Просування інтернет-магазину в соціальних мережах: повний гайд

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 10 мин.

  У цій статті ми постаралися викласти максимум про просування інтернет-магазинів в соціальних мережах. А ви постарайтеся дочитати до кінця.

  Основи SMM

  маркетинг в социальных сетях

  SMM (social media marketing) – він же маркетинг в соціальних мережах. Щоб зрозуміти як працює і з якого боку підходити до розкручування бізнесу в соцмережах, необхідно зрозуміти чого один від одного хочуть обидві сторони.

  Що хочуть власники бізнесу від соціальних мереж?

  1 місце, воно й не дивно, – це прибуток. Тому більшість цілей завжди заточене під продажу. Продажі акційних товарів, новинок, терміново і багато.

  2 місце – це створити співтовариство споживачів. Спільноту лояльної аудиторії, яка б до кінця своїх днів залишалася їх клієнтами і захищала їх переваги над конкурентами.

  3 місце – це вже більш довгострокові, але тим не менше все одно здійсненні завдання – імідж і грамотне позиціонування бренду.

  Що хочуть споживачі від соціальних мереж?

  Тут все просто:

  1 місце і єдине – спілкування.

  Так що, всі ваші бажання з просування магазину в соціальних мережах повинні бути ретельно продумані і якісно інтерпретовані, з урахуванням бажань споживачів. А для цього необхідно правильно визначити свої цілі, про них нижче:

  Головні цілі SMM

  • Підвищення впізнаваності;
  • Поширення інформації про продукт;
  • Підтримка спілкування з цільовою аудиторією;
  • З’ясування потреб аудиторії;
  • Усунення негативу;
  • Оперативні консультації;
  • Додатковий трафік в інтернет-магазин;
  • Лідогенерація і продажі;
  • Швидке поширення необхідної інформації.

  Коли ви вже вирішили, яка мета у вас в пріоритеті, тож, прийшов час приступити до роботи по впровадженню та розкрутці вашого інтернет-магазину в мережі. А виконувати цю роботу необхідно крок за кроком, послідовно виконуючи всі етапи. Тільки так ви зможете претендувати на успіх! Ну а тепер розглянемо, які ж це етапи.

  Етапи SMM просування інтернет-магазину

  Етап 1. Вибір своєї соціальної мережі і визначення стратегії

  На цьому етапі вам вже необхідно чітко знати хто ваша цільова аудиторія, як і чим вона живе і дихає. Це стане однією з ваших відправних точок при виборі соцмережі. А також розуміння що з себе представляє кожна соцмережа. Але тут вже ми зможемо вам допомогти. Тож почнемо:

  Facebook

  В першу чергу – це контент. А якщо конкретніше, то діловий і розважальний контент тут публікується майже в рівному співвідношенні. Тому фейсбук стає якоюсь подобою бізнес-середовища. Так як люди тут можуть укладати угоди, просувати не тільки свій особистий бренд, а й товари з послугами.

  Друга особливість – це реклама. Її функціонал – не може не вражати. Безліч метрик для відстеження ефективності кампаній, різні види плейсменту (в тому числі і інстаграм).

  І остання, але при цьому одна з головних особливостей – це аудиторія. Справа в тому, що характерною рисою аудиторії в фейсбуці є те, що вона вважається найбільш платоспроможною порівняно з іншими соцмережами. В основному це жителі великих міст у віці від 30 до 45 років. Тому, це прямо-таки золота жила для е-комерс продуктів.

  Instagram

  продвижение через instagram

  Контент інстаграма – це візуал. Фото / відео / анімації. Текст йде швидше як доповнення. Для багатьох користувачів сторінка в інстаграм виступає чимось із розряду особистого фотоальбому, так як в основному це фото з повсякденного життя, свят і подорожей.

  Реклама. Інстаграм – це саме те місце, де частіше купують очима, а не розумом. Так як головний його коник, як ми вже сказали вище, візуал. Тому, якщо ваша реклама про красу і естетику, то інстаграм – це ось прямо для вас!

  Аудиторія тут буде молодше, ніж на фейсбуці, оскільки близько 90% користувачів тут у віці до 35 років. Відповідно, ця публіка менш платоспроможна. І тому доцільніше просувати тут той бізнес, який націлений на молодшу аудиторію.

  Youtube

  Останні 5 років, контент, як і сам ютуб, активно розвивався. Якщо ще зовсім недавно це були в основному смішні ролики, записи з місця подій, всілякі челленджі, вірусні ролики і трейлери на фільми, то зараз вже все зовсім інакше. Разом зі зростанням аудиторії і подорослішав контент. І тепер там приблизно в рівній пропорції переважають розважальні та навчальні відео.

