дає прочитання однієї й тієї ж книги.

  Історія

  Мабуть, уроки історії були одними з найулюбленіших не тільки у мене.

  Приклад такої статті у мене на сайті: “Що таке браузер і як він працює. Історія розвитку”

  FAQ або глосарій

  Приклади:

  Щось нове, авторське лайф-хак, досвід

  Приклад: Перевірка на потрапляння в спам: скоринг email-розсилки.

  Для автоматизації всіх процесів, викладених вище я використовую Content Strategy Helper, який більше підходить для роботи в буржунеті.

  Якщо з ідеями зовсім зле, скористайтеся генераторами тем для постів. Хоча вони краще працюють з англійською мовою. Ось кілька таких сервісів:

  Як вибрати тему для блогу?

  У разі, якщо ви вирішили зайнятися створенням блогу, то в першу чергу, потрібно визначитися з цілями, які ви перед собою ставите. Наприклад, якщо ви прагнете наповнювати контент ресурсу цікавими та унікальними статтями, які зможуть зацікавити потенційних відвідувачів, то знайте, є можливість непогано заробляти таким чином.

  Але для початку, потрібно визначитися з темою, адже вона відіграє важливу роль. Врахуйте, ви повинні писати виключно ті статті, тематика яких є актуальною, цікавою для користувачів. Але це не означає, що потрібно писати навіть про те, у чому ви не розбираєтеся, адже утримувати сайт про медицину, не вийде людині, що є професіоналом в області програмування.

  Як вибрати тему для статті в блозі?

  Врахуйте, що насправді найбільше прибутку отримують виключно ресурси комерційних тематик, тому варто взяти це на замітку. Навіть якщо відвідуваність таких проектів нижче, врахуйте, що вартість реклами будуть в рази більше, керуйтеся цим принципом. В цілому, щоб можна було оцінити прибутковість обраної вами теми, необхідно скористатися пошуковими системами.

  Для цього слід задати запит, і подивитися результати видачі, якщо ви помітили багато реклами, то відповідно тематика є прибутковою.

  Звичайно, будучи новачком, навряд чи вийде підтримувати проект комерційної тематики, адже дійсно зробити це не так вже й просто. Тому бажано вибирати теми, які зможуть принести потік відвідувачів, але в них ви розбираєтеся самі. Наприклад, сюди належать чоловічі, жіночі портали, кулінарні сайти тощо.

  Врахуйте відразу, що насправді прибуток подібних проектів не є великим, але знову ж таки, це непоганий старт, адже потрібно з чогось починати. Більш того, не потрібно забувати про те, що в популярних тематиках, як правило, завжди багато запитів і велика конкуренція. Тому постарайтеся охопити не всю тему відразу, а зосередитися на вузьких сферах.

  Все це означає лише те, що можна, наприклад, писати не про харчові продукти, як роблять всі, а тільки про чай.

  У разі, якщо ви не розбираєтеся в тій чи іншій тематиці, але бажаєте наповнювати контент ресурсу саме такими статтями, звертайтеся за допомогою до професіоналів.

  5/5 - (1 голос)