Як зробити аналіз посилальної маси сайту правильно?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 5 мин.


  Давайте уявимо, що у вас є своє SEO-агентство. І у вас з’явився новий клієнт, який хоче, щоб ви просували його сайт. До того, як брати даний ресурс в роботу, я б радив провести ретельний аналіз посилальної маси сайту. Чому саме аналіз посилального профілю?

  Річ у тому, що на практиці часто набагато простіше виправити недоліки у внутрішній оптимізації, ніж позбутися від неякісних посилань.

  Сам клієнт не завжди знає, що саме робилося (і робилося щось взагалі) із зовнішньої оптимізації раніше. Більш того, багато недбайливих оптимізаторів часом навіть не інформують свого клієнта про те, які роботи вони проводять з його сайтом.

  І це дуже поширена проблема, яка спостерігається дуже давно, ще в 2005 році з’явився перший фільтр від пошукових систем за маніпуляції зовнішньою посилальною масою, але про це докладніше Ви зможете прочитати в статті “Історія лінкбілдінга“.

  Тому перед тим, як робити будь-які обіцянки і пропозиції клієнту, я раджу ретельно перевірити кількість посилань сайту, що надійшов в роботу. Як же це зробити?

  Як провести якісний аналіз посилальної маси?

  Перш за все давайте розберемося з критеріями якості. Як провести хороший аналіз посилального профілю? Для цього варто визначитися, який профіль варто вважати якісним. Я виділив 8 основних критеріїв, за якими досить швидко можна визначити якість посилальної маси практично будь-якого сайту. Правда, для цього знадобляться певні інструменти. Отже, на що звернути увагу при перевірці посилальної маси сайту?

  1. Загальна оцінка

  Общая оценка ссылочной массы

  Заходимо в Ahrefs – кращий інструмент для оцінки посилальної маси на сьогоднішній день.

  І дивимося кількість посилань доменів і сторінок.

  Це виглядає так:

  Такий побіжний аналіз посилальної маси ні про що не розповість. Але ви зможете оцінити приблизний обсяг робіт по лінкбілдінгу, який був зроблений для сайту. Тому переходимо до більш серйозної оцінки.

  До речі, якщо немає можливості використовувати Ahrefs для відстеження беклінків, можете використовувати http://openlinkprofiler.org/.

  2. Різноманітність

  Природний контрольний профіль сайту повинен бути максимально різноманітним. Іншими словами на сайт повинні посилатися блоги, форуми, сайти новин, соціальні мережі, сервіси питань і відповідей і т.д.

  Як визначити: досить зробити вивантаження посилань сайту за допомогою Ahrefs і хоча б візуально оцінити донорів по урлам. Справа в тому, що якщо у сайта пара десятків тисяч посилань, оцінити кожну з них складно фізично. Оцінюємо вибірково. Вивантажуємо всі посилання в таблицю. За допомогою внутрішнього пошуку екселя можна пошукати різновиди сайтів по частині урла. Припустимо, можна шукати “blog”, “forum”, “news”, “vk.com”, “twitter” і далі в такому ж дусі.

  Як це допоможе? Даний аналіз допоможе вам скорегувати кількість посилань стратегію в плані підбору майданчиків для отримання посилань. Все просто. Якщо ви бачите, що на сайт не ведуть посилання з блогів, то вам потрібно отримати такі посилання. Для цього можна використовувати гест постинг або коментування записів в блогах.

  3. Релевантність

  Важливим фактором у просуванні є відповідність тематик сайту донора і сайту акцептора. Тобто, якщо просувається сайт туристичної тематики, то на нього повинні посилатися сайти туристичної тематики. Звичайно, можуть бути і загальнотематичні майданчики. Але ось майданчики про IT будуть виглядати досить підозріло в очах пошукових систем.

  Як визначити: знову ж вручну переглядаємо сайти. У деяких майданчиків досить тематичні доменні імена. Для туристичної тематики це може бути, наприклад, частинка домену “tour”.