  У плані реклами ютубі теж є чим виділитися в кращу сторону, на тлі своїх «колег». Перш за все – це ціна реклами. Тут на переходи по посиланням витрачається в рази менше, ніж на інших популярних соціальних мережах. Але при цьому ютуб зміг зберегти якість. Так як показники у цих кліків ну дуже радують. За даними статистики, більше 80% користувачів звертають увагу на рекламу, близько 50% приймають рішення відвідати сайт і трохи більше половини потім виявляють інтерес до рекламованого продукту.

  Як ми вже писали раніше, ютуб дуже змінився за останній час. Теж саме, власне, сталося і з аудиторією. Раніше це був вік від 18 до 34, тепер же це 18-40 (і ця аудиторія становить аж 90%). А, втім, воно й не дивно. Просто аудиторія виросла за п’ять років і, відповідно, стала більш платоспроможною.

  Vkontakte

  продвижение вконтакте

  Це мережа, де розважальний контент превалює над діловим. Справедливості заради варто визнати, що це не означає його повну відсутність, але до Фейсбуку в цьому плані не дотягує. Хоча, Вконтакті є найпопулярнішим російським аналогом Фейсбуку.

  Аудиторія тут переважно молода, з невеликим перекосом в чоловічу сторону. В основному це 15-30 років. Так, здогадатися не складно, що за рахунок такого віку це не дуже платоспроможна аудиторія. Але! Зі світу по нитці, як то кажуть. Загальний обсяг споживання тут цілком собі достатній, щоб розглянути цю аудиторію для просування свого бізнесу.

  Реклама інтернет-магазину ВКонтакті. З цим при просуванні магазину ВКонтакті все в порядку. Тут тобі і таргетинг (майже як в фейсбуці, але зі своїми нюансами), і кросспостінг, і реклама в спільнотах і просування записів. Загалом, відмінний варіант, для майже всіх видів кампаній на просторах СНД.

  Однокласники

  Ще одна російська мережа. Контент тут трохи «запізнілий» – зазвичай це жарти, мемчікі, демотиватори (так, навіть самі олдскульні), в загальному, то, що було при просуванні інтернет-магазину ВКонтакті 1-2 роки тому. Тобто основний сегмент – це розважальний контент. (Ну і котики, звичайно, як ми взагалі могли забути про котиків).

  Однокласники – це сама жіноча аудиторія! Так, можливо, ви скажете, ну і що тут такого, в інстаграм теж більше жінок. Але це зовсім різні цифри, адже тут їх аж 80%! Основний вік – 25-50 років.

  Вбудованого рекламного кабінеті, як у Фейсбуці або ВКонтакті тут немає, однак рекламуватися тут все ж можливо. Її можна запустити через платформу MyTarget. Але найкорисніша річ у ОК, з точки зору просування, – це вірусність. Адже оцінка «Клас» – це автоматичний репост. Ну хіба не краса?

  LinkedIn

  Що буде, якщо прибрати весь розважальний контент з Фейсбуку? LinkedIn! Так, саме так, а все тому що, хоч тут і можна вступати в групи, вести / читати блоги, в основному всіх хвилюють переважно виробничі питання.

  Аудиторія тут трохи старше, ніж в інших соц мережах (30-49). І більш чоловіча. Оскільки цю мережу називають «соц мережею для професіоналів», то купівельна спроможність тут дуже велика. Також, варто згадати, що велика частина цієї аудиторії належить до IT-сфери.

  Просування через таргетовану рекламу тут влаштовано досить своєрідно. Наприклад, тут є деякі обмеження, як за змістом, так і за формою. І один з них: система не пропустить номер телефону в тексті оголошення та не дасть посилання на сторінку з спливаючим вікном. Однак є і приємні моменти. Свою аудиторію тут ви зможете налаштувати не тільки за географією, статтю і віком, але і за такими критеріями, як назви компанії, посада, освіта, декларовані навички, групи та ін.

  Що ж, сподіваюся, це вам трохи допомогло визначитися, тому йдемо далі. Коли соціальна мережа для просування вашого інтернет-магазину обрана – ми переходимо до 2 етапу.

  Етап 2. Створення групи або сторінки

  Насамперед потрібно вибрати, як саме ви будете представляти ваш інтернет-магазин. Буде це група кампанії або ж публічна / бізнес сторінка, а може просто сторінка співробітника. Все буде залежати від соціальної мережі, яку ви виберете.

  Етап 3. Оформлення

  Готов ли Ваш Instagram-аккаунт к рекламе?

  Не варто нехтувати цим етапом. Так як тепер це обличчя вашої кампанії. Заповніть всілякі поля. Дайте потенційним клієнтам якомога більше про себе інформації. І не забувайте про фірмовий стилі. Не потрібно робити аби як і сподіватися на краще. (Це ж обличчя компанії, пам’ятаєте?)