  4. Природний анкор-лист

  Під природністю мається на увазі поєднання анкорних і безанкорних посилань. З точки зору пошукових систем у сайту має бути мінімум анкорних посилань, а інші будуть – безанкорні посилання, посилання типу “тут”, “на цьому сайті”, “за посиланням”, брендові посилання з назвою компанії і посилання-картинки, які в Ahrefs позначаються як <a> noText </a>.

  Приблизно так може виглядати природний анкор-лист.

  Естественный анкор-лист

  Як визначити: заходимо в Ahrefs і дивимося розподіл по анкорами.

  Як це допоможе? Ви зможете визначити свою анкорну стратегію. Зрозумієте яке саме поєднання анкорів варто вибирати. Плюс до цього стане зрозуміло, які анкор охоплені і які з них можна задіяти.

  5. Тип посилань

  Мається на увазі посилання dofollow і nofollow. Не дуже природно, коли у сайту є тільки dofollow посилання. По факту це повинні бути dofollow посилання (припустимо 66%), nofollow посилання (приблизно 30%) і, наприклад, 3% посилань редиректів.

  Як визначити: заходимо в Ahrefs і дивимося звіт за типами посилань. Він виглядає приблизно так

  типы ссылок

  Як це допоможе? Якщо у вас занадто багато dofollow посилань, розбавте їх nofollow посиланнями, щоб анкор лист виглядав більш природним. Якщо навпаки, то додайте dofollow посилань, щоб збільшити ефективність просування.

  6. Розподіл по сторінках

  В ідеалі сайт має посилання на головну 30-50%, а все інше на категорії, сторінки товарів, пости в блозі.

  Як визначити: дивимося звіт в Ahrefs по сторінок, що посилаються і оцінюємо співвідношення посилань на головну сторінку вашого сайту і по інших його сторінках.

  Як це допоможе? Ви зможете скорегувати свою стратегію щодо розподілу сторінок, на які варто здобувати посилання.

  7. Динаміка

  Природний приріст посилань повинен бути поступовим. Графік його зростання повинен виглядати приблизно так:

  динамика прироста ссылок

  Бажано, щоб кількість посилаються доменів росло з кількістю посилань.

  Як визначити: переглянути графік в AHrefs.

  Як це допоможе? Ви зможете зрозуміти, що до цього відбувалося з посилальної масою сайту. Будь-які скачки – погано.

  8. Якість донорів

  Перевірка посилальної маси сайту на якість донорів є напевно найбільш витратною за часом. Варто звернути увагу на:

  • трастовість ресурсу. Цей показник можна побачити, наприклад, за допомогою Moz.com. Ahrefs також показує рейтинг домену.
  • вік домену. Встановіть собі RDS bar в браузер. Він покаже вам перші записи з веб-архіву про досліджуваний сайт. Цей показник підкаже вам вік сайту.
  • співвідношення вихідних і вхідних посилань. Якісний ресурс повинен мати багато вхідних посилань і мінімум вихідних. Вам необхідно переглянути цей показник. Використовуйте SEOQuake.
  • кількість сторінок в індексі. Чим більше, тим краще.
  • кількість трафіку і його динаміка. Очевидно, що пошукові системи вважають більш цінними ті ресурси, у яких відвідуваність велика і постійно зростає. Щоб оцінити цей показник можна використовувати Similarweb.

  Така оцінка досить затратна по часу. Для прискорення процесу я використовую Checktrust.ru. Даний інструмент досить швидко оцінює сайт за показниками трастовості і спамності. Звіт виглядає приблизно так

  качество ссылочных доноров

  Дуже зручно оцінювати донорські якості сайтів. Можна оцінювати як по одному сайту, так і масово. Інструмент платний, але є пробні 500 перевірок, яких вистачає вельми надовго.

  В принципі це вся інформація, якою хотілося б поділитися. Сподіваюся, що вона допоможе вам перевірити кількість посилань сайту. Задавайте питання в коментарях. А як ви оцінюєте кількість посилань сайту?

  Автор: Дмитро Фуголь, SEO-фахівець.

  5/5 - (2 голосів)