  Детальніше читайте: Чек-лист «Чи готовий Ваш Instagram-акаунт до просування»

  Етап 4. Наповнення

  Коли сторінка / група готові – пора починати її заповнювати. Найкраще, якщо ви будете прописувати контент-плани на місяць вперед. Ну або хоча б на тиждень. Але при цьому все одно потрібно тримати руку на пульсі і стежити за тим що відбувається в світі, щоб в потрібний момент завжди можна було включити просування актуального поста.

  І при складанні контент-плану, врахуйте, він повинен відповідати хоча б одному з пунктів, а краще, щоб усім відразу:

  • розв’язувати задачі;
  • викликати емоції;
  • бути в тренді.

  Етап 5. Отримання первинних лайків і накрутка

  Так, щоб зрушити з мертвої точки – доведеться трохи накрутити. Так реальність така, що мало хто лайкне публікацію, на якій мало лайків і такаж справа йде і з підписками.

  Але тут головне не вдаритися в усі тяжкі і не купити собі «мертві душі». Це ніяк справі не допоможе, а тільки в мінус вам потім піде. Уже з’явилася величезна безліч адекватних сервісів масфоловінгу, де вам додасться не тяжкий вантаж ботів, а реальні люди.

  Детальніше читайте: 38 програм і сервісів для розкрутки і просування в Інстаграм

  тесто по социальным сетям

  Етап 6. Методи просування та способи реклами в соціальних мережах

  Існує кілька методів просування.

  • Таргетована реклама.
  • Посилання на сайт вашого інтернет-магазину.
  • Посилання на особистих сторінках (репости постів і тд).
  • Реклама у лідерів думок.
  • Посіви в групах.

  Ми рекомендуємо використовувати хоча б три з них. Два – це посилання на сайті і на особистих сторінках. Для того, щоб вибрати третій, необхідно протестувати всі способи, щоб зрозуміти, який дає вам більший результат.

  Детальніше читайте: SMO оптимізація сайту або Інтеграція соцмереж з сайтом.

  Етап 7. Аналітика

  Як би це сумно не було, використання тільки перерахованих вище трьох методів для повноцінного просування недостатньо. На цьому наша розкрутка інтернет-магазину в соціальних мережах не закінчується. Постійно потрібно публікувати новий матеріал, влаштовувати різні активності для ваших підписників (опитування, конкурси, заходи, трансляції і т.д.). Крім цього не забувайте стежити за тим, в який час і дні вони найбільше залучені, які теми найкраще заходять, і яка частота постинга сприймається найкраще вашою аудиторією.

  Детальніше читайте: 40 інструментів для аналітики соціальних мереж.

  Загалом, це і є основний must have. Природно, на цьому робота над просуванням інтернет-магазину в соціальних мережах не закінчується, вона тільки починається. Тому що це величезна праця, на яку йде багато часу, сил, ідей і іноді нервів. Адже, як і всюди, тут можуть виникнути складності.

  Курсы интернет маркетолога

  Складнощі і способи їх вирішення

  • Результати. Щоб у вас не сталося ситуації з «очікування і реальність», скажемо відразу: На вас не звалиться відразу ж мільйони клієнтів і продажів. Для всього потрібен час і гроші!!! Наберіться терпіння і продовжуйте шукати свою ідеальну формулу.
  • Терміни. Виконання планів чітко в строк – це звичайно добре. Але будьте реалістами. Не треба заганяти себе в жорсткі рамки. На деякі речі іноді потрібно трохи більше часу, ніж ви на то розраховуєте. Перед початком – завжди грамотно продумувати що, як, коли і навіщо ви будете робити. А краще залишайте в запасі трішки більше часу (ну про всяк випадок, а хіба мало).
  • Результатів все одно немає. Начебто зробили все правильно, а нічого не виходить і хоч вовком вий тепер. Не впадайте у відчай, можливо, взагалі справа в невдалому зображенні, аудиторії, конкурсі і т.д. Тестируйте все! Дуже складно відразу вгадати, що саме може вистрілити. Іноді підсумковий варіант може взагалі не збігатися з вашими припущеннями.
  • Чіткий план. Дуже легко і зручно, коли все йде одне за іншим, хвилина в хвилину, і ти точно знаєш, що буде далі. Але це не той випадок. Немає якоїсь однієї універсальної формули для всіх проектів. Рано чи пізно все може піти не за планом. І це нормально, в цьому немає нічого страшного. Якщо ви впораєтеся зараз, то далі ви вже будете знати, що робити.

  Підсумуємо?

  Якщо після прочитання цієї статті ви все ще не передумали просувати інтернет-магазин в соц мережах, то по-перше: ми дуже раді! А по-друге: ви повинні розуміти, що перед вами відкривається безмежне поле реклами! І нерозумно буде не скористатися цим. Але для всього потрібен час. Час і досвід. Головне в цій справі – набратися терпіння і не впадати у відчай, а продовжувати шукати свою унікальну формулу успіху!

  4.7/5 - (3 голосів)